Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2009, 11:32

Nadchodzą nowe gry z cyklu Guitar Hero

Wczorajsza konferencja Activision Blizzard obrodziła w sporą ilość istotnych informacji. Kolejną jest zapowiedź następnych produkcji z cyklu Guitar Hero, mających trafić do sprzedaży w 2009 roku.

Wczorajsza konferencja Activision Blizzard obrodziła w sporą ilość istotnych informacji. Kolejną jest zapowiedź następnych produkcji z cyklu Guitar Hero, mających trafić do sprzedaży w 2009 roku – w tym kompilacji składającej się z najlepszych piosenek znanych z poprzednich odsłon serii oraz nowej części przeznaczonej na przenośną konsolę Nintendo DS.

Nadchodzą nowe gry z cyklu Guitar Hero - ilustracja #1

Guitar Hero: Greatest Hits zostanie wydane w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Nintendo Wii. Będzie więc pierwszą istotną odsłoną GH, która nie trafi na coraz bardziej starzejącą się konsolę PlayStation 2. Produkcja będzie pełnić rolę kompilacji, w skład której wejdą najpopularniejsze utwory zawarte we wszystkich wyłącznie gitarowych częściach cyklu (czyli z pominięciem Guitar Hero: World Tour). Gra zostanie wydana latem bieżącego roku, wspólnie z nowym Guitar Hero na konsolę Nintendo DS. Wszystko wskazuje na to, że chodzi tutaj o edycję Guitar Hero: Modern Hits, zapowiedzianą pod koniec zeszłego roku.

Najciekawszą, a przy tym najbardziej tajemniczą wiadomość pozostawiliśmy na koniec. Dotyczy ona pewnego zwrotu w sposobie prezentacji cyklu Guitar Hero, jakiego Activision Blizzard pragnie dokonać wraz z wydaniem kolejnej, pełnoprawnej części serii. Do jej debiutu dojdzie w drugiej połowie bieżącego roku, najprawdopodobniej w okresie świątecznym.

Przypominamy ponadto o zbliżającej się premierze Guitar Hero: Metallica, która nastąpi już 29 marca (Europa poczeka do maja). Produkcja, poświęcona w głównej mierze tytułowej legendzie metalu, zostanie wydana na konsole Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2 oraz Wii.