Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEXSXPS5PS4Switch
Okładka Two Point Campus (PC)
OkładkaTwo Point Campus (PC)

Two Point Campus

Two Point Campus to strategia ekonomiczna studia Two Point złożonego z byłych pracowników Bullfrog Productions oraz następca Two Point Hospital. Naszym zadaniem jest zbudować i poprowadzić nasz własny uniwersytet.

Strategiczne | ekonomiczne | humorystyczne | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Two Point Campus Premiera

Gry podobne do Two Point Campus

Two Point Hospital

Prison Architect

Theme Park

E3 2021

Two Point Campus to strategia ekonomiczna autorstwa Two Point Studios, zespołu złożonego z dawnych pracowników Bullfrog Productions. Tytuł jest następcą poprzedniej gry twórców, Two Point Hospital. W grze stajemy na czele stworzonego własnoręcznie od podstaw uniwersytetu.

Fabuła

Two Point Campus ponownie przenosi nas do amerykańskiego miasteczka Two Point, miejsca akcji Two Point Hospital. Tym razem zamiast szpitala mamy za zadanie wybudować własny uniwersytet. Jako dyrektor rozbudowujemy budynek kampusu, wynajmujemy pracowników i zapewniamy studentom edukację na poziomie. Podobnie jak jej poprzedniczka, gra nie bierze się na poważnie i zawiera znaczną ilość humoru.

Mechanika

Podstawy rozgrywki przypominają Two Point Hospital. Akcja gry ukazana jest w widoku izometrycznym. Naszym celem jest zbudowanie lukratywnego uniwersytetu będącego w stanie na siebie zarabiać. Grę zaczynamy podczas letnich wakacji, co daje nam możliwość przygotowania kampusu na rok akademicki. By studenci byli zadowoleni, musimy uczynić uniwersytet przyjemnym dla oka, zatrudniać kompetentnych wykładowców oraz oferować interesujące kursy. Znalazły się tu np. kursy gastronomiczne, gdzie uczniowie pieką przerośnięte ciasta, oraz kursy rycerskie, gdzie uczą się jazdy konnej i walki.

Ponadto każdy uczeń uczęszczający na nasz uniwersytet posiada unikatową osobowość i własne oczekiwania wobec kampusu. Mogą oczekiwać konkretnych kursów, klubów studenckich lub inicjatyw do socjalizacji z innymi. Zadowoleni uczniowie będą rozwijać się szybciej, dzięki czemu uniwersytet zdobywa coraz lepszą reputację. Tytuł cechuje się swobodą i otwartością. Jedynym co ogranicza gracza jest stan jego portfela.

Tryby gry

Głównym elementem gry jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Podobnie jak poprzedniczka, tytuł charakteryzuje się ładną, kolorową i kreskówkową oprawą graficzną. Two Point Campus działa na silniku Unity.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Two Point Campus: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
XONE
XSX
PS5
PS4
Switch