Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lutego 2020, 17:45

autor: AlexB

Hunters - premiera serialu o łowcach nazistów z Alem Pacino

Na platformie Amazon Prime Video zadebiutował serial Hunters z Alem Pacino w jednej z głównych ról. Opowiada on o grupie łowców nazistów działającej w Nowym Jorku w 1977 roku. Produkcja wzbudziła dość mieszane uczucia wśród krytyków.

Firma Amazon kontynuuje rozbudowę swojej biblioteki produkcji oryginalnych. Dziś dołączył do niej serial Hunters. Wszystkie 10 odcinków pierwszego sezonu można już oglądać na platformie Prime Video. Produkcja jest dostępna zarówno w wersji z lektorem, jak i z napisami.

Hunters można już obejrzeć na Amazon Prime Video. - Hunters - premiera serialu o łowcach nazistów z Alem Pacino - wiadomość - 2020-02-21
Hunters można już obejrzeć na Amazon Prime Video.
W SKRÓCIE
 1. Na platformie Amazon Prime Video zadebiutował serial Hunters z Alem Pacino o amerykańskich łowcach nazistów.
 2. Produkcję można obejrzeć z lektorem bądź napisami.
 3. Produkcja została w większości pozytywnie przyjęta przez krytyków, lecz w wielu nie wzbudziła specjalnego entuzjazmu.

Twórcą Hunters jest David Weil, który jak na razie nie ma na koncie zbyt wielkich osiągnięć. W prace nad serialem zaangażowany był między innymi Jordan Peele, czyli reżyser Uciekaj! oraz To my. Tytuł opowiada o perypetiach grupy łowców nazistów operujących w Nowym Jorku w 1977 roku. Trafiają oni na trop siatki wysokich rangą niemieckich zbrodniarzy wojennych, którzy planują stworzyć IV Rzeszę w Stanach Zjednoczonych. Aby ich powstrzymać, barwna ekipa będzie musiała sięgnąć po najbardziej brutalne i bezkompromisowe metody.

Gwiazdą Hunters jest Al Pacino. Aktora znanego z takich hitów, jak Ojciec chrzestny czy Człowiek z blizną raczej nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. U jego boku możemy zobaczyć między innymi Logana Lermana (Furia, Charlie), Dylana Bakera (Spider-Man 2), Josha Radnora (Jak poznałem waszą matkę), Tiffany Boone (The Following, Piękne istoty), Carol Kane (Gotham, Annie Hall), Saula Rubineka (Bez przebaczenia) oraz Jerrikę Hinton (Chirurdzy, Tu i teraz).

Grupa łowców nazistów w Hunters jest dość barwna. - Hunters - premiera serialu o łowcach nazistów z Alem Pacino - wiadomość - 2020-02-21
Grupa łowców nazistów w Hunters jest dość barwna.

W sieci są już również dostępne pierwsze recenzje Hunters. Większość z nich jest przychylna produkcji Amazona, lecz krytycy nie przyjęli jej z wielkim entuzjazmem. Według serwisu Rotten Tomatoes, 67% z 42 opinii branżowych na temat serialu jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 6,32/10. Zdaniem dziennikarzy głównym problemem tytułu jest to, że stara się robić zbyt wiele rzeczy naraz. Z jednej strony chce być bardzo pulpowy, komiksowy i do przesady brutalny, a z drugiej stara się stanowić komentarz na temat trudnych kwestii historycznych, jak Holocaust, co niestety nie zawsze dobrze się łączy. Co więcej, taki miszmasz potrafi wzbudzić w widzu poczucie dyskomfortu. Jeśli jednak ktoś jest w stanie przymknąć na to oko i podejść do serialu z większym dystansem, to ma szansę się na nim dobrze bawić, chociażby ze względu na czarny humor oraz obsadę.

Wybrane recenzje Hunters

 1. Chicago Sun-Times – 3,5/4
 2. JoBlo's Movie Emporium – 9/10
 3. USA Today – 3/4
 4. Consequence of Sound – B+
 5. Entertainment Weekly - B+
 6. indieWire – B
 7. ComicBook.com – 3/5
 8. Rolling Stone – 3/5
 9. AV Club – C+
 10. Slashfilm – 5/10
 11. TV Guide – 2,5/5
 12. Den of Geek – 2/5
 13. HollywoodInToto.com – 1,5/4
 14. Slant Magazine – 1/5

Warto zauważyć, że Hunters nie jest jedyną pozycją wyprodukowaną przez Amazon, w której bohaterom przychodzi zmierzyć się z nazistami na terenie Stanów Zjednoczonych. Drugą jest Człowiek z Wysokiego Zamku na podstawie prozy Philipa K. Dicka. Alternatywna wizja lat 60. ubiegłego wieku, w której Państwa Osi zwyciężają II wojnę światową, a USA jest okupowane przez Niemcy i Japonię, zdobyła uznanie krytyków i może pochwalić się dwiema nagrodami Emmy.

 1. Amazon Prime Video – strona główna