Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXSXPS5
Okładka Park Beyond (PC)
OkładkaPark Beyond (PC)

Park Beyond

Strategia ekonomiczna, umożliwiająca tworzenie najbardziej odjechanych i zakręconych atrakcji bez strachu o takie błahostki jak grawitacja. Zaskocz wszystkich i zaprojektuj park rozgrywki niczym z najdzikszej fantazji w Park Beyond – produkcji studia Limbic Entertainment.

Strategiczne | ekonomiczne | budowa wesołego miasteczka

Park Beyond to gra strategiczna, umożliwiająca wcielenie się w architekta i stworzenie własnego parku rozgrywki. Za jej opracowanie odpowiada niemieckie studio Limbic Entertainment, znane już z takich tytułów, jak Tropico 6 czy Might & Magic: Heroes VII. Wydaniem tytułu zajęła się natomiast firma Bandai Namco Entertainment – jeden z największych japońskich producentów i wydawców gier. Produkcję, przygotowaną na konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5 oraz komputery osobiste PC, zapowiedziano na targach gamescom 2021.

Mechanika

W grze tej gracz wciela się w architekta, którego zadaniem jest stworzenie najbardziej odjechanego parku rozrywki. Kreatywność stanowi tu jedyne ograniczenie, bo konwencja gry jest zdecydowanie bardziej fantastyczna niż w innych produkcjach tego typu.

Tytuł ten wzbogacony został w zaawansowany system budowania tras kolejek górskich. Dzięki niemu gracz ma dostęp do dziesiątek innowacyjnych modułów, ułatwiających produkcję unikalnych roller coasterów o tysiącach różnorodnych kombinacji. Jakby tego było mało, grający może również przetestować swoją kolejkę, śledząc jazdę w trybie FPP.

Ponadto, dzięki bogatemu systemowi ulepszeń, możliwe jest dodatkowe podkręcenie dostępnych w parku atrakcji (karuzeli, diabelskich młynów, kolejek górskich i innych niesamowitych konstrukcji) i nadaniu im szczypty absurdu. Na przykład początkowo przeciętny diabelski młyn po kolejnych ulepszeniach osiąga niebotyczne rozmiary, dumnie prezentując nowe, barwne obrotowe koła.

Aby wyjść poza oczekiwania odwiedzających, grający musi rozsądnie zarządzać finansami, śledzić poziom zadowolenia swoich klientów, jak też przeglądać listę życzeń i uwagi, dotyczące jego parku i znajdujących się w nim atrakcji.

Tak jak inne szanujące się parki rozrywki i ten zaopatrzony jest w narzędzia monitorujące, ułatwiające zarządzanie obiektem. Dzięki nim gracz ma możliwość śledzenia preferencji klientów, przygotowywania projektów nowych sklepów, rekrutowania i zarządzania pracownikami czy inwestowania w prace badawczo-rozwojowe parku.

Tryby gry

Park Beyond umożliwia rozgrywkę w trybie single player. W ramach gry dostępna jest kampania fabularna, w której gracz poznaje wiele interesujących postaci (zarówno przyjaznych mu, jak i wrogich) oraz dowiaduje się więcej o mechanice zarządzania parkiem. Głównym celem tego trybu jest sprostanie oczekiwaniom biznesowym oraz stworzenie na tyle widowiskowych atrakcji, by zapewniły grającemu sukces w branży.

Chcąc zaoferować graczom jeszcze większą swobodę w tworzeniu parku i rozbudowywaniu atrakcji, twórcy wprowadzili do swojej produkcji również tryb sandbox.

Kwestie techniczne

Opracowane na silniku Unreal Engine Park Beyond posiada trójwymiarową oprawę wizualną, o żywej i przyjemnej dla oka kolorystyce, z różnorodnymi motywami przewodnimi (settingami) dla dostępnych atrakcji.

Ostatnia modyfikacja 16 czerwca 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Park Beyond cena w dniu premiery: 199,00 PLN

Wymagania wiekowe Park Beyond: Odpowiednia dla każdego wieku.

Park Beyond Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-7700K 4.2 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit
PC
PS5
XSX