Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 czerwca 2008

Knights of the Old Republic MMO - doniesień ciąg dalszy

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 16:53

Kilkanaście dni temu zwolnieni z LucasArts pracownicy podzielili się ze światem kilkoma ciekawymi informacjami dotyczącymi przyszłych projektów firmy. Jedną z nich było potwierdzenie, że w produkcji znajduje się gra Knights of the Old Republic MMO. Można im wierzyć lub nie, ale coś z pewnością jest na rzeczy.

Portal The Sims Carnival wchodzi w fazę otwartej bety

Vercetti, 18 czerwca 2008, 16:42

Electronic Arts podało do wiadomości, że uruchomiony niedawno portal TheSimsCarnival.com jest już otwarty dla wszystkich użytkowników. Od teraz można korzystać bez przeszkód z beta-wersji serwisu, zamieszczając i testując w nim własne, flashowe minigierki.

Sega odcina się od zwiastuna The Crucible: The Evil Within - THQ na celowniku

Vercetti, 18 czerwca 2008, 15:58

Echa wielkiego, poniedziałkowego przecieku informacji z firmy marketingowej Intellisponse wciąż są obecne na łamach wielu branżowych serwisów. Szczególne zainteresowanie budzi krótki zwiastun filmowy, który dotychczas utożsamiano najczęściej z grą The Crucible: The Evil Within, znajdującą się rzekomo w portfolio korporacji Sega, a tworzoną przez studio Silicon Knights.

Nie będzie Heavenly Sword 2?

Vercetti, 18 czerwca 2008, 15:08

Wczoraj serwis Kotaku, powołując się na brytyjskiego informatora, ogłosił, że europejski oddział Sony Computer Entertainment po sześciu miesiącach developingu w studiu Sony Cambridge anulował produkcję gry Heavenly Sword 2. Powodem tej decyzji miał być rzekomo fakt, że nowe przygody Nariko w obecnym kształcie nie mają szans na odniesienie komercyjnego sukcesu.

LostWinds najpopularniejszym tytułem na WiiWare

vampire, 18 czerwca 2008, 14:52

Ogromnym sukcesem cieszy się gra LostWinds autorstwa studia Frontier Developments. Jest ona jedną z pierwszych, jakie otrzymali amerykańscy i europejscy posiadacze Wii wraz z premierą usługi sieciowej WiiWare. Według informacji podanych przez Laurenta Fischera, dyrektora do spraw marketingu Nintendo Europe, użytkownicy Wii pobierają najczęściej właśnie ten tytuł.

Historia Alone in the Dark. Część pierwsza - Jakiś potwór tu nadchodzi

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 14:44

Kiedy w 1992 roku na rynku ukazała się pierwsza część Alone in the Dark, światek graczy komputerowych oniemiał z wrażenia. Trójwymiarowe postacie poruszające się po prerenderowanych lokacjach były w owych czasach czymś absolutnie nowatorskim w gatunku gier przygodowych. Zmieniające się ujęcia ze statycznych kamer sprawiały wrażenie uczestnictwa w widowisku filmowym. Ale elementem, który wywoływał najwięcej emocji był utrzymany w gotyckim stylu klimat opowieści. W każdym kącie czaiło się jeżące włosy na karku zło, potęgowane przez świetne udźwiękowienie. A wszystko to na czterech trzy i pół calowych dyskietkach HD.

Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (18/06/08)

Major Doktor Upiorna, 18 czerwca 2008, 14:14

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2, Frontlines: Fuel of War i Penumbra: Czarna Plaga – jedna z tych trzech, bez wątpienia ciekawych gier może już wkrótce powędrować do kogoś z was! Aby było to możliwe, musicie jedynie wziąć udział w rozpoczynającym się dzisiaj konkursie z serii „gra za friko”.

Kolejny firmware do PlayStation 3 z obsługą menu użytkownika XMB i systemu trofeów

Vercetti, 18 czerwca 2008, 14:00

Rano informowaliśmy Was, że dostępna jest już kolejna aktualizacja oprogramowania konsoli PlayStation 3, oznaczona numerkiem 2.36 i poprawiająca wsteczną kompatybilność urządzenia – szczególnie współpracę z grami wydanymi na PSX. Sony ma już jednak w planach kolejny update, który powinien trafić do sieci jeszcze tego lata.

FaceBreaker we wrześniu

vampire, 18 czerwca 2008, 12:52

Poznaliśmy już datę premiery pierwszego tytułu będącego przedstawicielem nowej marki - Freestyle - stworzonej przez Electronic Arts. Mowa oczywiście o grze bokserskiej - FaceBreaker, która zadebiutuje 5 września na konsolach PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Wakacyjna wyprzedaż CD Projektu

Vercetti, 18 czerwca 2008, 12:44

Rok szkolny dobiega końca, a wraz z nim w niepamięć odchodzi konieczność ciągłego odkładania gier na późniejszy okres. Polscy dystrybutorzy przygotowali już oferty dla klientów, którzy w tegoroczne wakacje będą dysponowali dużą ilością wolnego czasu i niewielką ilością gotówki. Jako pierwszy z propozycją obniżek wystąpił warszawski CD Projekt.

Producent przygód Jamesa Bonda czuwa nad Ojcem Chrzestnym 2

Vercetti, 18 czerwca 2008, 11:35

Choć o planach stworzenia drugiej odsłony Ojca Chrzestnego mówiono już w lutym 2006 r., odpowiedzialne za jego produkcję studio EA Redwood Shores dotychczas konsekwentnie milczało na temat swojego dziecka, skupiając się w zamian na promocji survival horroru Dead Space.

Need For Speed: Undercover zapowiedziany

vampire, 18 czerwca 2008, 10:52

Podczas trwającej właśnie imprezy William Blair & Company's 28th Annual Growth Stock Conference, John Riccitiello, szef Electronic Arts, postanowił zdradzić kilka informacji na temat najnowszej odsłony serii zręcznościowych wyścigów, Need for Speed. Gra będzie nosić tytuł NFS: Undercover, a jej główną zaletą mają być misje przywodzące na myśl film The Transporter.

Ukończenie fabuły Wheelmana zajmie do 10 godzin

Filip „fsm” Grabski, 18 czerwca 2008, 10:33

Wheelman - bardzo obiecujący projekt filmowo-growy firmowany przez Vina Diesela i jego studio Tigon Studios, powinien zająć graczy przez ok. 10 godzin.

LocoRoco 2 jeszcze w tym roku

vampire, 18 czerwca 2008, 09:52

Jeszcze w tym roku posiadacze handhelda Sony doczekają się kontynuacji przeznaczonej na niego sympatycznej zręcznościówki - LocoRoco 2. Informację tę podała C. Backhouse, product manager brytyjskiego Sony Computer Entertainment w wywiadzie zamieszczonym w serwisie MCV. Natomiast w brytyjskim sklepie internetowym - Play, już teraz możemy dokonać przedpremierowego zakupu gry w cenie 29,99 funtów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 09:52

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie” znajdziemy informacje o nowym firmware dla PS3, grach o samurajach, polowaniu na jelenie, wyborach prezydenckich w USA, nowej platformie cyfrowej dystrybucji, wynikach finansowych Majesco, kłopotach Tecmo, pracach nad pojemnym nośnikiem pamięci dla Wii i kolejnym odroczonym terminie negocjacji w sprawie zakupu Take Two przez koncern Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Premiera polskiej wersji Mass Effect przesunięta na lipiec

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 07:53

W dalekiej przyszłości ludziom udało się sięgnąć gwiazd. W tej najbliższej, niestety nie udaje im się dotrzymać terminu premiery chyba najbardziej upragnionego przez polskich graczy tytułu – Mass Effect.

Ruszył komiks GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 18 czerwca 2008, 06:51

Już od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem uruchomienia na łamach GRY-OnLine komiksu poświęconego wszelakim problemom, z jakimi na co dzień spotykają się polscy gracze. I jak wielu z Was zapewne zauważyło, wczoraj zaczęliśmy jego publikację. Nosi on tytuł, po prostu: Królewska 57.