Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5PS4SwitchXSXXONE
Okładka Marvel's Midnight Suns (PC)
OkładkaMarvel's Midnight Suns (PC)

Marvel's Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns to taktyczna gra RPG koncentrująca się na turowych potyczkach. Gracz kieruje stworzoną przez siebie postacią, którą może wyposażać w różne supermoce i udaje się na misje w towarzystwie słynnych superbohaterów oraz antybohaterów.

RPG | turowe | taktyczne | komiksy | superbohaterowie | Marvel Comics | Find Your Next Game

Marvel's Midnight Suns Premiera

2gru2022za 60dni

PC PS5 XSX
E3 2021

Marvel's Midnight Suns to taktyczne RPG osadzone w komiksowym uniwersum wydawnictwa Marvel. Projekt opracowało studio Firaxis, znane z serii XCOM oraz Sid Meier’s Civilization.

Fabuła

Fabuła obraca się wokół nowej postaci imieniem Hunter, stworzonej specjalnie na potrzeby tej gry, która wspólnie z wieloma najsłynniejszymi superbohaterami spróbuje powstrzymać Lilith, matkę demonów, przed przejęciem władzy nad światem.

Mechanika

Marvel's Midnight Suns to taktyczne RPG, w którym zabawa koncentruje się głównie na toczeniu turowych bitew. Dowodzimy w nich czteroosobową grupą postaci. Jedną z nich zawsze jest Hunter, a pozostałe trzy wybieramy spośród zwerbowanych bohaterów i antybohaterów. Wśród nich znalazły się takie sławy, jak Iron Man, Kapitan Ameryka, Captain Marvel, Doktor Strange, Blade, Nico Minoru, Magik, Ghost Rider czy Wolverine. W sumie naszymi sojusznikami mogą zostać 43 postacie znane fanom komiksów.

Sercem gry jest rozbudowany turowy system walki, w ramach którego otrzymujemy dostęp do bogatego wyboru umiejętności i sprzętu. Kluczową rolę w starciach odgrywa otoczenie. Możemy np. wskakiwać na samochody, wyrywać z ziemi latarnie czy rzucać obiektami na dalekie dystanse.

Hunter to postać, którą możemy w dużym stopniu modyfikować, wyposażając ja w ponad 40 rożnych supermocy. W trakcie rozgrywki kluczową rolę odgrywa ulepszanie jej zdolności, jak również rozwój innych członków drużyny.

Pomiędzy zadaniami powracamy do siedziby grupy, gdzie mamy okazję rozwijać relacje z innymi postaciami poprzez rozmowy, dawanie prezentów czy wspólne spędzanie czasu, np. na zabawie w gry wideo.

Tryby gry

Marvel's Midnight Suns oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Marvel's Midnight Suns cena w dniu premiery: 249,00 PLN

Wymagania wiekowe Marvel's Midnight Suns: 12+

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX