Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2022, 20:10

autor: Krzysiek Kalwasiński

Warzone 2 to „najambitniejsze" Call of Duty w historii; oficjalna zapowiedź

Impreza Call of Duty Next przyniosła dużo konkretów na temat przyszłości serii. Nie tylko w kontekście Modern Warfare 2, ale również battle royale Warzone 2 oraz Warzone Mobile.

Już wkrótce zadebiutuje Call of Duty: Warzone 2.0, czyli swoista kontynuacja cenionego battle royale. Dzięki eventowi Call of Duty Next poznaliśmy wiele cennych informacji na temat przyszłości tego projektu i innych odsłon serii. Zapis całej prezentacji znajdziecie w tym miejscu.

Garść konkretów o Warzone 2

Jedna z najważniejszych informacji dotyczy oczywiście daty premiery nowego Warzone. Ta ma nastąpić 16 listopada obecnego roku – co jest potwierdzeniem niedawnego przecieku. Gra dostępna będzie za darmo na platformach PC (Steam i Battle.net), PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Deweloperzy zapowiadają całkowite przebudowanie gry, co ma zapewnić doświadczenie nowego rodzaju. Twórcy określają projekt „najambitniejszym w historii serii”. Warzone 2 zostanie zbudowane na tym samym silniku co Modern Warfare 2.

Dowiedzieliśmy się też, że akcja „dwójki” rozgrywać się będzie w fikcyjnym regionie o nazwie Al Mazrah, umiejscowionym w Azji Zachodniej. Od razu na premierę gry ma być dostępny również tryb DMZ, który deweloperzy nazywają „sandboksowym doświadczeniem”. Oprócz tego pojawi się mechanika, która ma drastycznie zmieniać konkluzję poszczególnych scenariuszy – arena będzie kurczyć się w obrębie więcej niż jednego pierścienia.

Świat Al Mazrah ma z kolei tętnić życiem z uwagi na obecność frakcji kierowanej przez AI. Pojawi się też Gulag 2.0, gdzie toczyć się będą starcia graczy w wariancie 2 na 2. W trakcie potyczek będziemy zdobywać łupy i dodatkowo mierzyć się ze „strażnikiem więziennym”, którego pokonanie przysporzy dodatkowych opcji zabawy i niespodzianek.

Pozostaje jeszcze kwestia serwerów, które będą zabezpieczone systemem RICOCHET. Podobnie jak w przypadku poprzedniego Warzone, będzie operować on w obszarze jądra i zadebiutuje globalnie dla Modern Warfare 2 oraz Warzone 2.

Warzone Mobile będzie powiązane z „dużymi” platformami

Podczas Call of Duty Next zaprezentowano również Call of Duty: Warzone Mobile – przenośną wersję „jedynki”, która ma być ściśle powiązana z „dużymi” wersjami. Dzięki temu progres będzie w niej współdzielony (podobnie jak wszystkie funkcje społecznościowe).

Mobilna wersja gry opracowywana jest przez ludzi z czterech studiów należących do Activision: Activision Shanghai Studio, Beenox, Digital Legends i Solid State Studios. W Warzone Mobile nie zabraknie wyjątkowych dla tej wersji wydarzeń, playlist i zawartości kosmetycznej, mającej zadowolić zarówno nowych graczy, jak i weteranów.

Posiadacze urządzeń z Androidem oraz iOS mogą już wstępnie się rejestrować. Premiera Warzone Mobile ma nastąpić w 2023 roku, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie się to stanie.