Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Elite Beat Agents (NDS)

Elite Beat Agents NDS

Elite Beat Agents to przygotowana z myślą o posiadaczach konsoli DS gra muzyczna. W odróżnieniu np. od serii SingStar, dedykowanej PlayStation 2, w tej pojawiła się fabuła.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Elite Beat Agents (NDS)

producent: iNiS

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

6listopada2006

Elite Beat Agents to przygotowana z myślą o posiadaczach konsoli DS gra muzyczna. W odróżnieniu np. od serii SingStar, dedykowanej PlayStation 2, w tej pojawiła się fabuła.

Tytułowe Elite Beat Agents to tajna organizacja facetów w czerni, będących rzekomo grupką najlepszych kumpli, jakich widział ten świat. Oficjalnie EBA nie istnieje, a o jej działalności wiedzą tylko nieliczni (w odróżnieniu od innych np. CIA czy FBI). Były szef CIA, Commander Kahn, poszukuje na świecie ludzi potrzebujących pomocy, a gdy takowych znajduje, rozkazuje swoim agentom, aby zaśpiewali im piosenkę oraz zatańczyli. Ich świetne umiejętności hipnotyzowania przywracają energię delikwentom, którym pomaga się wyjść z obsesji.

Każdy poziom w grze przedstawiony jest w formie interaktywnej historyjki. W cele zadania wprowadzeni zostaniemy specjalnie przygotowanym filmikiem. Wspomniany już Commander Kahn zajmuje się rozdzielaniem agentów na scenie, którzy przybywają na występ w specjalnym pojeździe. Zaczynają śpiewać wówczas, gdy spotkają postać potrzebującą pomocy.

Korzystając z ekranu dotykowego konsoli, czyli stukając rysikiem w wyświetlacz śpiewamy wedle rytmu. Bardzo ważne jest jego wyczucie i stworzenie jak najlepszej opowieści. Gdy użytkownik przebrnie przez cały utwór, program oceni jego poczynania za pomocą specjalnego miernika i pojawi się jedno z trzech dostępnych zakończeń. Animowana historia zmienia się wraz ze wzrostem umiejętności gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Elite Beat Agents

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Autorzy Elite Beat Agents pracują nad pierwszym projektem dla konsoli Xbox 360

wiadomość16 września 2007

Keichii Yano, jeden z założycieli firmy developerskiej iNiS, ujawnił w wywiadzie dla serwisu Gamasutra, że zarządzane przez niego studio rozpoczęło jakiś czas temu produkcję swojej pierwszej pozycji powstającej z myślą o konsoli Xbox 360. Nie zdradził jednak przy tym jakichkolwiek szczegółów.

Znamy datę europejskiej premiery gry Elite Beat Agents
Znamy datę europejskiej premiery gry Elite Beat Agents

wiadomość7 czerwca 2007

Pozycja Elite Beat Agents swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miała już w listopadzie ubiegłego roku. Niestety europejskim posiadaczom konsoli Nintendo DS kazano czekać kilka miesięcy aby ta gra muzyczna w końcu pojawiła się na ich wyświetlaczach. Szczęśliwie dowiedzieliśmy się, że tajna organizacja facetów w czerni zaśpiewa na Starym Kontynencie już 13 lipca.

Nowa gra muzyczna od twórców Elite Beat Agents
Nowa gra muzyczna od twórców Elite Beat Agents

wiadomość22 lutego 2007

Europejska premiera bardzo dobrze przyjętej w Stanach Zjednoczonych gry Elite Beat Agents dopiero przed nami. Pozycja owa opiera się przede wszystkim na muzyce i tańczeniu w jej rytm, a zadedykowana jest wyłącznie konsoli Nintendo DS. Właśnie dowiedzieliśmy się, że powstaje kolejny produkt w tym stylu.

Poznaliśmy listę utworów do Elite Beat Agents
Poznaliśmy listę utworów do Elite Beat Agents

wiadomość17 października 2006

Elite Beat Agents, gra oparta na tych samych zasadach, co osławione Osu! Tatakae! Ouendan!, ale powstająca z myślą o amerykańskich i europejskich graczach, będzie miała swoją premierę już za miesiąc. Póki co opublikowana została pełna lista utworów, jakie znajdą się w nadchodzącej produkcji.