Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Colonization (PC)

Sid Meier's Colonization PC

Kolejna wielka gra Sid’a Meier’a twórcy takich hitów jak Railroad Tycoon, Pirates czy Civilization.

Strategiczne | ekonomiczne | kolonizacyjne

PC Windows
Okładka Sid Meier's Colonization (PC)

producent: MicroProse

wydawca: MicroProse

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lutego1993

12listopada1993

pudełko PL

Colonization to kolejna wielka gra Sid’a Meier’a twórcy takich hitów jak Railroad Tycoon, Pirates czy Civilization. Obejmujemy tu przewodzenie nad grupą osadników wywodzących się z czterech narodowości: Hiszpanów, Anglików, Holendrów oraz Francuzów przybyłych na nowy ląd w celu osiedlenia się, stworzenia kolonii, a ostatecznie ogłoszenia niepodległości i utworzenia nowego suwerennego państwa.

Nasze zmagania rozpoczynają się w roku 1500, zaraz po odkryciu ameryki, a kończą się w okolicach roku 1800, czyli okresie wielkiej amerykańskiej rewolucji. Od samego początku gra wymaga od nas ciągłego balansowania na krawędzi zależności ekonomicznych, militarnych, politycznych i gospodarczych. Dowodząc grupką osamotnionych na obcym lądzie kolonistów musimy wybudować miasta, stworzyć samowystarczalną infrastrukturę gospodarczą, ustanowić szlaki handlowe, zadbać o pozytywne stosunki dyplomatyczne z dzikimi nacjami zamieszkującymi nowe ziemie i z ciągle niezadowolonymi zwierzchnikami w europie oraz stworzyć silną armię, co w efekcie zaowocuje wyzwoleniem się spod zwierzchnictwa królów.

Jak wiadomo z historii droga do zwycięstwa nie będzie prosta, przez 300 lat kolonizacji stoczymy dziesiątki wojen z Indianami i wojskami rywalizujących potęg europejskich, odkryjemy tysiące kilometrów nowych ziem, podpiszemy setki traktatów pokojowych, ugod, itp., a wszystko to w imię wolności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 FDD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 869 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sid Meier's Colonization

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sid Meier's Colonization

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 386DX 33MHz
  • 4MB RAM
2K Games zapowiada Civilization IV: Colonization
2K Games zapowiada Civilization IV: Colonization

wiadomość10 czerwca 2008

Jeszcze jesienią tego roku pecetowcy będą mieli okazję zagrać w kolejną część słynnego cyklu Sida Meiera. Firma 2K Games zapowiedziała bowiem, że w produkcji znajduje się damodzielny dodatek do gry Civilization IV o podtytule Colonization.

Sid Meier myśli o MMO

wiadomość5 lutego 2008

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.