Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2020, 13:59

autor: Mat1K

House Flipper w tym miesiącu na konsolach PS4 i Xbox One

Polski symulator domowych remontów, House Flipper, już za momencik – w przyszłym tygodniu – trafi na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra była dotąd dostępna wyłącznie na pecetach. W dalszych planach są wersje na Switcha i urządzenia mobilne.

House Flipper w tym miesiącu na konsolach PS4 i Xbox One - ilustracja #1
House Flipper już niebawem trafi na konsole
W skrócie:
  • House Flipper trafi 25 lutego na PlayStation 4, a 26 lutego na Xboksa One.
  • Do gry zawita już niebawem wyczekiwany przez społeczność tryb VR, który wzbogaci doświadczenia płynące z rozgrywki.
  • Port na Switcha i urządzenia mobilne nadal w planach firmy PlayWay.

Jak informuje firma PlayWay, House Flipper od rodzimego studia Frozen District trafi na konsole jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie 25 lutego na PlayStation 4 oraz 26 lutego na Xboksa One. W planach deweloperów są również wersje na Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, lecz obecnie nie znamy daty ich premiery.

Warto dodać, że trzy dni temu zespół Frozen District wypuścił nowy materiał wideo, w którym uruchomiono grę House Flipper na konsoli (zobaczycie go poniżej). Oprócz urywków z rozgrywki możemy zauważyć przychylne recenzje, które mają zachęcić gracza do zakupu symulatora budowlańca na PlayStation 4 lub Xboksie One. Według graczy, którym było dane pobudować i poburzyć w House Flipperze na komputerach osobistych, gra daje ogromną frajdę – niektórzy z nich dziwią się, że potrafią spędzić kilkanaście godzin przed ekranem, czyszcząc pokoje.

Polacy stopniowo wprowadzają nową zawartość i funkcje do swojej świetnie przyjętej gry. Niebawem do produkcji trafi wyczekiwany przez fanów wirtualnej rzeczywistości tryb VR, który urozmaici rozgrywkę. Dzięki niemu będziemy mogli lepiej wczuć się w zadania, które przyjdzie nam wykonać podczas zabawy – od mycia podłóg aż do burzenia ścian. Warto przypomnieć, że cztery dni temu do gry zawitała aktualizacja walentynkowa, wprowadzająca kilka przedmiotów nawiązujących do święta zakochanych. Mowa tutaj m.in. o maskotkach, pudełkach czekoladek czy też czerwonych różach.

House Flipper to jeden z ciekawszych symulatorów na rynku. Za grę odpowiada polskie studio Frozen District, a sprawy wydawnicze trafiły w ręce PlayWay, rodzimej firmy specjalizującej się w wypuszczaniu na rynek nisko- oraz średniobudżetowych produkcji. Gra trafiła 17 maja 2018 roku na komputery osobiste, gdzie osiągnęła duży sukces – sprzedaż przerosła pierwotne oczekiwania wydawcy, co przełożyło się na długie wsparcie popremierowe, obejmujące np. duży dodatek Ogród.

House Flipper jest dostępny na Steamie w cenie 71,99 złotych. Na karcie gry widnieje ponad 17 tysięcy recenzji graczy, którzy wypróbowali omawianą produkcję – 86% z nich jest pozytywnych.