Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lutego 2020, 16:26

autor: Froozyy

Wiedźmin (Netflix) - start produkcji i obsada drugiego sezonu już oficjalnie

Netflix oficjalnie potwierdził start zdjęć do drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Premiera nowych odcinków planowana jest na 2021 rok. Przy okazji poznaliśmy także aktorów i aktorki, którzy dołączą do obsady.

Oficjalnie ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina od Netfliksa. - Wiedźmin (Netflix) - start produkcji i obsada drugiego sezonu już oficjalnie - wiadomość - 2020-02-21
Oficjalnie ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina od Netfliksa.
W SKRÓCIE:
  • oficjalnie ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu Wiedźmin od Netfliksa;
  • premiera nowych odcinków planowana jest na 2021 rok;
  • dowiedzieliśmy się również, kto dołączy do obsady aktorskiej w najnowszym sezonie.

Netflix właśnie oficjalnie poinformował o tym, że zdjęcia do drugiego sezonu serialu Wiedźmin ruszyły pełną parą. Premiera nowych odcinków planowana jest na 2021 rok. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, jacy aktorzy i aktorki dołączą do obsady produkcji. Co ciekawe, nadal jednak nie wiemy, kto zagra Vesemira.

Jak możecie zauważyć, potwierdziły się ostatnie przecieki o tym, kto wcieli się w role wiedźminów Lamberta oraz Coëna. Będą to odpowiednio (teraz już oficjalnie) Paul Bullion oraz Yasen Atour. Natomiast Eskela zagra Thue Ersted Rasmussen (znany ze Skytten i Dicte). Również informacja o tym, że gwiazda Gry o tron - Kristofer Hivju – wcieli się w Nivellena znanego z opowiadania pt. Ziarno prawdy, okazała się prawdziwa. Rolę jego ukochanej Vereeny obejmie Agnes Born (Potwór). Obok nich wystąpią też Aisha Fabienne Ross (jako Lydia van Bredevoort, asystentka czarodzieja Vilgefortza) oraz Mecia Simson (jako Francesca Findabair, elfia czarodziejka). Poniżej znajdziecie zdjęcia tych aktorów oraz aktorek, o których wcześniej nie pisaliśmy.

Thue Ersted Rasmussen (Eskel).
Thue Ersted Rasmussen (Eskel).
Agnes Born (Vereena).
Agnes Born (Vereena).
Aisha Fabienne Ross (Lydia van Bredevoort).
Aisha Fabienne Ross (Lydia van Bredevoort).
Mecia Simson (Francesca Findabair).
Mecia Simson (Francesca Findabair).

Za reżyserię poszczególnych odcinków nowego sezonu odpowiedzialni będą Stephen Surjik (Umbrella Academy), Sarah O’Gorman (Przeklęta), Ed Bazalgette (Upadek królestwa) oraz Geeta V. Patel (Meet The Patels).

Na koniec warto przypomnieć, że wczoraj mogliśmy zobaczyć zdjęcia z planu drugiego sezonu zrobione przez fana, na których widnieli aktorzy przebrani za elfów Scoia’tael. Natomiast kilka dni wcześniej pojawiła się informacja, jakoby Mads Mikkelsen i Michael Keaton odrzucili rolę Vesemira. Według danych z 17 lutego tego roku Wiedźmin od Netfliksa nawet kilka tygodni po premierze nadal cieszy się największym zainteresowaniem spośród seriali telewizyjnych na całym świecie. Natomiast dzięki grupie analitycznej NPD dowiedzieliśmy się, że tytuł podbił sprzedaż gry komputerowej Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz książek Andrzeja Sapkowskiego (na których oparta jest telewizyjna produkcja) o 500%.