Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 27 sierpnia 2021, 15:54

autor: Karol Laska

Nadchodzą ciekawe gry na PC. Oto niektóre z nich

Jakie gry na pecety czekające na swoją premierę warto mieć na oku? Odpowiedzi na to pytanie pomógł udzielić nam gamescom 2021, dzięki czemu ułożyliśmy dla Was następującą listę pełną najróżniejszych tytułów.

Spis treści

Tegoroczny gamescom nie obfitował może w przesadnie wiele głośnych zapowiedzi gier wideo, a i ponownie oglądany na ekranie Geoff Keighley zaczyna irytować swoją osobą wielu widzów, ale kłamstwem byłoby powiedzenie, że na targach – w tym roku wyjątkowo w formie online – nie zobaczyliśmy nic godnego uwagi. Ba, parę produkcji warto jak najprędzej dodać do swojej listy życzeń. A jeżeli nie wiecie, jakie premiery czekają nas w następnych miesiącach (miejmy nadzieję, że w miesiącach, a nie latach), to ułożyliśmy dla Was zestawienie zawierające kilkanaście konkretnych tytułów nadchodzących na pecety.

W niczym się nie ograniczaliśmy – ujrzycie tu więc zarówno marki niezwykle popularne, jak i pozycje bardziej niszowe, które wyróżniają się na tle konkurencji ciekawą stylistyką, koncepcją bądź gameplayem. To na tyle różnorodna pod względem gatunkowym lista, że najpewniej każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Marvel’s Midnight Suns

  1. Producent: Firaxis Games
  2. Gatunek: RPG
  3. Planowana premiera: 2022

Począwszy od komiksów, przez filmy i seriale, a skończywszy na grach wideo – Marvel odnalazł swoje miejsce w niemal każdym obszarze popkultury. Nie da się jednak ukryć, że ostatnio coraz częściej deweloperzy interesują się tym uniwersum, wystarczy chociażby wspomnieć o tak sobie przyjętym Marvel’s Avengers czy niedawno zapowiedzianym Marvel’s Guardians of the Galaxy. Teraz do tego grona, dość nieoczekiwanie, dołącza Marvel’s Midnight Suns.

Co prawda na razie nie udostępniono żadnych fragmentów gameplayu wspomnianego dzieła, ale sam jego opis wydaje się naprawdę interesujący. Będzie to bowiem taktyczna gra RPG, i to nie autorstwa byle kogo, bo mistrzów tegoż gatunku, czyli twórców serii XCOM. Ponadto będziemy mogli wcielić się tu w wielu superbohaterów. Mowa zarówno o tych popularnych herosach jak Wolverine czy Ghost Rider, jak i o tych mniej znanych bądź wykreowanych na potrzeby Midnight Suns.

  1. Więcej o grze Marvel’s Midnight Suns

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

10 gier, które podbiją serca Polaków w 2021 roku
10 gier, które podbiją serca Polaków w 2021 roku

Są gry, które darzymy w Polsce szczególną sympatią, niezależnie od ich popularności na świecie czy stanu technicznego. Wybraliśmy takie nadchodzące tytuły, które powinny być szczególnie oczekiwane w naszym kraju.

Polskie perełki z Gamescomu 2020
Polskie perełki z Gamescomu 2020

W Polsce powstaje znacznie więcej ciekawych tytułów niż tylko Cyberpunk 2077 czy Dying Light 2. Doskonale widać to po prezentach na tegorocznym Gamescomie.