Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 czerwca 2008

Knights of the Old Republic MMO - doniesień ciąg dalszy

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 16:53

Kilkanaście dni temu zwolnieni z LucasArts pracownicy podzielili się ze światem kilkoma ciekawymi informacjami dotyczącymi przyszłych projektów firmy. Jedną z nich było potwierdzenie, że w produkcji znajduje się gra Knights of the Old Republic MMO. Można im wierzyć lub nie, ale coś z pewnością jest na rzeczy.

Portal The Sims Carnival wchodzi w fazę otwartej bety
Portal The Sims Carnival wchodzi w fazę otwartej bety

Vercetti, 18 czerwca 2008, 16:42

Electronic Arts podało do wiadomości, że uruchomiony niedawno portal TheSimsCarnival.com jest już otwarty dla wszystkich użytkowników. Od teraz można korzystać bez przeszkód z beta-wersji serwisu, zamieszczając i testując w nim własne, flashowe minigierki.

Sega odcina się od zwiastuna The Crucible: The Evil Within - THQ na celowniku
Sega odcina się od zwiastuna The Crucible: The Evil Within - THQ na celowniku

Vercetti, 18 czerwca 2008, 15:58

Echa wielkiego, poniedziałkowego przecieku informacji z firmy marketingowej Intellisponse wciąż są obecne na łamach wielu branżowych serwisów. Szczególne zainteresowanie budzi krótki zwiastun filmowy, który dotychczas utożsamiano najczęściej z grą The Crucible: The Evil Within, znajdującą się rzekomo w portfolio korporacji Sega, a tworzoną przez studio Silicon Knights.

Nie będzie Heavenly Sword 2?
Nie będzie Heavenly Sword 2?

Vercetti, 18 czerwca 2008, 15:08

Wczoraj serwis Kotaku, powołując się na brytyjskiego informatora, ogłosił, że europejski oddział Sony Computer Entertainment po sześciu miesiącach developingu w studiu Sony Cambridge anulował produkcję gry Heavenly Sword 2. Powodem tej decyzji miał być rzekomo fakt, że nowe przygody Nariko w obecnym kształcie nie mają szans na odniesienie komercyjnego sukcesu.

LostWinds najpopularniejszym tytułem na WiiWare
LostWinds najpopularniejszym tytułem na WiiWare

vampire, 18 czerwca 2008, 14:52

Ogromnym sukcesem cieszy się gra LostWinds autorstwa studia Frontier Developments. Jest ona jedną z pierwszych, jakie otrzymali amerykańscy i europejscy posiadacze Wii wraz z premierą usługi sieciowej WiiWare. Według informacji podanych przez Laurenta Fischera, dyrektora do spraw marketingu Nintendo Europe, użytkownicy Wii pobierają najczęściej właśnie ten tytuł.

Historia Alone in the Dark. Część pierwsza - Jakiś potwór tu nadchodzi
Historia Alone in the Dark. Część pierwsza - Jakiś potwór tu nadchodzi

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 14:44

Kiedy w 1992 roku na rynku ukazała się pierwsza część Alone in the Dark, światek graczy komputerowych oniemiał z wrażenia. Trójwymiarowe postacie poruszające się po prerenderowanych lokacjach były w owych czasach czymś absolutnie nowatorskim w gatunku gier przygodowych. Zmieniające się ujęcia ze statycznych kamer sprawiały wrażenie uczestnictwa w widowisku filmowym. Ale elementem, który wywoływał najwięcej emocji był utrzymany w gotyckim stylu klimat opowieści. W każdym kącie czaiło się jeżące włosy na karku zło, potęgowane przez świetne udźwiękowienie. A wszystko to na czterech trzy i pół calowych dyskietkach HD.

Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (18/06/08)
Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (18/06/08)

Major Doktor Upiorna, 18 czerwca 2008, 14:14

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2, Frontlines: Fuel of War i Penumbra: Czarna Plaga – jedna z tych trzech, bez wątpienia ciekawych gier może już wkrótce powędrować do kogoś z was! Aby było to możliwe, musicie jedynie wziąć udział w rozpoczynającym się dzisiaj konkursie z serii „gra za friko”.

