Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2008, 16:55

Wyznaczono datę premiery Eternal Sonata na PS3

W ubiegłym roku przez pewien czas głośno było w polskich „mainstreamowych” mediach o grze RPG, której bohaterem miał być Fryderyk Chopin.

W ubiegłym roku przez pewien czas głośno było w polskich „mainstreamowych” mediach o grze RPG, której bohaterem miał być Fryderyk Chopin. No cóż, tendencję do wyolbrzymiania pewnych akcentów mamy ponadprzeciętną, w rzeczywistości bowiem cała zabawa odbywała się jedynie we śnie umierającego Chopina i nawet imię jednej z głównych postaci, swojsko brzmiące Polka, więcej miało wspólnego z tańcem wywijanym przez Czechów niż Marysią czy inną Zosią. Gra w każdym razie zawitała na Xboksa 360, gdzie trzeba przyznać cieszyła się dość umiarkowanym powodzeniem. Od dawna wiemy też, że Eternal Sonata zawita również na PlayStation 3. Od dzisiaj, wiemy już nawet kiedy.

Przynajmniej w Japonii. Premiera Trusty Bell: Chopin no Yume in Japan została wyznaczona na 18 września. Kiedy gra pojawi się w Europie, czy tym bardziej w Stanach Zjednoczonych jeszcze nie wiadomo.

Wiadomo za to, że rok to sporo czasu, aby coś niecoś poprawić. tri-Crescendo, ekipa odpowiedzialna za Eternal Sonatę i mająca na swoim koncie hitowego Baten Kaitos (NGC) dorysowała sporo nowych ilustracji wyświetlanych w trakcie rozgrywki, przygotowała nowe podziemia do zwiedzania, mnóstwo nowych questów, kilka różnych zakończeń i oczywiście nowe fatałaszki, w które ubrać można przemierzających wirtualny świat bohaterów. Najważniejszą jednak zmianą w stosunku do oryginału jest możliwość pokierowania losami dwóch dodatkowych postaci (księciem Crescendo i jego narzeczoną Serenade), które w wersji na Xboksa 360 co prawda występowały, ale za ich kontrolę odpowiadała Sztuczna Inteligencja. Rozbudowaniu uległa również warstwa audio gry – dodano nowe utwory kompozytora Motoi Sakuraby i rosyjskiego pianisty Stanisława Bunina.

Czekajmy zatem spokojnie na ogłoszenie terminu premiery europejskiej. Więcej informacji na temat Eternal Sonata znajdziecie tradycyjnie w naszej Encyklopedii.