Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2022, 21:45

Cyberpunk 2077 daleko za Dying Light 2 na liście bestsellerów Steama

Dying Light 2 sprzedaje się znakomicie i jest obecnie w top 10 bestsellerów Steama. Cyberpunk 2077 plasuje się natomiast daleko za dziełem Techlandu. Nie mieści się nawet w pierwszej setce.

Wczorajszy stream na temat Cyberpunka 2077 okazał się sporym rozczarowaniem ze strony studia CD Projekt RED. Gracze spodziewali się patcha 1.6 – na temat którego pojawiły się w ostatnim czasie plotki – nie wspominając o oficjalnej zapowiedzi pierwszego fabularnego DLC, obiecanego jeszcze przed premierą gry, hen w 2020 roku.

Okazało się jednak, że „Redzi” chcieli po prostu przypomnieć społeczności o Cyberpunku 2077. Aby nie przestała ona czekać na aktualizacje i dodatki? Po części – na pewno. Niewykluczone jednak, że powodem, który w większym stopniu mógł się przyczynić do zorganizowania owego streama, jest słabnąca sprzedaż gry.

Polskie gry wśród bestsellerów Steama

Serwis GamingAnalytics.info opublikował wczoraj rano na swoim profilu na Twitterze ranking najlepiej sprzedających się w danej chwili polskich gier na Steamie. Na 261 pozycji z czołówki przypada ich dziesięć. Najlepiej radzi sobie Dying Light 2 (dziesiąta lokata w ogóle). Dalej uplasowało się Midnight Fight Express (27. pozycja) – Metascore na poziomie 75/100 (na podstawie 25 recenzji) najwyraźniej robi swoje, nawet mimo obecności gry w usłudze PC/Xbox Game Pass. Trzeci jest natomiast Ultimate Fishing Simulator w dwóch wydaniach (lokaty nr 63 i 65).

Cyberpunk 2077 daleko za Dying Light 2 na liście bestsellerów Steama - ilustracja #1

Źródło: Twitter / gaminganalytics.info PL.

Zainteresowanie Cyberpunkiem 2077 słabnie

A gdzie jest Cyberpunk 2077? Dopiero na 125. miejscu, co czyni go obecnie piątą najlepiej sprzedającą się polską grą na Steamie. Oczywiście można powiedzieć, że dzieło „Redów” jest na rynku od dwudziestu miesięcy, a Dying Light 2 od raptem półrocza. Większość osób, które miały kupić „Cybera”, prawdopodobnie zrobiła to dawno temu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż porównywana produkcja Techlandu regularnie dostaje aktualizacje, ma wkrótce otrzymać pierwsze rozszerzenie fabularne, a obecnie można ją nabyć z rekordową, 40-procentową zniżką (gra CDPR nie jest na promocji – gdyby była, z pewnością odnotowałaby lepszy wynik).

Niemniej należy założyć, że nie taki był plan „Redów”. Wiemy w końcu, iż Cyberpunk 2077 sprzedaje się poniżej oczekiwań. Czy wydanie patcha 1.6 i/lub obiecywanego rozszerzenia zmniejszyłoby różnicę względem zakładanych prognoz? Bardzo prawdopodobne.

Polskie gry na listach życzeń użytkowników Steama

A na koniec polecam Wam rzucić okiem na listę polskich gier najczęściej dodawanych do list życzeń na Steamie, również opublikowaną przez GamingAnalitycs.info. Prym wiodą na niej Frostpunk 2 (6. miejsce w ogóle) i znakomicie zapowiadająca się strategia Manor Lords (prace nad którą szczegółowo przybliżyliśmy tutaj kilka tygodni temu).

Cyberpunk 2077 daleko za Dying Light 2 na liście bestsellerów Steama - ilustracja #2

Źródło: Twitter / gaminganalytics.info PL.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej