Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 czerwca 2008

Demo The Bourne Conspiracy pełnym sukcesem
Demo The Bourne Conspiracy pełnym sukcesem

Vercetti, 2 czerwca 2008, 18:44

Na dzień przed światową premierą gry Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy koncern Vivendi Games opublikował informacje o liczbie pobrań demonstracyjnej wersji projektu. Plik, który 19 maja pojawił się w serwisie Xbox Live Marketplace, by za trzy dni zadebiutować w usłudze PlayStation Network, do dzisiaj został ściągnięty już ponad milion razy.

Piwo i orzeszki – Jaśnie Pan Redaktor
Piwo i orzeszki – Jaśnie Pan Redaktor

Fulko de Lorche, 2 czerwca 2008, 18:25

Niejeden z zatwardziałych graczy marzy o pracy w jakimś znaczącym (czytaj: komercyjnym) medium o grach. No dobra, Fulko nie będzie ściemniał: marzą wszyscy! No bo jak nie chcieć robić u kogoś, kto daje gry, każe w nie grać i jeszcze za to płaci?!

Premiery gier w Polsce (26 maja – 1 czerwca 2008)
Premiery gier w Polsce (26 maja – 1 czerwca 2008)

Vercetti, 2 czerwca 2008, 15:30

Tuż przed Dniem Dziecka nasi dystrybutorzy wypuścili na rynek kilka produktów, które z powodzeniem mogły trafić do najmłodszych, w ramach czerwcowego prezentu. W ubiegłym tygodniu na polski rynek trafiło osiem gier, z czego tylko jedna ominęła komputery osobiste.

Super Mario RPG trafi do Virtual Console
Super Mario RPG trafi do Virtual Console

vampire, 2 czerwca 2008, 14:33

Firma Nintendo potwierdziła, że jeszcze w czerwcu japońscy gracze będą mogli, za pośrednictwem usługi Virtual Console, pobrać Super Mario RPG. Cena gry będzie nieco wyższa niż w przypadku większości oferowanych na VC tytułów - wynosić będzie 900 punktów Wii. Niestety póki, co nie mamy żadnych informacji dotyczących premiery w Europie i USA.

Syberia powraca, tym razem na Dual Screenie
Syberia powraca, tym razem na Dual Screenie

Vercetti, 2 czerwca 2008, 13:50

Pomimo tego, że Benoit Sokal, twórca obu części Syberii, zaprzeczył, jakoby znana seria przygodówek miała jeszcze kiedykolwiek doczekać się kontynuacji, już niebawem będziemy mogli przypomnieć sobie postać Kate Walker i ponownie wyruszyć na poszukiwanie mamutów. Firma Microids poinformowała, że jedna z najwybitniejszych przedstawicielek gatunku adventure jest już w drodze na konsole NDS.

EMPiK - Top Lista - tydzień 22

Przemysław Zamęcki, 2 czerwca 2008, 13:43

Jak co tydzień, przed Wami kolejne notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 26 a 31 maja i zostały zebrane w 117 salonach sieci.

Hyde Park: Sweeney Todd - recenzja filmu

Redakcja GRYOnline.pl, 2 czerwca 2008, 13:27

Opublikowaliśmy w Hyde Parku recenzję filmu Sweeney Todd (reż. Tim Burton) autorstwa naszego czytelnika – Zdenia.

Assassin's Creed pozostanie bez wsparcia DirectX 10.1

vampire, 2 czerwca 2008, 12:22

Niedawno pisaliśmy o wydaniu przez firmę Ubisoft patcha 1.02 do Assassin's Creed, a tym samym wycofaniu wsparcia dla DX10.1 ze swego najnowszego tytułu. Domniemanym powodem tego był brak obsługi najnowszych bibliotek Microsoftu przez karty nVidii.

Świetna sprzedaż Age of Conan w Europie

Jiker, 2 czerwca 2008, 12:07

Age of Conan: Hyborian Adventures, w którego mieszkańcy Europy zagrywają się od 20 maja, może poszczycić się świetną sprzedażą na terenie naszego kontynentu. Produkcja studia FunCom jest niezwykle popularna na wielu tutejszych rynkach, a na niektórych dzierży nawet palmę pierwszeństwa.

Powstanie film na podstawie Brothers in Arms?
Powstanie film na podstawie Brothers in Arms?

Przemysław Zamęcki, 2 czerwca 2008, 11:23

W sierpniu doczekamy się w końcu kolejnej, trzeciej odsłony serii Brothers in Arms, tymczasem, jak informuje serwis Eurogamer, trwają przymiarki do nakręcenia filmu opierającego się na scenariuszu książki nawiązującej do produkcji Gearbox Software.

Jest szansa na premierę systemu achievementów na PS3 już w połowie czerwca

Misiek, 2 czerwca 2008, 11:21

Posiadacze PlayStation 3 od dawna czekają na swój odpowiednik achievementów znanych z Xboxa 360. Koncern Sony swego czasu zapowiadał, że ich rolę będą pełnić puchary, które przeglądać będziemy na platformie Home. Start beta-testów tej usługi niedawno przesunięto na jesień, toteż wydawało się, że i na system pucharów (achievementów) będziemy musieli poczekać. Czy jednak na pewno?

Nie będzie nowych patchów do Crysisa
Nie będzie nowych patchów do Crysisa

vampire, 2 czerwca 2008, 10:54

Jak możemy przeczytać w zamieszczanym przez twórców, firmę Crytek, comiesięcznym raporcie na temat prac nad grą - Crysis Monthly Update (poprzednio był to tygodniowy Crysis Weekly Update) nie ujrzymy już do niej nowych łat. Tym samym jest też prawie pewne, że również oczekiwany przez graczy patch usprawniający działanie trybu multiplayer w Crysisie, nigdy się nie ukaże.

Kontrowersje wokół MGS4 – czyżby nie tak dobry jak się spodziewamy?
Kontrowersje wokół MGS4 – czyżby nie tak dobry jak się spodziewamy?

Misiek, 2 czerwca 2008, 10:44

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy Wam pierwsze, bardzo wysokie zresztą, noty przyznawane przez zachodnie media najnowszej części Metal Gear Solid. Wiele osób zaczęło wówczas zastanawiać się, czy dzieło Kojimy przebije średnią ocen megahitu ostatnich miesięcy, czyli Grand Theft Auto IV... Najnowsze recenzje wskazują jednak, że najnowszej odsłonie przygód Snake’a trudno będzie cel ten osiągnąć.

Dwie tajemnicze gry na liście wydawniczej Microsoftu?

Przemysław Zamęcki, 2 czerwca 2008, 10:15

Dwa tajemnicze tytuły, które mają ukazać się jeszcze w tym roku ujawni podczas imprezy E3 Microsoft, donosi serwis Computer and Video Games.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 czerwca 2008)

Jiker, 2 czerwca 2008, 09:51

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: demonstracja SimCity Societies, zwalcz nałóg palenia papierosów z Nintendo DS, Havok już darmowy, nowa odsłona cyklu Castlevania. Życzymy miłej lektury.

Czy chcesz znaleźć się na portrecie w Fable 2?
Czy chcesz znaleźć się na portrecie w Fable 2?

vampire, 2 czerwca 2008, 09:08

Jeśli ktoś marzył kiedyś o znalezieniu się w jakiejś grze, teraz ma ku temu okazję. Twórcy Fable 2, Lionhead Studios, poszukują osób, które chciałyby zobaczyć swój portret wiszący w domach mieszkańców tejże produkcji. W tym celu należy wysłać jedno swoje zdjęcie na następujący adres. Jednak trzeba się spieszyć, gdyż termin przyjmowania zgłoszeń minie 4 czerwca, czyli już w środę.