Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lutego 2020, 15:20

autor: qjin

Amazing Stories – nowy serial SF Stevena Spielberga na zwiastunie

Do sieci trafił pierwszy zwiastun Amazing Stories, restartu serialu science fiction z lat 80. XX wieku. Pieczę nad produkcją sprawuje między innymi Steven Spielberg, twórca oryginału. Trafi ona na platformę Apple TV+ w przyszłym miesiącu.

Biblioteka seriali na platformie Apple TV+ wkrótce powiększy się o Amazing Stories. - Amazing Stories – nowy serial SF Stevena Spielberga na zwiastunie - wiadomość - 2020-02-18
Biblioteka seriali na platformie Apple TV+ wkrótce powiększy się o Amazing Stories.

Firma Apple opublikowała pierwszy pełny zwiastun Amazing Stories, rebootu serialu o takim samym tytule, który był emitowany w latach 1985-1987. Podobnie jak pierwowzór, tak i zaprezentowana produkcja ma być przedstawicielem gatunku science fiction i przybierze formę tzw. antologii. W związku z tym każdy odcinek przedstawi odrębną historię z innymi bohaterami. Fragmenty wybranych epizodów możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Amazing Stories w skrócie:
  • Restart kultowego serialu Stevena Spielberga z lat 80. XX wieku
  • 10-odcinkowa antologia science fiction – każdy odcinek o czym innym
  • Twórcami serialu są scenarzyści Zagubionych i Dawno, dawno temu
  • Premiera 6 marca na Apple TV+

W sumie pierwszy sezon Amazing Stories ma liczyć dziesięć około godzinnych odcinków. W obsadzie znajdują się między innymi Robert Forster (Breaking Bad czy najnowsza odsłona Twin Peaks), Josh Holloway (Zagubieni), Edward Burns (Szeregowiec Ryan), Lesa Wilson (Stargirl, Doom Patrol), Sasha Lane (American Honey) czy Kerry Bishe (Halt and Catch Fire, Narcos). Jednym z producentów wykonawczych jest Steven Spielberg, reżyser Szeregowca Ryana, Listy Schindlera czy Parku Jurajskiego, który był jednym z twórców oryginalnej wersji serialu. Daje to nadzieję, że może wyjść coś z tej antologii dobrego, a przynajmniej uda się w jakimś stopniu oddać ducha pierwowzoru. Początkowo jednym z showrunnerów Amazing Stories był Bryan Fuller, twórca serialowego Hannibala oraz pierwszego sezonu Amerykańskich bogów, ale ze względu na różnice kreatywne zrezygnował z projektu w lutym 2018 roku. Pałeczkę przejęli po nim Edward Kitsis i Adam Horowitz, scenarzyści Zagubionych i Dawno, dawno temu.

Amazing Stories trafi na platformę Apple TV+ 6 marca tego roku. Na premierę będzie od razu dostępnych pięć odcinków. Nie wiadomo, kiedy zadebiutują pozostałe, ale można założyć, że zaczną pojawiać się w tygodniowych odstępach.