Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2022, 10:03

„Dziecko-orzeł” upamiętnione w ostatniej dużej aktualizacji CoD: Warzone

W połowie 5. sezonu Call of Duty: Warzone studio Raven Software udostępniło kolejną (i ostatnią) dużą aktualizację, przy okazji przypominając o „ciekawych” wydarzeniach z historii gry.

Źródło fot. Raven Software | Activision Blizzard.
i

Premiera nowego Call of Duty jest tuż za rogiem, a wraz z nim do rąk graczy trafi kontynuacja Warzone. Zapewne dlatego studio Raven Software zdecydowało się wypuścić, jak to ujęło, „ostatnią wielką aktualizację Call of Duty: Warzone w tej erze”.

Call of Duty: Warzone – rozmiar aktualizacji

  1. Xbox One / Xbox Series X/S: 5,8 GB
  2. PlayStation 4 / PlayStation 5: 6 GB
  3. PC: 13,9 GB (tylko Call of Duty: Warzone) / 14 GB (Warzone i Modern Warfare 2) / 19,8 GB (wymagane miejsce na dysku podczas instalacji aktualizacji)

Uaktualnienie trafiło do graczy w połowie piątego sezonu wraz z komunikatem na oficjalnej stronie dewelopera. Twórcy krótko podsumowali dotychczasowy rozwój gry, zwracając uwagę przede wszystkim na zmiany poprawiające doświadczenia użytkownika (tzw. Quality of Life, w skrócie QoL). Tych nie brakuje również w ostatniej dużej aktualizacji pierwszego Warzone.

Twórcy wprowadzili także zmiany w listach odtwarzania, które w kolejnych tygodniach uwzględnią „największe hity” spośród dotychczasowych trybów gry Warzone (oraz dwa nowe). Zestawy będą zmieniać się co tydzień do 20 października.

„Dziecko-orzeł” upamiętnione w ostatniej dużej aktualizacji CoD: Warzone - ilustracja #1

Harmonogram list odtwarza CoD: Warzone na następne tygodnie.Raven Software.

„Update” to także zmiany w mechanikach rozgrywki (przede wszystkim tańsze spersonalizowane zestawy ekwipunku), nowe bronie (karabin szturmowy BP50 i lekki karabin maszynowy Lienna 57) oraz modyfikacje balansu gry (wzmocniono m.in. półautomatyczny karabin snajperski Rytec AMR oraz kuszę). Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Jednak na tym nie koniec. Niejako pożegnalny charakter aktualizacji podkreśla nowy przerywnik filmowy z Carverem Butcherem (który zobaczymy zaraz po uruchomieniu CoD: Warzone) oraz darmowe wizytówki uwieczniające pamiętne wydarzenia z historii gry. Znajdziemy tu nawiązania zarówno do „połamanych” broni, jak i „dziecka-orła” oraz „wielkiej ryby” z Verdańska.

Według wcześniejszych pogłosek premiera Warzone 2 miała nie oznaczać końca rozwoju pierwszej odsłony tego podcyklu. Jednakże ogłoszenie Raven Software potwierdza, że nie ma co liczyć na większe nowości w oryginalnym Warzone. Pozostaje czekać na debiut kontynuacji, która trafi na rynek 16 listopada.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej