Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2008, 08:37

2K Games zapowiada Civilization IV: Colonization

Jeszcze jesienią tego roku pecetowcy będą mieli okazję zagrać w kolejną część słynnego cyklu Sida Meiera. Firma 2K Games zapowiedziała bowiem, że w produkcji znajduje się damodzielny dodatek do gry Civilization IV o podtytule Colonization.

Jeszcze jesienią tego roku pecetowcy będą mieli okazję zagrać w kolejną część słynnego cyklu Sida Meiera. Firma 2K Games zapowiedziała bowiem, że w produkcji znajduje się samodzielny dodatek do gry Civilization IV o podtytule Colonization.

Jak mówi główny autor serii, otrzymywał on wiele próśb, w których ludzie zwracali się do niego, aby wskrzesił niezapomnianą grę Colonization, która pierwotnie ukazała się nakładem firmy Microprose w 1994 roku. Silnik użyty przez Firaxis, czyli obecnego dewelopera serii jest na tyle elastyczny, że znakomicie sprawdzi się w nowej roli, tak więc Meier po trzynastu latach zamierza powrócić do tematyki podbojów kolonialnych.

W Civilization IV: Colonization gracz wcieli się w jednego z liderów czterech państw europejskich, którego zadaniem jest podbój i cywilizacja Nowego Świata, czyli obecnej Ameryki. Jak zwykle w cyklu, sukces zależeć będzie nie tylko od naszej potęgi militarnej, ale także udanej dyplomacji i sukcesu gospodarczego.

Wkrótce więcej informacji znajdziecie na stronie Sid Meier's Civilization - Official Site. Poniżej znajdziecie pierwsze screeny z tej produkcji.

2K Games zapowiada Civilization IV: Colonization - ilustracja #1
2K Games zapowiada Civilization IV: Colonization - ilustracja #2