Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lutego 2020, 15:52

autor: Mateusz "Mat1K" Wróbel

Wiedźmin (Netflix) – Mads Mikkelsen i Michael Keaton odrzucili rolę Vesemira

Serwis Redanian Intelligence oznajmił w najnowszym wpisie, że rolę Vesemira zaproponowano Madsowi Mikkelsenowi oraz Michaelowi Keatonowi – według nieoficjalnych doniesień obaj odmówili.

W skrócie:
  • rolę Vesemira zaproponowano Madsowi Mikkelsenowi i Michaelowi Keatonowi;
  • obaj odmówili.

Według serwisu Redanian Intelligence, który jest wiarygodnym źródłem informacji o świecie Wiedźmina, zasłużony duński aktor Mads Mikkelsen odrzucił ofertę wcielenia się w najstarszego wiedźmina ze szkoły wilka. Mowa tutaj o Vesemirze, mentorze Geralta, Lamberta, Eskela i innych łowców potworów wywodzących się z Kaer Morhen. Oprócz Duńczyka, rolę zaoferowano również Amerykaninowi Michaelowi Keatonowi, znanemu z takich produkcji jak Birdman czy też Spider-Man: Homecoming. Jak sugeruje portal Redanian Intelligence, on również nie przyjął oferty.

Uwagę przykuwa szczególnie popularny duński aktor, który jest znany większości graczy z gry Death Stranding, stworzonej przez kreatywnego Japończyka Hideo Kojimę. Mads Mikkelsen zagrał w niej jedną z głównych postaci. Duńczyk słynie z wyśmienitego przygotowania się do roli, którą musi odegrać – często dopytuje nawet o najmniejsze szczegóły scen, w których występuje, pokazując tym samym swoje zaangażowanie w produkcję. Podobnie byłoby zapewne z rolą Vesemira.

Wiedźmin (Netflix) – Mads Mikkelsen i Michael Keaton odrzucili rolę Vesemira - ilustracja #1
Nadal nie wiadomo, kto zagra Vesemira w drugim sezonie Wiedźmina.

Oprócz wymienionych powyżej panów, rolę Vesemira rzekomo zaproponowano Markowi Hamillowi, gwieździe uniwersum Gwiezdnych Wojen, gdzie wyśmienicie odegrał rolę Luke’a Skywalkera, głównego bohatera serii. Dużo osób mówi, że wcielenie się w mentora Geralta powinno przypaść właśnie jemu – on sam, w jednym z wpisów na Twitterze, wyraził chęć zagrania w serialowym Wiedźminie. Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, role dwóch przyjaciół głównego bohatera Wiedźmina 3, Lamberta oraz Coëna, zostały już obsadzone – tego pierwszego ma zagrać Paul Bullion, a drugiego Yasen Atour. Nadal nie wiemy, kto wcieli się w Eskela, który również powinien pojawić się w drugim sezonie Wiedźmina od Netfliksa. Wiadomo, że w kolejnym sezonie na ekranach zauważymy gwiazdę serialu Gra o tron – Kristofera Hivju, któremu przypadła rola Nivellena, syna bogatego przywódcy bandytów, występującego w opowiadaniu zatytułowanym Ziarno prawdy.

Wiedźmin Netfliksa jest obecnie najpopularniejszym serialem na świecie. Przełożyło się to na wysoką sprzedaż gier z serii Wiedźmin od rodzimego studia CD Projekt RED oraz książek napisanych przez zasłużonego polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.