Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 lutego 2020, 13:52

autor: Entelarmer

Plotki o 2. sezonie Wiedźmina Netflixa: role Lamberta i Coëna obsadzone

Ruszyła produkcja drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Tak donosi serwis Redanian Intelligence, który dowiedział się też, kto wcieli się w dwóch kolejnych wiedźminów z Kaer Morhen.

Ruszyła produkcja drugiego sezonu Wiedźmina, a wraz z nią fala pogłosek. - Plotki o 2. sezonie Wiedźmina Netflixa: role Lamberta i Coëna obsadzone - wiadomość - 2020-02-14
Ruszyła produkcja drugiego sezonu Wiedźmina, a wraz z nią fala pogłosek.

Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, rozpoczęła się produkcja drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Jak donosi serwis Redanian Intelligence, zespół Lauren S. Hissrich planował zacząć zdjęcia 17 lutego, jednak najwyraźniej filmowcom udało się wyprzedzić harmonogram. Rzecz jasna, nie przełożyło się to na publikację jakichkolwiek materiałów przez Netfliksa, ale w sieci zdążyły się pojawić nieoficjalne zdjęcia z planu. Na jednym z nich widać zbroję armii Nilfgaardu – tę samą, którą wykorzystano w pierwszym sezonie. Może to dziwić w kontekście zapewnień producentów o zmianie tego kontrowersyjnego elementu, ale – jak twierdzi Redanian Intelligence – najpewniej wynika to z faktu, że pierwsze odcinki będą niejako kontynuacją finału pierwszego sezonu. Z tego powodu ekipa filmowa mogła zdecydować się na pozostawienie starych zbroi w tych epizodach w celu zachowania ciągłości, a obiecany nowy rynsztunek nilfgaardzkich żołnierzy pojawi się w dalszej części historii.

Widzowie najpewniej będą musieli przeboleć stare zbroje Nilfgaardu w pierwszych odcinkach. - Plotki o 2. sezonie Wiedźmina Netflixa: role Lamberta i Coëna obsadzone - wiadomość - 2020-02-14
Widzowie najpewniej będą musieli przeboleć stare zbroje Nilfgaardu w pierwszych odcinkach.

Prócz nielicznych „potwierdzonych” zdjęć mamy też garść mniej pewnych, ale prawdopodobnych doniesień. Tak na przykład mieszkańcy hrabstwa Surrey w południowo-wschodniej Anglii zauważyli garść przyczep filmowych, które odgrodziły część okolicy (m.in. w pobliżu miejscowości Coldharbour oraz wzgórza Leith Hill) oraz znaki wskazujące na to, że trwają tam zdjęcia do filmu (np.sprzęt oraz jaskrawe światła w nocy). Nie wypatrzono ani Henry’ego Cavilla, ani żadnego innego dowodu potwierdzającego obecność producentów Wiedźmina, a przedstawiciel Netfliksa w rozmowie z serwisem SurreyLive odmówił komentarza w tej sprawie. Niemniej już wcześniej pojawiły się doniesienia, jakoby ekipa filmowa miała rozpocząć kręcenie serialu właśnie w Wielkiej Brytanii.

Ciekawsze są doniesienia odnośnie kolejnych aktorów zaangażowanych w produkcję. Redanian Intelligence podało bowiem, kto wcieli się w dwóch kolejnych wiedźminów: Lamberta oraz Coëna. Pierwszego z nich ma zagrać Paul Bullion, którego możecie kojarzyć z Peaky Blinders, a jeszcze w tym roku zobaczymy go także w pomniejszej roli w ekranizacji Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Jako jego kolegę po fachu z Poviss zobaczymy Yasena Atoura (Marcella, Young Wallander). Według serwisu, obaj wiedźmini mają pojawić się w co najmniej trzech odcinkach drugiego sezonu.

Paul Bullion
Paul Bullion
Yasen Atour
Yasen Atour

Podkreślamy, że żadne z powyższych doniesień jak na razie nie zostało oficjalnie potwierdzone. Redianian Intelligence dotychczas dostarczało wiarygodnych informacji na temat serialu, niemniej na razie zalecamy ostrożnie podchodzić do tych i innych pogłosek. Trzeba jednak dodać, że Paul Bullion śledzi na Instagramie całą główną obsadę Wiedźmina oraz producentów, co może wskazywać, że rzeczywiście zaangażowano go do drugiego sezonu serialu. Wciąż czekamy też na informacje na temat tego, kto zagra dwóch pozostałych mieszkańców Kaer Morhen: Eskela oraz Vesemira (aczkolwiek niektórzy spekulują, że wiekowego wiedźmina mógłby zagrać Mark Hamill).