Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 17 lutego 2020, 14:14

autor: Froozyy

Wiedźmin (Netflix) - serial nadal cieszy się największą popularnością na świecie

Dzięki danym przedstawionym przez grupę analityczną Parrot Analytics dowiedzieliśmy się, że serial Wiedźmin od Nefliksa jest nadal najpopularniejszą produkcją telewizyjną na świecie. Adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego nie spadła z pierwszego miejsca od siedmiu tygodni.

W SKRÓCIE:
  • dane grupy analitycznej Parrot Analytics wskazują na to, że w okresie od 14 stycznia do 12 lutego Wiedźmin od Netflixa nadal cieszył się największym zainteresowaniem spośród seriali telewizyjnych na całym świecie;
  • produkcja nie spada z pierwszego miejsca od siedmiu tygodni, odkąd udało się jej pokonać The Mandalorian;
  • ciągłe zainteresowanie Wiedźminem spowodowane jest m.in. pojawiającymi się plotkami i przeciekami na temat drugiego sezonu.

Od premiery serialu Wiedźmin w serwisie Netflix minęły już prawie dwa miesiące, a mimo to produkcja nie traci na popularności. Według danych grupy analitycznej Parrot Analytics (podajemy za serwisem Business Insider) w okresie od 14 stycznia do 12 lutego tytuł ten był najpopularniejszym serialem telewizyjnym na całym świecie. Wiedźmin nie opuszcza pierwszego miejsca już od siedmiu tygodni, odkąd udało mu się pokonać The Mandalorian od Disneya.

Adaptacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego zdecydowanie przypadła do gustu widzom. - Wiedźmin (Netflix) - serial nadal cieszy się największą popularnością na świecie - wiadomość - 2020-02-17
Adaptacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego zdecydowanie przypadła do gustu widzom.

Parrot Analytics mierzy zainteresowanie daną produkcją poprzez jej oglądalność oraz to, jak często dany tytuł pojawia się w wiadomościach czy też wpisach społecznościowych w sieci. Nie powinno więc nikogo dziwić, że króluje tu Wiedźmin. Choć premiera odbyła się już jakiś czas temu, to o serialu cały czas jest głośno. Ciągle pojawiają się plotki oraz przecieki dotyczące drugiego sezonu (m.in. te o obsadzeniu ról dwóch kolejnych wiedźminów czy też o zmianie zbroi Nilfgaardu). Warto również przypomnieć, że kilka dni temu dzięki grupie analitycznej NPD dowiedzieliśmy się, że serial podbił sprzedaż gry komputerowej Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz książek Andrzeja Sapkowskiego (na których oparta jest telewizyjna produkcja) o 500%.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.