Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2022, 21:37

autor: Zuzanna Domeradzka

Nadciąga update 2.5 do Diablo 2 Resurrected; ruszają testy Stref Grozy

Do Diablo II: Resurrected nadciąga aktualizacja 2.5. Chętni gracze mogą od dzisiaj przetestować Strefy Grozy (ang. Terror Zones) poprzez Public Test Realm.

W SKRÓCIE:
  1. Rozpoczęły się publiczne testy aktualizacji 2.5 do Diablo II: Resurrected.
  2. Największą nowością są Strefy Grozy (ang. Terror Zones), które mogą pomóc graczom dążącym do uzyskania maksymalnego, 99. poziomu.
  3. Każdy posiadacz gry na PC może wziąć udział w testach tej aktualizacji.

Testowa wersja aktualizacji 2.5 do Diablo II: Resurrected właśnie stała się dostępna dla posiadaczy gry na PC. Poza niewielkimi zmianami, takimi jak naprawienie bugów czy błędów gramatycznych, patch wprowadzi opcjonalne Terror Zones (w wolnym tłumaczeniu: Strefy Grozy). Ta nowość ma za zadanie pomóc graczom, którzy dążą do osiągnięcia maksymalnego poziomu.

Strefy Grozy w strefie bety

Jak podają twórcy ze studia Blizzard Entertainment w opublikowanym opisie patcha, wprowadzają Terror Zones do D2R po to, aby zdobycie maksymalnego, 99. poziomu, było łatwiejsze dla większej liczby osób. W Strefach Grozy, pojawiających się losowo na wybranych obszarach w każdym akcie, gracze będą otrzymywali dodatkowe punkty doświadczenia za pokonywanie czających się tam potworów, które będą nieco silniejsze niż postać gracza. Poziomy przeciwników w tych strefach będą zależne od wybranego stopnia trudności. Poniżej znajduje się rozpiska tego skalowania poziomów (po angielsku).

Nadciąga update 2.5 do Diablo 2 Resurrected; ruszają testy Stref Grozy - ilustracja #1
Źródło: news.blizzard.com.

Za każdym razem, gdy wejdziemy do takiej strefy, zostaniemy o tym powiadomieni. Kiedy rozpocznie się czas kolejnej strefy, gra również nas o tym poinformuje. Co istotne, będzie dostępna opcja wyłączenia Terror Zones. Więcej na ich temat dowiecie się tutaj.

Jak samemu przetestować Strefy Grozy?

Na razie patch 2.5 znajduje się w fazie publicznych testów. Każdy posiadacz Diablo II: Resurrected na PC może go wypróbować, tym samym sprawdzając, jak rzeczywiście wyglądają Strefy Grozy. Warunkiem jest jednak posiadanie niebanowanego wcześniej konta na Battle.net. Jeśli chcecie wziąć udział w testach, wystarczy, że:

  1. odpalicie aplikację Battle.net (możecie ją pobrać tutaj);
  2. wybierzecie ze swojej kolekcji gier Diablo II: Resurrected;
  3. wejdziecie w małe, wysuwane menu nad przyciskiem „Zainstaluj” (bądź „Graj”) i wybierzecie tam opcję „Publiczny Serwer Testowy”, po czym klikniecie „Zainstaluj”.

Twórcy zachęcają do brania udziału w publicznych testach, aby jak największa liczba osób zgłaszała zauważane błędy i dzieliła się spostrzeżeniami. Jeśli więc macie Diablo II: Resurrected w wersji na PC – nie wahajcie się. Terror Zones czekają.

  1. Diablo 2 Resurrected - poradnik do gry
  2. Diablo 2 Resurrected - recenzja
  3. Blizzard Entertainment - oficjalna strona