Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEXSX
Okładka Halo Infinite (PC)
OkładkaHalo Infinite (PC)

Halo Infinite

Halo Infinite jest szóstą główną odsłoną popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek. Znów wcielamy się w legendarnego Master Chiefa, mającego za zadanie zakończyć rządy terroru wprowadzone przez Cortanę i podległych jej Strażników.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | sieciowe | funkcje cross-platform | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass | Find Your Next Game | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo Infinite Premiera

gru2021

XONE PC XSX

Gry podobne do Halo Infinite

Star Wars: Battlefront II

Borderlands 3

Destiny 2

E3 2021

Halo Infinite to szósta odsłona popularnego cyklu FPS-ów, o tytule Halo. Za jej opracowanie odpowiada studio 343 Industries, które od 2012 roku sprawuje pieczę nad rozwojem serii. Gra ukazała się na konsole Xbox One, Xbox Series X/S oraz komputery osobiste PC.

Fabuła

Akcja gry Halo Infinite toczy się po wydarzeniach przedstawionych w grze Halo 5: Guardians. Głównym bohaterem tej produkcji jest legendarny Master Chief – superżołnierz należący do elitarnego oddziału Spartan. Po tym, jak wojna ze Strażnikami dowodzonymi przez Cortanę została przegrana, w galaktyce rozpoczęły się istne rządy terroru; protagonista i jego sojusznicy muszą znaleźć sposób, by je zakończyć.

Mechanika

W tej części akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gracz bierze udział w różnorodnych misjach, podczas których przychodzi mu walczyć z wieloma przeciwnikami. Rozgrywka została skonstruowana na wzór piaskownicy, co gwarantuje graczowi pełną swobodę w korzystaniu z różnych interaktywnych obiektów, m. in. pojazdów, elementów wyposażenia czy broni. W trakcie strzelanin grający ma więc do swojej dyspozycji szeroką gamę futurystycznych giwer oraz gadżetów, a z pomocą wszelkiego rodzaju wehikułów, może szybciej przemieszczać się po rozległym świecie Halo Infinite.

Celem twórców było stworzenie gry, która uhonoruje styl walki znany z klasycznych tytułów Halo, jednocześnie oferując graczom dopiero wdrażającym się w serię wsparcie niezbędne do tego, by mogli w pełni cieszyć się rozgrywką. Stąd też do tytułu wprowadzona została Spartan Academy, a także dowódca Spartan Laurette, który ma pomóc nowym graczom w zapoznaniu się z mapami, bronią oraz wyposażeniem. W Halo Infinite dostępne są również mecze botów, dzięki którym nowicjusze mogą na spokojnie zapoznać się z mechaniką, a starzy wyjadacze rozgrzać nieco przed rzuceniem się we właściwy wir walki. Kolejne dodatki dla botów oraz zawartość Akademii są uzupełniane wraz z postępem rozgrywki.

Tryby gry

Rozgrywając kampanię fabularną Halo Infinite gracz może prowadzić walki oraz eksplorować mapy zarówno w pojedynkę, jak i z innymi.

Gra dysponuje ponadto opartym na rywalizacji i dostępnym w ramach free-to-play trybem multiplayer. Moduł ten oferuje dwa typy rozgrywki. Pierwszym z nich jest Arena, gdzie 4-osobowe drużyny mogą zmierzyć się w zrównoważonej rozgrywce w stylu arena shooter.

Drugi to natomiast klasyczny Big Team Battle, pozwalający na rozgrywanie epickich meczy na szeroką skalę. W tej ulepszonej odsłonie rozgrywki udział może wziąć łącznie 24 graczy, którzy mierzą się ze sobą na przyjaznym dla pojazdów, otwartym terenie. BTB to rozgrywka pełna szaleństwa i chaosu, w której broń spada z nieba a dowódca Laurette przybywa z kolejnymi taktycznymi update’ami, które dodatkowo nakręcają zabawę.

Kwestie techniczne

Halo Infinite działa w oparciu o stworzony specjalnie na potrzeby tego tytułu silnik graficzny Slipspace. Technologia ta pozwala m.in. na generowanie efektownych krajobrazów, a także naturalnie wyglądających roślin i zwierząt.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-24  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 823 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Halo Infinite: 16+

XONE
PC
XSX