Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 czerwca 2008

Królewska 57 - odc. 4 - Magia Blizzarda
Królewska 57 - odc. 4 - Magia Blizzarda

Antoni Łuchniak, 24 czerwca 2008, 19:30

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na każdy strzępek informacji odnośnie nowego projektu Blizzarda. Przeszukujemy czeluście internetu wszędzie szukając wskazówek, co czasem prowadzi do nieoczekiwanych wniosków.

Piłkarska Ruletka GOLa - czas na półfinały!

Redakcja GRYOnline.pl, 24 czerwca 2008, 17:09

Do zakończenia tegorocznych Mistrzostw Europy pozostały tylko trzy mecze. Już jutro w Bazylei pierwszy z półfinałów – Niemcy – Turcja. Nie zapomnijcie sprawdzić, czy obstawiliście już wyniki obu meczów półfinałowych w trwającej Piłkarskiej Ruletce GOLa.

Historia serii FIFA - część VII
Historia serii FIFA - część VII

Kuba, 24 czerwca 2008, 16:39

W siódmej części naszego cyklu przechodzimy do czasów jak najbardziej aktualnych – ostatnich trzech gier z serii FIFA. Te produkcje są szczególnie istotne z perspektywy polskiego gracza, zawierają bowiem liczne elementy, które śmiało można uznać za „patriotyczne”. Pierwszy z nich – Orange Ekstraklasa jako samodzielna liga. Drugi – komentarz Włodzimierza Szaranowicza i Dariusza Szpakowskiego!

DICE pracuje nad trzema nowymi grami z serii Battlefield

Vercetti, 24 czerwca 2008, 15:30

Jeśli myśleliście, że projekty Battlefield: Bad Company oraz Battlefield Heroes to wszystko, co szykuje w najbliższym czasie szwedzkie studio Digital Illusions Creative Entertainment, możecie poczuć się zaskoczeni. Szef DICE, Ben Cousins, podczas imprezy Game Developers Conference w Paryżu ujawnił, że firma ma jeszcze w zanadrzu trzy kolejne pozycje, reprezentujące serię wojennych strzelanin.

Milion sprzedanych egzemplarzy MGS 4 w Europie
Milion sprzedanych egzemplarzy MGS 4 w Europie

Vercetti, 24 czerwca 2008, 14:58

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots konsekwentnie realizuje swoją misję. Najlepszy exclusive na PlayStation 3 radzi sobie na europejskim rynku zgodnie z oczekiwaniami producentów i już po pierwszym tygodniu obecności na Starym Kontynencie może pochwalić się wynikiem 1 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Lista utworów do Guitar Hero: Aerosmith ujawniona

fsm, 24 czerwca 2008, 14:52

Nadchodząca wielkimi krokami kolejna odsłona zagarniającej coraz więcej przestrzeni serii Guitar Hero pozwoli przekonać się, czy jesteśmy takimi samymi rockmanami jak chłopaki z Aerosmith.

Sony traci na PlayStation 3 ogromne pieniądze

Przemysław Zamęcki, 24 czerwca 2008, 14:39

W ciągu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu miesięcy od startu każdej konsoli producent traci pieniądze, gdyż oferuje swój produkt po cenie niższej niż koszty jego produkcji. Nie inaczej jest z Sony i PlayStation 3. Opublikowany przez japoński koncern raport podsumowujący rok fiskalny 2007/2008 ujawnia, że firma straciła na swojej nowej konsoli 2.16 miliardy dolarów w roku 2007 i 1.16 miliarda w roku bieżącym.

Forbes ujawnia europejską listę najpopularniejszych gier 2007 roku

Vercetti, 24 czerwca 2008, 14:17

Jak możemy dowiedzieć się z internetowego serwisu miesięcznika Forbes, rynek gier wideo w Europie radzi sobie coraz lepiej – w ubiegłym roku osiągnął wartość 17,9 miliarda dolarów.

Hotel Giant 2 w produkcji, część pierwsza trafi na DS-a
Hotel Giant 2 w produkcji, część pierwsza trafi na DS-a

Vercetti, 24 czerwca 2008, 12:55

Choć wydana przed sześcioma laty gra Hotel Giant nie zebrała najwyższych ocen w branżowej prasie, do tej pory rozeszła się już w liczbie miliona egzemplarzy. Przekroczyła tym samym barierę, której nie udało się pokonać wielu bardziej ambitnym tytułom.

Sobotnie pokazy gry Far Cry 2 w Warszawie

Przemysław Zamęcki, 24 czerwca 2008, 12:25

Far Cry 2 może być jednym z najgorętszych tytułów tego roku. Zainteresowanym, którzy nie mogą się doczekać, aby samemu chwycić w dłonie karabin i wybrać się na afrykańską sawannę być może oczekiwanie skróci nieco poniższy news.