Kolejny firmware do PlayStation 3 z obsługą menu użytkownika XMB i systemu trofeów

Vercetti, 18 czerwca 2008, 14:00

Rano informowaliśmy Was, że dostępna jest już kolejna aktualizacja oprogramowania konsoli PlayStation 3, oznaczona numerkiem 2.36 i poprawiająca wsteczną kompatybilność urządzenia – szczególnie współpracę z grami wydanymi na PSX. Sony ma już jednak w planach kolejny update, który powinien trafić do sieci jeszcze tego lata.

FaceBreaker we wrześniu
FaceBreaker we wrześniu

vampire, 18 czerwca 2008, 12:52

Poznaliśmy już datę premiery pierwszego tytułu będącego przedstawicielem nowej marki - Freestyle - stworzonej przez Electronic Arts. Mowa oczywiście o grze bokserskiej - FaceBreaker, która zadebiutuje 5 września na konsolach PS3, Xbox 360 oraz Wii.

Wakacyjna wyprzedaż CD Projektu

Vercetti, 18 czerwca 2008, 12:44

Rok szkolny dobiega końca, a wraz z nim w niepamięć odchodzi konieczność ciągłego odkładania gier na późniejszy okres. Polscy dystrybutorzy przygotowali już oferty dla klientów, którzy w tegoroczne wakacje będą dysponowali dużą ilością wolnego czasu i niewielką ilością gotówki. Jako pierwszy z propozycją obniżek wystąpił warszawski CD Projekt.

Producent przygód Jamesa Bonda czuwa nad Ojcem Chrzestnym 2
Producent przygód Jamesa Bonda czuwa nad Ojcem Chrzestnym 2

Vercetti, 18 czerwca 2008, 11:35

Choć o planach stworzenia drugiej odsłony Ojca Chrzestnego mówiono już w lutym 2006 r., odpowiedzialne za jego produkcję studio EA Redwood Shores dotychczas konsekwentnie milczało na temat swojego dziecka, skupiając się w zamian na promocji survival horroru Dead Space.

Need For Speed: Undercover zapowiedziany

vampire, 18 czerwca 2008, 10:52

Podczas trwającej właśnie imprezy William Blair & Company's 28th Annual Growth Stock Conference, John Riccitiello, szef Electronic Arts, postanowił zdradzić kilka informacji na temat najnowszej odsłony serii zręcznościowych wyścigów, Need for Speed. Gra będzie nosić tytuł NFS: Undercover, a jej główną zaletą mają być misje przywodzące na myśl film The Transporter.

Ukończenie fabuły Wheelmana zajmie do 10 godzin
Ukończenie fabuły Wheelmana zajmie do 10 godzin

fsm, 18 czerwca 2008, 10:33

Wheelman - bardzo obiecujący projekt filmowo-growy firmowany przez Vina Diesela i jego studio Tigon Studios, powinien zająć graczy przez ok. 10 godzin.

LocoRoco 2 jeszcze w tym roku
LocoRoco 2 jeszcze w tym roku

vampire, 18 czerwca 2008, 09:52

Jeszcze w tym roku posiadacze handhelda Sony doczekają się kontynuacji przeznaczonej na niego sympatycznej zręcznościówki - LocoRoco 2. Informację tę podała C. Backhouse, product manager brytyjskiego Sony Computer Entertainment w wywiadzie zamieszczonym w serwisie MCV. Natomiast w brytyjskim sklepie internetowym - Play, już teraz możemy dokonać przedpremierowego zakupu gry w cenie 29,99 funtów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 09:52

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie” znajdziemy informacje o nowym firmware dla PS3, grach o samurajach, polowaniu na jelenie, wyborach prezydenckich w USA, nowej platformie cyfrowej dystrybucji, wynikach finansowych Majesco, kłopotach Tecmo, pracach nad pojemnym nośnikiem pamięci dla Wii i kolejnym odroczonym terminie negocjacji w sprawie zakupu Take Two przez koncern Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Premiera polskiej wersji Mass Effect przesunięta na lipiec

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 07:53

W dalekiej przyszłości ludziom udało się sięgnąć gwiazd. W tej najbliższej, niestety nie udaje im się dotrzymać terminu premiery chyba najbardziej upragnionego przez polskich graczy tytułu – Mass Effect.

Ruszył komiks GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 18 czerwca 2008, 06:51

Już od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem uruchomienia na łamach GRY-OnLine komiksu poświęconego wszelakim problemom, z jakimi na co dzień spotykają się polscy gracze. I jak wielu z Was zapewne zauważyło, wczoraj zaczęliśmy jego publikację. Nosi on tytuł, po prostu: Królewska 57.