Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Moscow Racer (PC)
OkładkaMoscow Racer (PC)

Moscow Racer PC

Moscow Racer to gra, w której bierzemy udział w wyścigach samochodowych na ulicach rosyjskiej stolicy. Jednym z głównych atutów tego tytułu jest dokładne odwzorowanie wyglądu Moskwy.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moscow Racer Premiera PC

15kwietnia2009

producent: IRS wydawca: Akella

rosyjskarosyjska

Moscow Racer to gra, w której bierzemy udział w wyścigach samochodowych na ulicach rosyjskiej stolicy. Jednym z głównych atutów tego tytułu jest dokładne odwzorowanie wyglądu Moskwy. Podzielono ją na cztery główne dzielnice - miejsca ta zostały szczegółowo odtworzone, wraz z najsłynniejszymi zabytkami charakterystycznymi dla tej metropolii, między innymi Kremlem. Bardzo duży nacisk położono także na odwzorowanie codziennego życia Moskwy. Oznacza to przede wszystkim obecność gęstego ruchu ulicznego, w rezultacie czego gracz musi zajmować się umiejętnym wymijaniem pojazdów cywilnych, autobusów komunikacji miejskiej czy ciężarówek. Moscow Racer może także poszczycić się obecnością cyklu całodobowego.

Wyścigi rozgrywane są co prawda na ściśle ustalonych odcinkach dróg, aczkolwiek gracz dysponuje pełną swobodą działania w kwestii wynajdywania ścieżek prowadzących do kolejnych punktów kontrolnych. Ponadto na trasach rozmieszczone są liczne skróty, a także obiekty, których przeznaczeniem jest uatrakcyjnienie rozgrywki. Do tej drugiej grupy można zaliczyć między innymi przejazdy kolejowe, czy też umiejętnie rozstawione lawety (można je wykorzystywać jak skocznie).

Zastosowany model jazdy jest stosunkowo realistyczny. Producent zadbał również o poprawne odwzorowanie oddziaływań fizycznych (Moscow Racer wykorzystuje unikalne możliwości oferowane przez karty Ageia PhysX). Do dyspozycji gracza oddano ponad dziesięć modeli pojazdów, aczkolwiek autorzy nie pokusili się o wykupienie licencji znanych producentów samochodów. Niemniej jednak biorące udział w rywalizacji maszyny przypominają wiele popularnych modeli aut, takich jak: Ford Mustang, Nissan 350Z, Ferrari 360 Modena, Lamborghini Gallardo, Mercedes S-Klasse, Audi A8 czy Chrysler 300C SRT-8.

Oprawa wizualna Moscow Racera prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Duży nacisk położono zarówno na wygląd otoczenia, jak i sterowanych pojazdów. Co ciekawe, na ekranie w danym momencie widocznych może być nawet sto aut cywilnych. Na warstwę dźwiękową składa się w głównej mierze dynamiczny soundtrack, utrzymany w klimatach techno.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Moscow Racer: Odpowiednia dla każdego wieku.

Moscow Racer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista