Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Guitar Hero: On Tour (NDS)

Guitar Hero: On Tour NDS

Guitar Hero: On Tour to pierwsza odsłona niesamowicie popularnej serii, która trafiła na przenośną konsolkę. Program, sprzedawany ze specjalną nakładką na konsolę, pozwala nam doświadczyć przyjemności, jaką daje wcielenie się w sławnego gitarzystę.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Guitar Hero: On Tour (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

22czerwca2008

25lipca2008

pudełko PL

Guitar Hero: On Tour to pierwsza odsłona niesamowicie popularnej serii, która trafiła na przenośną konsolkę. Podobnie jak edycje z PS3, X360 czy PC, również ta pozwala nam doświadczyć przyjemności, jaką daje wcielenie się w sławnego gitarzystę.

Rozgrywka na konsolach stacjonarnych polega na naciskaniu pięciu różnokolorowych przycisków znajdujących się na kontrolerach i szarpaniu za guzik, imitujący strunę. W wersji na Nintendo DS do gry dołączana jest specjalna nakładka, którą wkładamy w gniazdo Slot 2. Przystawka ta nazywa się Guitar Grip i jest wyposażona w cztery przyciski.

W czasie grania obserwujemy górny ekran konsolki, po którym przesuwają się nutki w czterech kolorach. Gdy któraś z nich zbliża się do dolnej krawędzi gryfu, naciskamy przycisk w odpowiednim kolorze i pociągamy za struny. Robimy to przejeżdżając specjalnym, imitującym gitarowe piórko, stylusem po dotykowym ekranie, który przedstawia nasze „wiosło”. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, słyszymy poprawny dźwięk.

Guitar Grip jest wyposażony również w uchwyt, dzięki któremu konsolka nie wypadnie nam z rąk, przy co bardziej żywiołowych utworach. A tych jest w Guitar Hero: On Tour ponad dwadzieścia. Mamy tu pozycje z rocka klasycznego, muzyki alternatywnej, a także popu – w grze słuchamy przebojów takich zespołów jak No Doubt czy Nirvana. Reprezentować nas w czasie rozgrywki może jeden z sześciu gitarzystów (we wcześniejszych wersjach było ich czterech). Wraz z postępami w grze odblokowujemy dodatkowe wyposażenie (bonusowe gitary, stroje etc.), służące do personalizowania bohatera.

Oprócz trybu dla jednego gracza GH: On Tour wykorzystuje Wi-Fi do zabawy wieloosobowej. Można zarówno zorganizować pojedynek, jak i zagrać w kooperacji. Ten pierwszy tryb zawiera ciekawe funkcje, które możemy wykorzystać przeciw oponentowi. Przykładem są fani, którzy rzucają się na przeciwnika i żądają autografów. Korzystając z ekranu dotykowego można się ich pozbyć, ale zajmuje to trochę czasu. Inną funkcją są niekontrolowane wybuchy materiałów pirotechnicznych. Powstały przez nie ogień można ugasić, dmuchając w mikrofon.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249 PLN

Gry podobne do Guitar Hero: On Tour

Klasyfikacja PEGI Guitar Hero: On Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Guitar Hero: On Tour - test przed premierą
Guitar Hero: On Tour - test przed premierą

Przed premierą 23 czerwca 2008, 12:35

Zasady rozgrywki w Guitar Hero on Tour nie różnią się niczym od innych odsłon cyklu, znanych z „dużych” platform sprzętowych. Wybierając określony utwór (w dostarczonej nam do redakcji wersji było ich pięć: Jet – Are You Gonna Be My Girl, Nirvana – Breed, OK Go – Do What You Want, Blink 182 – All The Small Things i No Doubt – Spiderwebs) musimy „zagrać” go, wciskając kolorowe przyciski w odpowiednich momentach. Jeśli trafianie w nuty idzie nam wyjątkowo dobrze, produkt uaktywni mnożnik zwiększający liczbę punktów. Kolejnym bonusem jest specjalny tryb „gwiazd”, uruchamiany przez graczy w dowolnym momencie, który również przynosi określone profity punktowe. Aby móc skorzystać z tego trybu, należy wpierw wypełnić specjalny pasek widoczny na ekranie dotykowym, a robi się to odgrywając prawidłowo utwór rzecz jasna.