Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2019, 16:00

Zobacz fragment Star Wars 9 pokazany w grze Fortnite

Wczoraj w grze Fortnite odbyło się wydarzenie, na którym została pokazana scena z nachodzącego filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie. Gracze oprócz przedpremierowego seansu mogli wziąć również udział w bitwie na miecze świetlne.

Sokół Millenium na chwilę zawitał do Fortnite. - Zobacz fragment Star Wars 9 pokazany w grze Fortnite - wiadomość - 2019-12-15
Sokół Millenium na chwilę zawitał do Fortnite.

Wczoraj w sieciowej strzelance Fortnite: Battle Royale odbył się pokaz krótkiej sceny z nadchodzącego filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie. Premiera nie obyła się bez technicznych problemów. Impreza zaplanowana była na 20:00, a na miejsce można było dostać się już pół godziny wcześniej. Nie każdemu się to jednak udało, bowiem wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, z którym nie do końca radziły sobie serwery. Ostatecznie seans został przesunięty o dziesięć minut, aby każdy miał szansę się zalogować.

O odpowiedniej godzinie na specjalnie przygotowane lądowisko przyleciał Sokół Millenium, z którego wyłoniły się dwie postacie – szturmowiec grany przez Bena Schwartza oraz reżyser nowej części Gwiezdnych wojen J.J. Abrams. Do tej dwójki dołączył również w postaci hologramu Geoff Keighley – organizator i prowadzący The Game Awards.

Po krótkiej pogadance przyszedł czas na pokazanie klipu. Można było na nim zobaczyć głównych bohaterów, którzy przedostali się do bazy nieprzyjaciela, gdzie natknęli się na wrogich szturmowców. Pokazana scena wydaje się nieco rozczarowująca, ponieważ nie dość, że trwała bardzo krótko, to na dodatek jej ostatni kilkusekundowy moment mieliśmy okazję zobaczyć już na listopadowym zwiastunie. Nagranie z całego wydarzenia udostępnione na kanale YouTube Top5Gaming znajdziecie powyżej, a poniżej możecie obejrzeć tylko pokazaną scenę z filmu.

Po seansie gracze mogli wybrać ulubiony kolor mieczy świetlnych, jednakże całą zabawę przerwał atak myśliwców i organizatorzy zmuszeni byli do ucieczki. Gracze zostali sami, ale już po chwili w ich ręce trafiły miecze o wybranych wcześniej przez nich kolorach, co pozwoliło na rozpoczęcie bitwy między zgromadzonymi. Warto zaznaczyć, że te przedmioty pojawiają się teraz także w trakcie normalnych rozgrywek w skrzyniach z łupami. Za ich pomocą można np. odbijać pociski przeciwników. Każdy z uczestników otrzymał także lotnię w postaci myśliwca TIE.