Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2022, 21:40

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Diablo 2 Resurrected dostało nowe Wielkie Talizmany; update 2.5 już niedługo

Publiczne testy Obszarów Grozy i reszty nowości z aktualizacji 2.5 do Diablo II: Resurrected dobiegają końca. Oczekując drugiego sezonu rankingowego, który ruszy za trzy tygodnie, możecie sprawdzić wprowadzone właśnie do gry (na PST) nowe Wielkie Talizmany.

Źródło: blizzard.com

Od 25 sierpnia gracze Diablo II: Resurrected mogą brać udział w publicznych testach (PST) aktualizacji 2.5. Jednakże zakończą się one już niedługo, bo 19 września o godzinie 19:00 czasu polskiego. Jednocześnie zapowiedziano start drugiego sezonu rankingowego w grze; ma on nastąpić 6 października. Więcej informacji na jego temat Blizzard obiecuje ujawnić „wkrótce”.

Oficjalnie nie zapowiedziano jeszcze, kiedy aktualizacja 2.5 doczeka się ostatecznej premiery. Możemy jednak przypuszczać, że nastąpi to za kilka dni, razem z zakończeniem publicznych testów. Wydaje się to dość logiczne, jeśli zestawimy to z pierwszym sezonem rankingowym, który ruszył dwa tygodnie po premierze patcha 2.4. Mniej więcej tyle samo czasu dzieli koniec publicznych testów aktualizacji 2.5 i początek nowego sezonu.

Początkowo główną nowością wprowadzoną przez wspomniany wyżej patch były Obszary Grozy (ang. Terror Zones), czyli pojawiające się losowo strefy z silniejszymi przeciwnikami, nagradzające graczy za ich pokonywanie dodatkowymi punktami doświadczenia. Dzisiaj dodano kolejną rzecz, która ułatwi życie wielu osobom. Chodzi o Wielkie Talizmany (ang. Grand Charms), czyli przedmioty umożliwiające przełamanie konkretnych typów niewrażliwości potworów na obrażenia. Wystarczy mieć taki w ekwipunku, aby osłabić odporność przeciwników ze 100% do 95%.

Warto wspomnieć, że przez tych kilka ostatnich dni testów aktualizacji zabici wrogowie nie będą upuszczali Wielkich Talizmanów. Jedyną opcją ich przetestowania jest skorzystanie z dostępnych szablonów postaci, które zastąpiły wszystkich dotychczasowych bohaterów i posiadają te artefakty domyślnie w plecaku. Ich pełne zestawienie możecie zobaczyć tutaj. Docelowo Wielkie Talizmany mają wypadać z potworów na Obszarach Grozy.

  1. Diablo 2 Resurrected - poradnik do gry
  2. Diablo 2 Resurrected - recenzja
  3. Blizzard Entertainment - oficjalna strona