Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Call of Duty: Warzone (PC)

Call of Duty: Warzone

Darmowa sieciowa strzelanka FPP oparta na grze Call of Duty: Modern Warfare. Warzone oferuje olbrzymią mapę i trzy tryby rozgrywki – dwa warianty Battle Royale oraz niestandardowy Plunder, w którym celem staje się zdobywanie pieniędzy.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki | Battle Royale

Okładka Call of Duty: Warzone (PC)

data premiery gry:

10mar2020

PC PS4 XONE

Call of Duty: Warzone to darmowa strzelanka battle royale, która powstała na kanwie Call of Duty: Modern Warfare. Produkcja oferuje olbrzymią mapę, dwa tryby gry i szereg interesujących mechanik rozgrywki. Za jej opracowanie odpowiadają deweloperzy z Raven Software, a nie Infinity Ward tworzące pełną wersję Modern Warfare. Wydawcą jest firma Activision.

Fabuła

Akcja Call of Duty: Warzone toczy się świecie znanym z Modern Warfare – a konkretniej w mieście znanym jako Werdańsk.

Mechanika

Call of Duty: Warzone jest klasyczną strzelanką, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (to tzw. FPS). Gracz wciela się w żołnierza, a akcja toczy się na rozległej lokacji, na której znaleźć można wiele interesujących miejsc znanych z poprzednich odsłon serii. Znajdziemy tutaj m.in. tamę czy tartak. Warto odnotować, że wszystkie budynki zostały przygotowane ręcznie, dzięki czemu każdy z nich jest unikatowy.

W pojedynczej rozgrywce może brać udział do 150 osób równocześnie. Gracze są zrzucani na mapę ze spadochronem (miejsce zrzutu można wybrać), a następnie starają się realizować cele uzależnione od wybranego trybu gry. Ważną rolę odgrywa sprzęt – zarówno broń, jak i pojazdy (np. różnego rodzaju samochody, a nawet śmigłowce) – które umożliwiają zyskanie przewagi nad rywalami. Ekwipunek możemy odnajdywać lub kupować w specjalnych miejscach.

W czasie zabawy gracze mogą też realizować dodatkowe cele – tzw. kontrakty, które posiadają różnego rodzaju wymagania (np. odnajdowanie przesyłek albo przeprowadzanie zwiadu w określonym miejscu). Wywiązując się z zadania, zdobywamy pieniądze, za które możemy go kupić zestawy broni, killstreaki (np. nalot bombowy) lub przywrócić do życia poległych towarzyszy z drużyny.

Tryby gry

Call of Duty: Warzone możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest tutaj sieciowy tryb wieloosobowy.

Do dyspozycji mamy trzy rodzaje rozgrywek: Battle Royale, Battle Royale Solos oraz Plunder. Zarówno pierwszy, jak i drugi z nich skupiają się na eliminowaniu innych graczy na coraz bardziej kurczącej się mapie (ma to związek z wykorzystaniem śmiercionośnego gazu bojowego). W normalnym Battle Royale w zabawie uczestniczymy w trójkach, przy czym członkowie jednego zespołu mogą wskrzeszać się wydając pieniądze. W przypadku Solos każdy z graczy jest zdany wyłącznie na siebie.

W obydwu wypadkach zabawa kończy się, gdy któremuś z zespołów lub graczy uda się wyeliminować wszystkich rywali. Dodatkowo po pierwszej śmierci mamy do czynienia z dość unikatową mechaniką – trafiamy do gułagu, w którym walczymy w pojedynku o możliwość powrotu do głównej części zabawy.

W module Plunder (Grabież) naszym celem jest zbieranie pieniędzy rozsianych po lokacji oraz oferowanych za kontrakty. Możemy też eliminować innych graczy, by zabrać posiadaną przez nich gotówkę. Zapasy waluty można co jakiś czas wysłać do „bazy” za pomocą przyzywanego śmigłowca, podobnie jak w Tom Clancy’s The Division. Wygrywa ta drużyna, która na koniec 30-minutowego meczu zbierze najwięcej gotówki.

Kwestie techniczne

Call of Duty: Warzone posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika jest dość realistyczna i dobrze oddaje charakterystykę współczesnych konfliktów zbrojnych. Mamy tu wiarygodnie wyglądające i animowane postacie, a także miejsca, które mogłyby istnieć w prawdziwym świecie.

Dodatkowe informacje

Call of Duty: Warzone jest tytułem free-to-play – twórcy zarabiają dzięki systemowi opcjonalnych mikropłatności.

Warto zaznaczyć, że system progresji Warzone jest sprzężony z Call of Duty: Modern Warfare – jeśli posiadamy tę produkcję, to ze zdobytych nagród oraz płatnej przepustki Battle Pass możemy korzystać i w jednej i w drugiej grze (w trybie Multiplayer i Spec Ops w MW). Omawiana produkcja wspiera także funkcję cross-play – posiadacze różnych platform mogą grać razem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 150  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 272 głosów czytelników.

Gry podobne do Call of Duty: Warzone

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Warzone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Warzone

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390 lub lepsza, 175 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4340 3.6 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7950 lub lepsza, 175 GB HDD, Windows 7(SP1)/10 64-bit

50 tys. cheaterów zbanowanych w Call of Duty Warzone
50 tys. cheaterów zbanowanych w Call of Duty Warzone

wiadomość1 kwietnia 2020

Twórcy Call of Duty: Warzone – studio Infinity Ward – poinformowali, że od premiery gry zbanowali już 50 tys. cheaterów. Trwają prace nad modyfikacją interfejsu użytkownika, która ułatwi informowanie deweloperów o zaobserwowanym podejrzanym zachowaniu.

CoD Warzone nie wymaga skilla zdaniem znanego streamera
CoD Warzone nie wymaga skilla zdaniem znanego streamera

wiadomość30 marca 2020

Według jednego z najpopularniejszych obecnie streamerów darmowa produkcja battle royale - CoD: Warzone - w porównaniu do innych tego typu tytułów jest bardzo łatwa i nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności.

Call of Duty: Warzone - nazwy nowych trybów odnalezione w plikach
Call of Duty: Warzone - nazwy nowych trybów odnalezione w plikach

wiadomość29 marca 2020

Użytkownikom portalu Reddit udało się wydobyć z plików Call of Duty: Warzone informacje dotyczące niedostępnych jeszcze trybów gry. Najprawdopodobniej już wkrótce będzie nam dane zagrać w zespołach dwu- lub czteroosobowych oraz sprawdzić tryby specjalne.

CoD Warzone – tryby duo i squad na screenie. Wkrótce nowe bronie [aktualizacja #2]
CoD Warzone – tryby duo i squad na screenie. Wkrótce nowe bronie [aktualizacja #2]

wiadomość24 marca 2020

Studio Infinity Ward przygotowuje nową zawartość do gry Call of Duty: Warzone. Oprócz czterech niedostępnych dotychczas pukawek, deweloperzy zamierzają pozwolić nam na zmagania w duetach i ekipach większych niż trzyosobowe.

Call of Duty Warzone – wysyp cheaterów, społeczność wściekła
Call of Duty Warzone – wysyp cheaterów, społeczność wściekła

wiadomość26 marca 2020

W Call of Duty: Warzone pojawia się coraz więcej cheaterów. Problemy są najpoważniejsze w Azji, ale dotyczą także innych regionów. Niektórzy z oszustów wykazują się przy tym wyjątkową butą.

PC
PS4
XONE