Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2020, 14:09

autor: Mat1K

Wiedźmin 3 na Switchu - cross-save z PC i nowe opcje graficzne w patchu

W przeciągu kilku najbliższych dni powinna pojawić się nowa aktualizacja dla Wiedźmina 3, w wersji na przenośną konsolę Nintendo Switch. Do gry zostanie dodanych dziesięć nowych ustawień graficznych oraz funkcja cross-save.

Aktualizacja: Opisywane poniżej uaktualnienie v.3.6 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Nintendo Switch jest już dostępne do pobrania na terytorium Europy i Stanów Zjednoczonych.

Wiedźmin 3 zadebiutował na Switchu cztery miesiące temu - Wiedźmin 3 na Switchu - cross-save z PC i nowe opcje graficzne w patchu - wiadomość - 2020-02-19
Wiedźmin 3 zadebiutował na Switchu cztery miesiące temu
W skrócie:
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon na Switcha już niebawem dostanie nową aktualizację;
  • Wprowadzi ona funkcję cross-save pomiędzy Switchem a pecetami;
  • Zostanie dodane dziesięć ustawień graficznych, dzięki którym gra będzie wyglądać jeszcze lepiej.

Deweloperzy z amerykańskiego studia Saber Interactive, odpowiadający za port Wiedźmina 3 na Switcha, stopniowo dodają nowe funkcje, których głównym celem jest umilenie rozgrywki. Niebawem Europejczycy oraz Amerykanie będą mogli skorzystać z dobrodziejstw aktualizacji oznaczonej numerem 3.6. Jest ona już dostępna w Korei, dzięki czemu posiadacze gry na hybrydowej konsoli mogą dowiedzieć się o zmianach, które zostaną wprowadzone w najbliższych dniach. Czekają na nas nowe opcje graficzne oraz funkcja cross-save.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Ruliweb, koreańskim portalu gamingowym, do naszej dyspozycji zostanie oddanych dziesięć nowych ustawień graficznych, niedostępnych do tej pory – mowa tutaj m.in. o rozmyciu obrazu, wygładzaniu krawędzi, jakości wody, zakresie widoczności zieleni czy też głębi ostrości. Dzięki nowym opcjom graficznym, Wiedźmin 3 w wersji na Switcha ma wyglądać dużo lepiej (w obu trybach hybrydowej konsoli), co potwierdzają tylko poniższe screeny.

Wiedźmin 3 na Switcha w starej wersji - Wiedźmin 3 na Switchu - cross-save z PC i nowe opcje graficzne w patchu - wiadomość - 2020-02-19
Wiedźmin 3 na Switcha w starej wersji
Wiedźmin 3 na Switcha w wersji 3.6 - Wiedźmin 3 na Switchu - cross-save z PC i nowe opcje graficzne w patchu - wiadomość - 2020-02-19
Wiedźmin 3 na Switcha w wersji 3.6

Najciekawszą informacją jest jednak potencjalna funkcja cross-save. Wiedźmin 3 w wersji 3.6 na Switchu powinien potrafić zsynchronizować nasze zapisy z pecetową wersją gry, która jest połączona z platformą Steam lub GOG. Dzięki temu będziemy mogli wczytać zsynchronizowany zapis i kontynuować rozgrywkę w wybranym przez nas momencie (o ile oczywiście Wiedźmina 3 w wersji na PC macie już za sobą). Według autora wpisu na stronie Ruliweb, w menu gry powinien pojawić się kafelek o nazwie Cloud Save, który będzie odpowiadał za obsłużenie wspólnych save’ów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w edycji kompletnej zadebiutował na hybrydowej konsoli Nintendo Switch 15 października poprzedniego roku – za port produkcji od rodzimego studia CD Projekt RED odpowiadał amerykański zespół Saber Interactive. Deweloperzy dzięki swoim umiejętnościom i chęci współpracy z polskim ambitnym studiem stworzyli dopracowaną konwersję, która została doceniona przez graczy na całym świecie. Wiedźmin 3 na Switcha zebrał wysokie oceny, co przełożyło się na bardzo dobrą sprzedaż – gra od CD Projekt RED była jedną z najchętniej kupowanych produkcji w pierwszych dniach od premiery na Nintendo Switch.