Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Colonization (PC)
OkładkaSid Meier's Colonization (PC)

Sid Meier's Colonization PC

Kolejna wielka gra Sid’a Meier’a twórcy takich hitów jak Railroad Tycoon, Pirates czy Civilization.

Strategiczne | ekonomiczne | kolonizacyjne

Sid Meier's Colonization Premiera PC

23lutego1993

pudełko PL

12listopada1993

producent: MicroProse wydawca: MicroProse wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Colonization to kolejna wielka gra Sid’a Meier’a twórcy takich hitów jak Railroad Tycoon, Pirates czy Civilization. Obejmujemy tu przewodzenie nad grupą osadników wywodzących się z czterech narodowości: Hiszpanów, Anglików, Holendrów oraz Francuzów przybyłych na nowy ląd w celu osiedlenia się, stworzenia kolonii, a ostatecznie ogłoszenia niepodległości i utworzenia nowego suwerennego państwa.

Nasze zmagania rozpoczynają się w roku 1500, zaraz po odkryciu ameryki, a kończą się w okolicach roku 1800, czyli okresie wielkiej amerykańskiej rewolucji. Od samego początku gra wymaga od nas ciągłego balansowania na krawędzi zależności ekonomicznych, militarnych, politycznych i gospodarczych. Dowodząc grupką osamotnionych na obcym lądzie kolonistów musimy wybudować miasta, stworzyć samowystarczalną infrastrukturę gospodarczą, ustanowić szlaki handlowe, zadbać o pozytywne stosunki dyplomatyczne z dzikimi nacjami zamieszkującymi nowe ziemie i z ciągle niezadowolonymi zwierzchnikami w europie oraz stworzyć silną armię, co w efekcie zaowocuje wyzwoleniem się spod zwierzchnictwa królów.

Jak wiadomo z historii droga do zwycięstwa nie będzie prosta, przez 300 lat kolonizacji stoczymy dziesiątki wojen z Indianami i wojskami rywalizujących potęg europejskich, odkryjemy tysiące kilometrów nowych ziem, podpiszemy setki traktatów pokojowych, ugod, itp., a wszystko to w imię wolności.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 FDD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 871 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sid Meier's Colonization: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sid Meier's Colonization Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386DX 33MHz
  • 4MB RAM