Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2008, 14:52

autor: vampire

LostWinds najpopularniejszym tytułem na WiiWare

Ogromnym sukcesem cieszy się gra LostWinds autorstwa studia Frontier Developments. Jest ona jedną z pierwszych, jakie otrzymali amerykańscy i europejscy posiadacze Wii wraz z premierą usługi sieciowej WiiWare. Według informacji podanych przez Laurenta Fischera, dyrektora do spraw marketingu Nintendo Europe, użytkownicy Wii pobierają najczęściej właśnie ten tytuł.

Ogromnym sukcesem cieszy się gra LostWinds autorstwa studia Frontier Developments. Jest ona jedną z pierwszych, jakie otrzymali amerykańscy i europejscy posiadacze Wii wraz z premierą usługi sieciowej WiiWare. Według informacji podanych przez Laurenta Fischera, dyrektora do spraw marketingu Nintendo Europe, użytkownicy Wii pobierają najczęściej właśnie ten tytuł. Tak więc jego popularność przerosła dwóch innych "królów", czyli TV Show King i Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King, zajmujących drugie i trzecie miejsce. Niestety nie wiemy jak bardzo ubiegł konkurencję, gdyż nie zostały podane konkretne dane liczbowe. Fisher dodał, że sukces ten jest zapewne spowodowany genialnym wykorzystaniem Wiimote'a.

LostWinds najpopularniejszym tytułem na WiiWare - ilustracja #1

Przypomnijmy, że LostWinds jest ciekawym połączeniem gry logicznej z dwuwymiarową platformówką. Przemierzymy tu 22 poziomy, podczas których prowadzimy jednocześnie dwie postaci - chłopca Toku oraz Enrila, ducha wiatru. Oczywiście kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie możliwości obydwu bohaterów. Aby samemu przekonać się, czy gra zasługuje na takie uznanie, z jakim się spotkała trzeba zapłacić 1000 punktów Wii.