Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 czerwca 2008

Poradnik: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Redakcja GRYOnline.pl, 26 czerwca 2008, 21:45

„Witam w poradniku do gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Jest on przeznaczony dla osób, które wcześniej raczej nie miały okazji zagrać w żadną z poprzednich części tej serii. W tekście starałem się przeprowadzić zdezorientowanego gracza przez kolejne misje początkowo niemal za rączkę, aby mógł bez większych problemów ukończyć grę na poziomie trudności Solid Normal."

Polska premiera Alone in the Dark
Polska premiera Alone in the Dark

Vercetti, 26 czerwca 2008, 19:00

W atmosferze kontrowersji i skrajnych opinii na polski rynek wkracza dziś najmłodsze dziecko grupy Eden Studios, gra Alone in the Dark. Survival horror z Edwardem Carnbym w roli głównej dystrybuowany jest przez firmę CD Projekt, a jego cena – w zależności od platformy – wynosi albo 99,90 zł, albo 179,90 zł.

Metal Gear Solid 4 sprzedany już 3 miliony razy
Metal Gear Solid 4 sprzedany już 3 miliony razy

Vercetti, 26 czerwca 2008, 17:30

Choć już nie tak młody, Solid Snake nie zwalnia tempa – najnowsza gra z jego udziałem z dnia na dzień sprzedaje się coraz lepiej i w dwa tygodnie po premierze może pochwalić się już pokaźnymi statystykami.

Wyznaczono datę premiery Eternal Sonata na PS3

Przemysław Zamęcki, 26 czerwca 2008, 16:55

W ubiegłym roku przez pewien czas głośno było w polskich „mainstreamowych” mediach o grze RPG, której bohaterem miał być Fryderyk Chopin.

Firmware 2.40 do PS3 coraz bliżej

Vercetti, 26 czerwca 2008, 16:10

Powołując się na anonimowe i jak zwykle zaufane źródło, serwis Computer and Video Games ujawnił listę funkcji, o jakie wzbogaci konsolę PlayStation 3 nadchodząca aktualizacja oprogramowania, firmware 2.40.

Microsoft będzie rozwijał inicjatywę Games for Windows

Vercetti, 26 czerwca 2008, 15:00

Ci, którym wydawało się, że era komputerów osobistych jako maszyn do grania dobiega już końca, mogą się nieco zdziwić. Koncern Microsoft potwierdził, że bez jakichkolwiek kompleksów będzie w dalszym ciągu wspierał inicjatywę Games for Windows i już wkrótce za jej pośrednictwem platforma PC wzbogaci się o 16 nowych tytułów.

Twórcy serii Total War produkują grę tylko pod DirectX 10

ult, 26 czerwca 2008, 14:15

W Internecie pojawiły się informacje o grze, przygotowywanej przez zespół Creative Assembly, która będzie działała wyłącznie pod DirectX 10, a tym samym tylko na systemie operacyjnym Windows Vista.

Dlaczego Bioshock odniósł sukces?

vampire, 26 czerwca 2008, 13:52

Pewne i dość ciekawe wnioski na temat ogromnego sukcesu Bioshocka wysnuł jego główny programista, Chris Kline. Jak powiedział podczas swojego wystąpienia na GDC w Paryżu, ludzie zaczęli coraz bardziej ekscytować się tym tytułem kiedy został rozreklamowany jako shooter.

Capcom tworzy nową grę na Unreal Engine 3

vampire, 26 czerwca 2008, 13:52

Już niedługo powinniśmy oczekiwać zapowiedzi kolejnej gry stworzonej na Unreal Engine 3. Pracuje nad nią europejskie studio deweloperskie podległe Capcomowi. Według słów Keiji Inafune, menadżera firmy, narzędzie to świetnie pasuje do tej właśnie gry, a osoby pracujące nad nią są z silnikiem bardzo dobrze zaznajomione. Niestety są to jedyne informacje, jakie na ten temat znamy.

Nowe szczegóły dotyczące InFamous
Nowe szczegóły dotyczące InFamous

ult, 26 czerwca 2008, 13:01

Firma Sucker Punch przedstawia nowe szczegóły, dotyczące swojego nadchodzącego produktu, zatytułowanego InFamous. Jednym z nich jest pierwszy poślizg premiery gry, zaplanowanej pierwotnie na rok 2008.

