Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Halo Infinite (PC)

Halo Infinite

Halo Infinite jest szóstą odsłoną popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek. Wcielamy się w legendarnego Master Chiefa mającego za zadanie zakończyć rządy terroru wprowadzone przez Cortanę i podległych jej Strażników.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

Okładka Halo Infinite (PC)

data premiery gry:

2020

XONE PC

Halo Infinite to szósta odsłona popularnego cyklu FPS-ów pod tytułem Halo. Tytuł został opracowany przez studio 343Industries, które od 2012 roku sprawuje pieczę nad rozwojem serii. Omawiana strzelanka jest jednym z tytułów startowych konsoli Xbox Scarlett.

Fabuła

Akcja gry Halo Infinite toczy się po wydarzeniach przedstawionych w grze Halo 5: Guardians. Głównym bohaterem tej produkcji jest legendarny Master Chief – superżołnierz należący do elitarnego oddziału Spartan. Po tym, jak wojna ze Strażnikami dowodzonymi przez Cortanę została przegrana, w galaktyce rozpoczęły się istne rządy terroru; protagonista i jego sojusznicy muszą znaleźć sposób, by je zakończyć.

Mechanika

W Halo Infinite akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki bierzemy udział w różnorodnych misjach, w trakcie których zajmujemy się nie tylko realizacją powierzanych nam zadań, lecz także walką z hordami przeciwników. Autorzy oddają nam do dyspozycji szeroki wachlarz futurystycznych giwer i gadżetów, a jego dopełnienie stanowią wszelkiej maści pojazdy oraz maszyny latające, za sterami których przemieszczamy się po rozległych mapach.

Tryby gry

Kampanię fabularną gry Halo Infinite można ukończyć w pojedynkę lub współpracując z innymi graczami. Poza tym w grze znalazł się oparty na rywalizacji tryb multiplayer. Z innymi osobami można się bawić zarówno przez Internet, jak i na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Halo Infinite działa w oparciu o stworzony specjalnie na potrzeby tego tytułu silnik graficzny Slipspace. Technologia ta pozwala m.in. na generowanie efektownych krajobrazów, a także naturalnie wyglądających roślin i zwierząt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 338 głosów czytelników.

Gry podobne do Halo Infinite

Wymagania wiekowe Halo Infinite

16+

Halo Infinite - Master Chief na zwiastunie. Gra ukaże się w 2020 roku
Halo Infinite - Master Chief na zwiastunie. Gra ukaże się w 2020 roku

wiadomość9 czerwca 2019

Firma Microsoft ogłosiła, że Halo Infinite ukaże się pod koniec przyszłego roku - jako tytuł startowy nowego Xboxa. Pokazała przy tym cut-scenkę na silniku gry, pokazującą możliwości konsoli znanej obecnie jako Project Scarlett.

Halo Infinite – na E3 zobaczymy gameplay z wersji PC
Halo Infinite – na E3 zobaczymy gameplay z wersji PC

wiadomość5 czerwca 2019

Pojawiły się plotki, według których na targach E3 zobaczymy pierwszy gameplay z gry Halo Infinite. Ponadto firma Microsoft ma ujawnić trzy nowe marki.

Konsole Xbox Lockhart i Xbox Anaconda na targach E3 2019?
Konsole Xbox Lockhart i Xbox Anaconda na targach E3 2019?

wiadomość22 lutego 2019

Najświeższe doniesienia sugerują, że nowe konsole Xbox, nazywane roboczo Lockhart i Anaconda, mają zostać oficjalnie zaprezentowane podczas tegorocznych targów E3. Wraz z nową generacją sprzętu spodziewana jest także premiera gry Halo Infinite. Jak na razie brak jednak potwierdzenia tych informacji ze strony Microsoftu.

Silnik Halo Infinite stworzony z myślą o PC i nowe sterowniki od AMD - wieści
Silnik Halo Infinite stworzony z myślą o PC i nowe sterowniki od AMD - wieści

wiadomość20 grudnia 2018

Dziś piszemy o zapewnieniach studia 343 Industries, że silnik Slipspace napędzający Halo Infinite został stworzony z myślą o PC, oraz o nowych sterownikach do kart grafiki przygotowanych przez firmę AMD. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Halo Infinite to Halo 6, „rozbicie dzielnicowe” Hi-Rez i inne wieści
Halo Infinite to Halo 6, „rozbicie dzielnicowe” Hi-Rez i inne wieści

wiadomość16 sierpnia 2018

Dziś piszemy o potwierdzeniu statusu gry Halo Infinite jako sequelu Halo 5, podzieleniu Hi-Rez Studios na trzech nowych deweloperów, planie wydawniczym The Walking Dead: The Final Season, wiezionym na tegoroczny gamescom demie Devil May Cry 5 oraz 34 niezapowiedzianych projektach THQ Nordic. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

XONE
PC