Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Guitar Hero Encore: Rocks the 80s (PS2)

Guitar Hero Encore: Rocks the 80s PS2

Guitar Hero: Rocks the 80s to kolejna edycja szalenie popularnego produktu, jakim okazał się Guitar Hero. Proste zasady i potężna dawka muzyki przyciągnęły do konsol mnóstwo graczy, pozwalając im choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwe gwiazdy rocka.

Towarzyskie | muzyczne | multiplayer | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Guitar Hero Encore: Rocks the 80s (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

17lipca2007

17sierpnia2007

pudełko PL

Guitar Hero: Rocks the 80s to kolejna edycja szalenie popularnego produktu, jakim okazał się Guitar Hero. Proste zasady i potężna dawka muzyki przyciągnęły do konsol mnóstwo graczy, pozwalając im choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwe gwiazdy rocka. Nie inaczej jest i tym razem.

Reguły pozostają praktycznie identyczne jak w przypadku Guitar Hero II. Z pomocą specjalnego kontrolera w kształcie gitary odgrywamy melodie, wciskając w odpowiednim momencie konkretne przyciski. Wiele trybów gry (również dla dwóch chętnych) i prostota rozgrywki sprawia, że gra jest niezwykle interesująca również dla osób, które nie grają na co dzień, choć seria ma także fanów wśród starych konsolowych wyjadaczy. Oprawa wizualna Guitar Hero: Rocks the 80s nie jest jej najważniejszą stroną, ale doskonale oddaje klimat zarówno małych, klubowych koncertów, jak i ważnych wydarzeń muzycznych, odbywających się w wielkich halach.

Jak wskazuje tytuł, bawimy się wykonując najbardziej znane kawałki rockowe z lat osiemdziesiątych XX wieku. Umieszczanie w kolejnych odsłonach GH wielkich hitów zawsze świadczyło na korzyść produktu, tym razem gra trafia więc szczególnie do tych, którzy cenią sobie muzykę z tamtego okresu i twórczość takich zespołów jak Twisted Sister czy Asia. Łącznie w Guitar Hero: Rocks the 80s znajduje się trzydzieści utworów - między innymi takie przeboje jak:

  • Asia – Heat of the Moment
  • Bow Wow Wow – I Want Candy
  • Dio – Holy Diver
  • Flock of Seagulls – I Ran
  • Quiet Riot – Metal Health
  • Ratt – Round and Round
  • Twisted Sister – I Wanna Rock
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Guitar Hero Encore: Rocks the 80s

Klasyfikacja PEGI Guitar Hero Encore: Rocks the 80s

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Guitar Hero Encore: Rocks the 80s

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Gibson SG Guitar Hero Controller
  • karta pamięci 8 MB
Prace nad Guitar Hero 7 i Band Hero 3 już w toku?
Prace nad Guitar Hero 7 i Band Hero 3 już w toku?

wiadomość17 maja 2010

Ostatnimi czasy o wielu tytułach dowiadujemy się od deweloperów, którzy w swoich CV załączają bardzo ciekawe informacje. W ten właśnie sposób w nasze ręce trafiła wiadomość o Guitar Hero 7 i Band Hero 3.

Pierwsze konkrety na temat Guitar Hero 6
Pierwsze konkrety na temat Guitar Hero 6

wiadomość15 maja 2010

Pomimo silnego eksploatowania marki Guitar Hero wciąż cieszy się ona wielką popularnością. Activision ani myśli zwalniać tempa produkcji i na końcówkę roku szykuje szóstą część cyklu. Najnowszy numer The Official Xbox Magazine przyniósł trochę konkretów na temat tej produkcji.

Nadchodzą nowe gry z cyklu Guitar Hero
Nadchodzą nowe gry z cyklu Guitar Hero

wiadomość12 lutego 2009

Wczorajsza konferencja Activision Blizzard obrodziła w sporą ilość istotnych informacji. Kolejną jest zapowiedź następnych produkcji z cyklu Guitar Hero, mających trafić do sprzedaży w 2009 roku.

Activision o planach związanych z cyklem Guitar Hero
Activision o planach związanych z cyklem Guitar Hero

wiadomość16 września 2008

Firma Activision Blizzard zabrała głos w sprawie przyszłości cyklu Guitar Hero. Jednym z głównych założeń długoterminowego planu ma być zwiększenie liczby wydawanych tytułów oraz dodatków powiązanych z tą serią. Informacje przedstawił Mike Griffith, prezes koncernu.

Raczej nie zobaczymy (i nie usłyszymy) Led Zeppelin w grze muzycznej

wiadomość6 lipca 2008

Wraz z pojawieniem się na rynku gier muzycznych w rodzaju Guitar Hero czy też Rock Band, tuzy muzyki "zwietrzyły" nowy sposób na dotarcie do słuchaczy. Niedawno ukazała się Guitar Hero dedykowana zespołowi Aerosmith, w przyszłym roku na rynek zawita wydanie poświęcone Metallice, a wieści głoszą, iż Activision prowadzi zaawansowane rozmowy z Van Hallen.