Historia serii FIFA - część VIII i ostatnia
Historia serii FIFA - część VIII i ostatnia

Kuba, 26 czerwca 2008, 12:54

We wtorek opisałem ostatnią z wydanych dotychczas części FIFA i na tym nasz cykl powinien się zakończyć. Powinien, lecz tego nie zrobi, bowiem do omówienia jest jeszcze wiele niezwykle istotnych czynników, a głównym założeniem dzisiejszego odcinka będzie stwierdzenie „FIFA jako element popkultury”.

Garść nowych informacji o Crysis Warhead
Garść nowych informacji o Crysis Warhead

ult, 26 czerwca 2008, 11:58

Przygotowywana przez budapesztański oddział studia Crytek, alternatywna historia wydarzeń z gry Crysis powoli odsłania przed graczami swoje oblicze.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 26 czerwca 2008, 11:32

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Sins of a Solar Empire odnosi sukcesy również w Europie, E3 bez Księcia, dodatki do UTIII, Steel Fury zawita na Stary Kontynent, polowanie na niedźwiedzie, WoW w GHIII, beta Street Fightera, co pokaże SOE na E3, Nancy Drew na Wii. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze screenshoty z gameplay'a Mortal Kombat vs DC Universe
Pierwsze screenshoty z gameplay'a Mortal Kombat vs DC Universe

vampire, 26 czerwca 2008, 10:40

Pojawiły się pierwsze screenshoty przedstawiające bohaterów w akcji, z tworzonej przez firmę Midway Games bijatyki - Mortal Kombat vs DC Universe. Na większości z nich możemy zobaczyć znanego z MK Scorpiona walczącego z komiksowymi postaciami - Supermanem, Batmanem i Flashem.

Obrazków Blizzarda dzień czwarty
Obrazków Blizzarda dzień czwarty

fsm, 26 czerwca 2008, 10:22

Zgodnie z oczekiwaniami Blizzard uaktualnił powitalny obrazek na swojej stronie www, a od trzech dni w najlepsze trwa zgadywanie, co takiego ten legendarny developer pokaże na nadchodzącej imprezie Worldwide Invitational.

Madden NFL 09 otrzymał status gold
Madden NFL 09 otrzymał status gold

Przemysław Zamęcki, 26 czerwca 2008, 10:05

Amerykanie na piłkę nożną mówią soccer. Dla nich prawdziwy futbol zaczyna się od stu kilo wagi, dwóch metrów wzrostu i bramek z poprzeczką zawieszoną na wysokości kilku metrów. Nic więc dziwnego, że seria Madden NFL cieszy się tam aż taką popularnością. Mająca się pojawić w sklepach 12 sierpnia tegoroczna wersja uzyskała właśnie status gold, co oznacza, że zakończono wszystkie prace a fabryka właśnie zaczęła tłoczyć płyty.

Powstanie kontynuacja Dungeon Lords

ult, 26 czerwca 2008, 09:53

DreamCatcher Games, wydawca gry RPG Dungeon Lords, poinformował, iż trwają pracę nad kontynuacją tego tytułu.

Dwa filmy z gameplay'a z MotorStorm: Pacific Rift
Dwa filmy z gameplay'a z MotorStorm: Pacific Rift

vampire, 26 czerwca 2008, 09:31

Dziennikarze z francuskiego serwisu JeuxVideo wybrali się na odbywającą się właśnie tegoroczną edycję festiwalu IDEF w Cannes, gdzie mieli okazję zagrać we wczesną wersję MotorStorm: Pacific Rift. W ich serwisie wylądowały ostatnio dwa filmy prezentujące gameplay z gry, oczywiście opatrzone komentarzem Francuzów.

Hellboy w amerykańskich sklepach
Hellboy w amerykańskich sklepach

Przemysław Zamęcki, 26 czerwca 2008, 09:29

Jest czerwony, na pewno nie pochodzi z sąsiedniego miasteczka i ma coś wspólnego z apokalipsą św. Jana. Miał zniszczyć nasz świat, ale stwierdził, że może mieć ciekawsze zajęcia. Na przykład w ramach Biura Badań Paranormalnych i Obrony współpracować z rządem amerykańskim.