Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2022, 09:13

autor: Adrian Werner

Enderal z polską wersją, ten projekt odmienia Skyrima

Enderal: Forgotten Stories, czyli najambitniejszy mod do The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, otrzymał polską wersję językową.

Źródło obrazka: SureAI .

Aktualizacja

Jeden z autorów polskiej wersji językowej poinformował, że spróbuje sprawdzić, czy da się przenieść lokalizację do wydania Enderal dla originalnego The Elder Scrolls V: Skyrim.

Co do wersji Enderal: The Shards of Order - to w weekend usiądę i zobaczę, czy da radę łatwo przenieść to, co mamy. Najtrudniej będzie z teksturami, to pewnie będzie wymagało sporo pracy. Reszta powinna pójść gładko, ale już bez steama, tylko na nexusie.

Poprzednia wiadomość:

Enderal, czyli najbardziej ambitny z modów do Skyrima, doczekał się nowej wersji (dziękujemy jednemu z naszych czytelników za cynk w tej sprawie!). Ta aktualizacja jest godna uwagi zwłaszcza z rodzimego punktu widzenia, gdyż modyfikacja wreszcie otrzymała polską wersję językową.

  1. Aktualizacja dotyczy tylko wydania znanego jako Enderal: Forgotten Stories, czyli wersji modyfikacji opracowanej z myślą o The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.
  2. Moda pobierzecie za darmo na Steamie. Aktualizacje aplikowane są automatycznie.
  3. Obecnie nie ma w planach przeniesienia polskiej lokalizacji do Enderal: The Shards of Order, czyli pierwotnej wersji modyfikacji przeznaczonej dla The Elder Scrolls V: Skyrim.
  4. To może być problemem dla osób ze słabymi pecetami, gdyż Enderal: Forgotten Stories, tak jak sam Skyrim Special Edition, ma sporo wyższe wymagania sprzętowe niż Enderal: The Shards of Order oraz oryginalny Skyrim. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie się jakiś fan, który spróbuje przekonwertować lokalizację z nowego wydania moda do jego pierwotnej wersji.

Przypomnijmy, że Enderal to totalna konwersja, która rozmiarami bardziej przypomina komercyjną grę niż typową modyfikację. Autorzy, czyli ludzie ze studia SureAI, opracowali zupełnie nową krainę, gdzie możemy spędzić od 30 do 100 godzin, zależnie od tego, czy zechcemy wypełnić wszystkie zadania poboczne, czy też skoncentrujemy się tylko na głównym wątku. Twórcy mocno przerobili również mechanizmy rozgrywki, wprowadzając lepszy system walki i elementy survivalowe.

Warto dodać, że modyfikacja jest osadzona w tym samym uniwersum, co poprzedni projekt autorów, czyli Nehrim: At Fate's Edge, które z kolei było było największym modem do The Elder Scrolls IV: Oblivion. Znajomość tego projektu nie jest jednak potrzebna do zabawy w Enderal.

Po sukcesie modyfikacji studio SureAI zabrało się za tworzenie komercyjnych projektów. Pierwszym była mała restauracyjna zręcznościówka Mad Restaurant People. Kolejnym będzie Dreadful River, w którym pokierujemy grupą wojowników transportujących króla przez niebezpieczną rzekę.

  1. Enderal: Forgotten Stories na Steamie
  2. Oficjalna strona moda