Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2009, 11:44

autor: Jiker

Activision Blizzard wyda w 2009 roku nie tylko sequele

Activision Blizzard wprowadzi do sprzedaży w 2009 roku najwięcej gier w całej swojej historii. Jednak tylko trzy z nich będą nowymi markami.

Activision Blizzard wprowadzi do sprzedaży w 2009 roku najwięcej gier w całej swojej historii. Jednak tylko trzy z nich będą nowymi markami. Dwie już znamy – są nimi Prototype od Radical Entertainment oraz Singularity autorstwa Raven Software. Trzecia natomiast będzie należeć do gatunku gier wyścigowych.

Z informacji udostępnionych w trakcie wczorajszej konferencji koncernu wynika, że jej produkcją zajmuje się studio Bizarre Creations, autorzy popularnego cyklu Project Gotham Racing. Od dłuższego czasu wiemy, że firma pracuje również nad wyścigami osadzonymi w świecie Jamesa Bonda. Nie wiemy w jaki sposób zapowiedź nowej gry wpłynie na proces dewelopingu tej ostatniej.

Activision Blizzard wyda w 2009 roku nie tylko sequele - ilustracja #1

O Singularity od Raven Software wiemy już nieco więcej. Ta strzelanina zostanie wydana w drugiej połowie 2009 roku. Na screenshotach prezentuje się bardzo okazale. Akcja gry przeniesie nas na małą wyspę okupowaną przez Rosjan, a tłem fabularnym ma być Zimna Wojna. Produkcja ukaże się na konsoli Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

Activision Blizzard wyda w 2009 roku nie tylko sequele - ilustracja #2

Z kolei w Prototype wcielimy się w bohatera posiadającego niesamowite umiejętności. Będzie on potrafił zmieniać kształt swojego ciała, tworząc z własnych kończyn zabójczą broń lub podszywać się pod innych ludzi. Gra polegać będzie przede wszystkim na masowej destrukcji otoczenia i trafi do sprzedaży w wersjach na PlayStation 3, Xbox 360 i PC.