Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2023, 09:10

autor: Maciej Gaffke

Twórcy Civilization i Marvel's Midnight Suns dotknięci zwolnieniami

Producenci Marvel's Midnight Suns postanowili zredukować zespół. Łącznie pracę straciło 30 osób.

Źródło fot. Firaxis Games
i

Jak twierdzi portal Axios, studio Firaxis Games zwolniło 30 pracowników. Taki krok jest prawdopodobnie częścią planu oszczędnościowego, który był zapowiadany przez firmę Take-Two – właściciela twórców Marvel’s Midnight Suns oraz serii Civilization.

Firaxis zwalnia pracowników

Zwolnienie prawie 30 pracowników może być bolesne. Według informacji zawartych na profilu Firaxis w serwisie LinkedIn firma zatrudniała około 250 osób, więc pożegnanie się z tyloma specjalistami może mieć niemały wpływ na obecną działalność studia.

Choć Midnight Suns zebrało sporo pozytywnych opinii, to nie przełożyło się to na sukces finansowy. Słaba sprzedaż miała wynikać z wyznaczenia złej daty premiery gry – tak przynajmniej uważa Strauss Zelnick, szef Take-Two. Produkcja z bohaterami Marvela zadebiutowała na początku grudnia zeszłego roku, a tuż przed pojawieniem się tytułu na rynku Firaxis zrezygnowało z wypuszczenia go na Nintendo Switch.

Mimo redukcji zespołu Firaxis koncentruje się na rozwoju siódmej Cywilizacji, zapowiedzianej w lutym tego roku.

Zwolnienia również w innych firmach z branży

Składanie wypowiedzeń nie ominęło także innych firm z branży gier. The Molasses Flood (studio CD Projekt), pracujące nad Project Sirius ze świata Wiedźmina, także odprawiło 30 pracowników, Relic Entertainment, należące do Segi, zwolniło aż 121 osób, a Sony Interactive Entertainment zamknęło jedno ze swoich studiów – PixelOpus, znane między innymi z Concrete Genie.

  1. Oficjalna strona FIraxis Games

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej