Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Civilization (PC)
OkładkaSid Meier's Civilization (PC)

Sid Meier's Civilization PC

Pierwsza odsłona kultowej serii gier strategiczno-ekonomicznych, pozwalającej dowolnie pokierować rozwojem wybranej cywilizacji przez całe tysiąclecia.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 4X | sandbox | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sid Meier's Civilization Premiera PC

21kwietnia1991

producent: MicroProse wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sid Meier's Civilization to niezwykła i przełomowa gra strategiczno-ekonomiczna pozwalająca nam dowolnie sterować rozwojem całej cywilizacji w sferze militarnej, ekonomicznej i kulturowej począwszy od roku 4000 przed naszą erą, aż do czasów dzisiejszych wieku XX.

Gracz może kierować wszystkimi aspektami działalności państwa, może obrać drogę pokojowego rozwoju swej nacji pokładając wszystkie wysiłki w nauce i kulturze lub też skupić się na podboju militarnym. Reasumując czysta dowolność, nie ma określonej drogi prowadzącej do zwycięstwa. Do naszych obowiązków należą między innymi: rozbudowa armii, tworzenie i rozwój miast, budowa cudów świata, wynajdowanie nowych technologii, kierowanie polityką zagraniczną państwa, ustalanie jego ustroju politycznego, zajmowanie się handlem oraz toczenie wielkich wojen.

Twórca gry Sid Meier zaopatrzył Civilization w bardzo zaawansowane zależności ekonomiczno-społeczne oraz opcje rozwoju naukowego i militarnego, dzięki czemu oddał w ręce graczy świetną namiastkę realnego świata, a któż nie chciałby poczuć się bogiem sprawującym przez blisko 6000 lat pieczę nad swoimi poddanymi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1839 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sid Meier's Civilization: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sid Meier's Civilization Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386SX 25MHz
  • 1MB RAM