Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XSXXONE
Okładka Call of Duty: Modern Warfare II (PC)
OkładkaCall of Duty: Modern Warfare II (PC)

Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty 2022 | CoD: Modern Warfare 2 | CoD MW2

Call of Duty: Modern Warfare 2 to pierwszoosobowa strzelanka studia Infinity Ward. Gra jest sequelem CoD: Modern Warfare z 2019 roku i tak jak pierwsza część oferuje kampanię fabularną, tryb kooperacyjny oraz sieciowe potyczki PvP przeciwko innym graczom.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki | Find Your Next Game

Call of Duty: Modern Warfare II Premiera

28paź2022za 115dni

PC PS5 XSX PS4 XONE

Gry podobne do Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009)

Battlefield 4

Medal of Honor: Warfighter

E3 2021

Call of Duty: Modern Warfare II to gra FPS stanowiąca bezpośrednią kontynuację Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku. Obie produkcje opracowało studio Infinity Ward, czyli zespół, który zapoczątkował całą markę wydanym w 2003 pierwszym CoD.

Fabuła

Akcja zaczyna się wkrótce po wydarzeniach z CoD: MW. Fabuła ponownie koncentruje się na działaniach specjalnej grupy Task Force 141. Tym razem żołnierze muszą zmierzyć się z tajemniczą organizacją wojskową, której macki sięgają głębiej niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

Podczas kampanii w Call of Duty: Modern Warfare 2 gracz wykonuje misje na całym świecie, w tym w Europie, Azji oraz obu Amerykach. W historii powracają dobrze znani bohaterowie jak Kyle „Gaz” Garrick, Simon „Ghost” Riley oraz John „Soap” MacTavish. Nowym członkiem drużyny jest pułkownik Alejandro Vargas z meksykańskich sił specjalnych.

Mechanika

Modern Warfare 2 zbudowano na fundamentach poprzednika z 2019 roku. Otrzymujemy więc klasyczną strzelankę z widokiem pierwszoosobowym. W kampanii bierzemy udział w różnorodnych misjach, gęsto zapełnionych interaktywnymi sekwencjami wprost z filmów akcji. Większość z nich wymaga agresywnych taktyk i szybkiego neutralizowania wrogów, ale pojawiają się również sekcje skradankowe urozmaicające zabawę.

W porównaniu z poprzednią częścią mocno ulepszono również AI, tak aby nie tylko było skuteczniejsze, ale również aby korzystało z taktyk wykorzystywanych przez żołnierzy w prawdziwym świecie.

Tryby gry

Gra oferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza oraz rozgrywki wieloosobowe. Multiplayer pozwala na zabawę w potyczkach PvP przeciwko innym graczom lub na współpracę z nimi w ramach trybu kooperacji Special Ops, w którym trzy osoby razem wykonują misje specjalne.

Starcia PvP przeszły sporą metamorfozę od czasu poprzedniej części. Dodano nowe warianty rozgrywki oraz gruntownie odświeżono mechanikę ulepszania uzbrojenia, dzięki czemu oferuje ona znacznie więcej opcji modyfikowania broni.

Kwestie techniczne

Grę zbudowano na mocno ulepszonej wersji silnika opracowanego z myślą o CoD: Modern Warfare z 2019 roku. Podniesiono poziom detali, zaimplementowano ładniejsze efekty oraz wprowadzono nowy system anty-cheaterski RICOCHET.

Produkcję opracowano tak, aby integrowała się z Call of Duty: Warzone 2, co ułatwia fakt, że obie produkcje korzystają z tego samego silnika.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Call of Duty: Modern Warfare II cena w dniu premiery: 349,00 PLN

Wymagania wiekowe Call of Duty: Modern Warfare II: 18+

PC
PS5
XSX
PS4
XONE