Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEXSX
Okładka Halo Infinite (PC)

Halo Infinite

Halo Infinite jest szóstą główną odsłoną popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek. Znów wcielamy się w legendarnego Master Chiefa, mającego za zadanie zakończyć rządy terroru wprowadzone przez Cortanę i podległych jej Strażników.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Okładka Halo Infinite (PC)

data premiery gry:

gru2020

XONE PC XSX

Halo Infinite to szósta odsłona popularnego cyklu FPS-ów pod tytułem Halo. Tytuł został opracowany przez studio 343Industries, które od 2012 roku sprawuje pieczę nad rozwojem serii. Omawiana strzelanka jest jednym z tytułów startowych konsoli Xbox Scarlett.

Fabuła

Akcja gry Halo Infinite toczy się po wydarzeniach przedstawionych w grze Halo 5: Guardians. Głównym bohaterem tej produkcji jest legendarny Master Chief – superżołnierz należący do elitarnego oddziału Spartan. Po tym, jak wojna ze Strażnikami dowodzonymi przez Cortanę została przegrana, w galaktyce rozpoczęły się istne rządy terroru; protagonista i jego sojusznicy muszą znaleźć sposób, by je zakończyć.

Mechanika

W Halo Infinite akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki bierzemy udział w różnorodnych misjach, w trakcie których zajmujemy się nie tylko realizacją powierzanych nam zadań, lecz także walką z hordami przeciwników. Autorzy oddają nam do dyspozycji szeroki wachlarz futurystycznych giwer i gadżetów, a jego dopełnienie stanowią wszelkiej maści pojazdy oraz maszyny latające, za sterami których przemieszczamy się po rozległych mapach.

Tryby gry

Kampanię fabularną gry Halo Infinite można ukończyć w pojedynkę lub współpracując z innymi graczami. Poza tym w grze znalazł się oparty na rywalizacji tryb multiplayer. Z innymi osobami można się bawić zarówno przez Internet, jak i na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Halo Infinite działa w oparciu o stworzony specjalnie na potrzeby tego tytułu silnik graficzny Slipspace. Technologia ta pozwala m.in. na generowanie efektownych krajobrazów, a także naturalnie wyglądających roślin i zwierząt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 596 głosów czytelników.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Halo Infinite

Wymagania wiekowe Halo Infinite

16+

Halo Infinite z darmowym trybem multi i nawet 120 FPS na Xbox Series X [Aktualizacja]
Halo Infinite z darmowym trybem multi i nawet 120 FPS na Xbox Series X [Aktualizacja]

wiadomość31 lipca 2020

Microsoft oficjalnie potwierdził, że tryb multiplayer w Halo Infinite będzie dostępny za darmo. Co więcej, w grze na konsoli Xbox Series X doświadczymy nawet 120 klatek na sekundę.

Gameplay z Halo Infinite wywołał falę krytyki. Demo działało na PC
Gameplay z Halo Infinite wywołał falę krytyki. Demo działało na PC

wiadomość24 lipca 2020

Gracze i branżowi eksperci ostro skrytykowali oprawę graficzną Halo Infinite. Dowiedzieliśmy się też, że wczorajsze gameplay demo działało na pececie, a nie Xboksie Series X.

Pierwszy gameplay z Halo Infinite
Pierwszy gameplay z Halo Infinite

wiadomość23 lipca 2020

Prezentację Xbox Games Showcase otworzył obszerny gameplay z Halo Infinite. To pierwszy zapis rozgrywki z tego projektu, który został udostępniony publicznie.

Prezentacja Xbox Series X - gry sercem nadchodzącego pokazu
Prezentacja Xbox Series X - gry sercem nadchodzącego pokazu

wiadomość17 lipca 2020

Firma Microsoft poinformowała, że przyszłotygodniowy pokaz Xbox Games Showcase skoncentruje się wyłącznie na grach. Nie będzie w nim słowa o aspektach technicznych czy biznesowych konsoli Xbox Series X.

Halo Infinite - Master Chief na zwiastunie. Gra ukaże się w 2020 roku
Halo Infinite - Master Chief na zwiastunie. Gra ukaże się w 2020 roku

wiadomość9 czerwca 2019

Firma Microsoft ogłosiła, że Halo Infinite ukaże się pod koniec przyszłego roku - jako tytuł startowy nowego Xboxa. Pokazała przy tym cut-scenkę na silniku gry, pokazującą możliwości konsoli znanej obecnie jako Project Scarlett.

XONE
PC
XSX