Guitar Hero 4: World Tour trafi do Polski w dniu europejskiej premiery
Guitar Hero 4: World Tour trafi do Polski w dniu europejskiej premiery

Vercetti, 24 czerwca 2008, 12:19

Zgodnie z informacjami, jakie podała nam firma Licomp Empik Multimedia, gra Guitar Hero 4: World Tour, czwarta odsłona muzycznej zręcznościówki koncernu Activision, trafi do Polski dokładnie w dniu swojej europejskiej premiery.

The Lord of the Rings: Conquest – mamy pierwszy zwiastun
The Lord of the Rings: Conquest – mamy pierwszy zwiastun

Vercetti, 24 czerwca 2008, 11:54

Na początku maja zespół Pandemic Studios ujawnił, że w jego siedzibie powstaje kolejna gra, której akcja toczy się w uniwersum Władcy Pierścieni - The Lord of the Rings: Conquest. W kilka dni po oficjalnej zapowiedzi produktu w sieci ukazały się pierwsze obrazki z nadchodzącej pozycji. Ostatnio światło dzienne ujrzał także premierowy zwiastun.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 24 czerwca 2008, 11:29

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowości na XBLA, zapowiedzi Akelli, trofea PS3, premiery Hail to the Chimp, Big Beach Sports i Guitar Hero: On Tour, darmowa mapa dla Frontlines, opóźnienie premiery i beta testów Aion, Snake w Europie, kolejni dezerterzy z ESA i zapowiedź nowej gry dla skaterów. Zapraszamy do lektury.

Kolejne informacje o kooperacji w Call of Duty: World at War

fsm, 24 czerwca 2008, 11:06

Nadchodząca kolejna część Call of Duty nabiera rumieńców. Treyarch – twórcy World at War, ujawniają kolejne detale dotyczące rozgrywki.

Patch multiplayer do GTA IV już dostępny
Patch multiplayer do GTA IV już dostępny

Vercetti, 24 czerwca 2008, 10:46

W związku z problemami, jakie zgłaszali firmie Rockstar Games posiadacze Grand Theft Auto IV, autorzy gry postanowili wydać kolejną łatkę do swojego konsolowego hitu. Udostępniony wczoraj patch usuwa główne niedociągnięcia trybu multiplayer, pozwalając użytkownikom PS3 i X360 na prowadzenie w sieci równej, pozbawionej przykrych niespodzianek, walki.

Tajemnica obrazka ze strony Blizzarda – ciąg dalszy
Tajemnica obrazka ze strony Blizzarda – ciąg dalszy

fsm, 24 czerwca 2008, 10:28

Wczoraj Blizzard umieścił na swojej stronie www powitalny obrazek, który wywołał prawdziwą burzę na wielu forach, w tym naszym (pozdrowienia dla GOLowiczów).

Command & Conquer 3: Kane's Wrath na X360 – premiera
Command & Conquer 3: Kane's Wrath na X360 – premiera

Vercetti, 24 czerwca 2008, 10:08

Trzy miesiące po premierze pecetowej wersji Command & Conquer 3: Kane's Wrath także posiadacze konsol Xbox 360 mogą zagrać w pierwszy, samodzielny dodatek do RTS-a firmy Electronic Arts. Strategia trafiła właśnie do sprzedaży na terenie Ameryki Północnej i Europy, a w Polsce ujrzymy ją już w najbliższy piątek, w cenie 139 zł.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (15 - 21 czerwca)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (15 - 21 czerwca)

Przemysław Zamęcki, 24 czerwca 2008, 09:49

Oto najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 15 a 21 czerwca.

Dziś premiera Battlefield: Bad Company
Dziś premiera Battlefield: Bad Company

Przemysław Zamęcki, 24 czerwca 2008, 09:42

Amerykanie od dzisiaj, a Europejczycy (w tym również Polacy) od piątku będą mogli udać się do sklepu w celu zakupienia najnowszej gry z serii Battlefield o podtytule Bad Company.

Autorzy Fahrenheita mówią o skasowanych projektach i przyszłości studia

Przemysław Zamęcki, 24 czerwca 2008, 08:49

Co robią producenci z projektami, które nie podobają się wydawcom? Kasują je i szukają ciekawszych tematów. To właśnie spotkało francuską firmę Quantic Dream, o czym na odbywającej się w Paryżu konferencji poinformował jeden z szefów studia, pan Guillaume de Fondaumiere.

Left 4 Dead trafi do sklepów 4 listopada
Left 4 Dead trafi do sklepów 4 listopada

Przemysław Zamęcki, 24 czerwca 2008, 07:59

Na 4 listopada tego roku firmy Valve i Turtle Rock wyznaczyły premierę Left 4 Dead, poinformował w serwisie Game Trailers nadzorujący projekt Mike Booth.