Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2008, 11:29

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008)

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowości na XBLA, zapowiedzi Akelli, trofea PS3, premiery Hail to the Chimp, Big Beach Sports i Guitar Hero: On Tour, darmowa mapa dla Frontlines, opóźnienie premiery i beta testów Aion, Snake w Europie, kolejni dezerterzy z ESA i zapowiedź nowej gry dla skaterów. Zapraszamy do lektury.

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowości na XBLA, zapowiedzi Akelli, trofea PS3, premiery Hail to the Chimp, Big Beach Sports i Guitar Hero: On Tour, darmowa mapa dla Frontlines, opóźnienie premiery i beta testów Aion, Snake w Europie, kolejni dezerterzy z ESA i zapowiedź nowej gry dla skaterów. Zapraszamy do lektury.

Xbox Live Arcade

W tę środę w usłudze Xbox Live Arcade pojawią się dwie nowe gry. Pierwszą będzie bazująca na serii filmów animowanych Happy Tree Friend: False Alarm. Drugi tytuł to elektroniczna wersja gry planszowej Ticket to Ride. Koszt obu tytułów został ustalony na poziomie 800 punktów Microsoftu.

Big Beach Sports

Do europejskich sklepów 26 czerwca trafi gra zatytułowana Big Beach Sports, dzięki której gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił w takich sportach, jak siatkówka, amerykański football czy piłka nożna. Oczywiście wszystko to w dużym uproszczeniu, bowiem program jest z gatunku tzw. party-game. Platformą docelową jest konsola Nintendo Wii. Za produkcję odpowiada ekipa HB Studios Multimedia, wydawcą jest THQ.

Guitar Hero

Activision poinformowało, że dostępna w amerykańskich sklepach powinna być już gra na DS-a Guitar Hero: On Tour, która sprzedawana jest razem ze specjalną przystawką o nazwie Guitar Grip. Więcej na temat programu znajdziecie na oficjalnej stronie lub w naszej Encyklopedii.

PlayStation 3

Xbox 360 ma achievementy, a PlayStation 3 cały czas nie może doczekać się zapowiadanych od dłuższego czasu trofeów. Wsparcie dla nich ma się pojawić w firmware o numerku 2.40, a tymczasem serwis PS3 Fanboy zaprezentował takie oto obrazki.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008) - ilustracja #1
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 czerwca 2008) - ilustracja #2

Wygląda to dość podejrzanie i jakoś mało… next-genowo. Tak więc miejmy nadzieję, że to nie rzeczywista wersja, a tylko głupi kawał.

Akella

Rosyjska firma wydawnicza Akella zaprezentowała listę gier, które pokazane zostaną na tegorocznej imprezie E3. Będą to:

  1. PT Boats Knights of the Sea
  2. Heavy Duty
  3. Moscow Racer
  4. Disciples III: Renaissance
  5. Showdown: Scorpion
  6. Numen: Contest of Heroes

Hail to the Chimp

Demonstracyjna wersja party-game zatytułowanej Hail to the Chimp pojawiła się w usłudze PlayStation Store. Dziś jest także amerykańska premiera pełnej wersji programu, który dedykowany jest zarówno PlayStation 3, jak i Xboksowi 360. W Europie Hail to the Chimp pojawi się w piątek.

Imagine Figure Skater

Ubisoft zapowiedział wydanie gry Imagine Figure Skater, która trafi do posiadaczy DS-ów i miłośników jazdy na deskorolce zarazem. Dzięki stylusowi i dwóm ekranikom gracz będzie mógł wykonywać dowolne kombinacje akrobatyczne na desce. Premiera przewidziana jest na sierpień tego roku.

Metal Gear Solid

W ten czwartek w europejskiej wersji sklepu PS Store pojawi się Metal Gear Solid Database, czyli obszerna encyklopedia dotycząca serii wykreowanej w umyśle Hideo Kojimy. Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami program pojawił się już w Japonii. Pomimo to istnieje możliwość wyboru w nim języka angielskiego. MGS Database jest całkowicie darmowy i zajmuje około osiemdziesięciu megabajtów.

ESA

Po serii doniesień na temat firm, które opuszczają szeregi amerykańskiej organizacji zrzeszającej producentów gier ESA (Activision, Vivendi, LucasArts, id Software), jakby nieco ucichło na ten temat. Nie na długo jednak, bowiem jak donosi serwis GamePolitics powołując się na wiarygodne źródło, kolejnym dezerterem została firma Crave Entertainment. Na razie nie jest to jeszcze potwierdzone, tak więc wypada zaczekać na rozwój wypadków.

Frontlines: Fuel of War

Wymieniona w nagłówku gra ekipy Kaos Studio wzbogaciła się o darmową mapę, którą jej użytkownicy mogą pobrać z usługi Xbox Live Marketplace. Nosi ona nazwę Boneyard. Wraz z mapą ściągnięta zostanie również nowa broń i pojazdy.

Aion

Nie mamy dobrej wiadomości dla fanów MMORPG. Gra Aion: The Tower of Eternity zaliczy niestety znaczne opóźnienie i pojawi się na rynku dopiero w 2009 roku. Jednocześnie zaplanowane na lato tego roku beta testy zostały przesunięte na późniejszy okres.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Crusaders: Thy Kingdom Come

Tomb Raider: Underworld

Soul Calibur IV

Still Life 2

Pro Evolution Soccer 2009

Command & Conquer: Red Alert 3

Mercenaries 2: World in Flames

Sins of a Solar Empire

Call of Duty: World At War

Insecticide

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Still Life 2

Alone in the Dark

Fracture

Spider-Man: Web of Shadows

Big Beach Sports

Guitar Hero: On Tour

Battlefield: Bad Company – Bad World

Battlefield: Bad Company – Rainbow Sprinkles

The Lord of the Rings: Conquest

gry