Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 czerwca 2008

Hyde Park: Przemysł stoczniowy a gry komputerowe

Redakcja GRYOnline.pl, 10 czerwca 2008, 17:47

Opublikowaliśmy w Hyde Parku interesującą fotorelację autorstwa Adamusa, w której dowodzi, ze współczesne statki i gry mają ze sobą coś wspólnego.

Konferencja RPG Premiere - Microsoft prezentuje nadchodzące RPGi na Xboxa 360
Konferencja RPG Premiere - Microsoft prezentuje nadchodzące RPGi na Xboxa 360

vampire, 10 czerwca 2008, 14:41

Microsoft i jego najnowsza konsola z pewnością nie podbiły japońskiego rynku, w ilości sprzedanych tam egzemplarzy Xbox 360 musiał ustąpić miejsca nawet dowolnemu z handheldów. Jednak gigant z Redmond wciąż stara się jak może, aby sytuację tę zmienić. Wczoraj wieczorem (czyli dzisiaj rano naszego czasu) zorganizował w Tokio konferencję prasową, RPG Premiere.

Historia serii Metal Gear. Część trzecia - Wąż w Archipelagu Lisa
Historia serii Metal Gear. Część trzecia - Wąż w Archipelagu Lisa

Przemysław Zamęcki, 10 czerwca 2008, 13:23

Rok 1998. Konsola PlayStation, cudowne dziecko Sony u swoich stóp ma cały świat. Konkurencja w postaci maszyny Segi, czyli Saturna właściwie już nie istnieje, Nintendo 64, choć teoretycznie bardziej zaawansowana, w rzeczywistości ograniczona pojemnością nośnika nie ma szans nawiązać równiej walki. W świadomości wielu osób zaczyna kształtować się pogląd konsola równa się Playstation.

Pierwsze informacje o Colonization, Storm of Zehir i Call of Duty 5: World at War

Przemysław Zamęcki, 10 czerwca 2008, 13:05

Ten tydzień, mimo iż dopiero się rozpoczął, wydaje się obfitować w zapowiedzi ciekawych pozycji i to nie tylko dla miłośników konsol. Również pecetowcy otrzymają dwa nowe dodatki do serii, które kojarzone są głównie z komputerami osobistymi. Dzisiaj pojawiły się zapowiedzi dwóch rozszerzeń: Colonization do Civilization IV oraz Storm of Zehir do Neverwinter Nights 2. Wczoraj otrzymaliśmy zaś pierwsze konkretne szczegóły na temat Call of Duty 5: World at War. W związku z tym wszystkie newsy dotyczące tych pozycji zdecydowaliśmy się zamieścić w jednym większym; tak, aby łatwiej było wyszukać interesujące Was informacje.

System osiągnięć w World of Warcraft: Wrath of the Lich-King
System osiągnięć w World of Warcraft: Wrath of the Lich-King

vampire, 10 czerwca 2008, 11:41

Jak widać zorganizowanie "rodzinnych" beta-testów Wrath of the Lich-King, nadchodzącego dodatku do World of Warcraft, wcale nie uchroniło Blizzarada przed przeciekami. W serwisie DeathKnight, zamieszczone zostały screenshoty, wykonane prawdopodobnie właśnie przez jednego z beta-testerów gry, przedstawiające nowy system osiągnięć.

Command & Conquer: Kane's Wrath w wersji na Xboksa 360 pojechał do tłoczni

Przemysław Zamęcki, 10 czerwca 2008, 11:38

Koncern Electronic Arts poinformował, że prace nad pierwszym dodatkiem do Command & Conquer 3: Tiberium Wars, czyli Kane’s Wrath w wersji na konsolę Xbox 360 weszły właśnie w fazę gold.

Historia serii FIFA - część III
Historia serii FIFA - część III

Kuba, 10 czerwca 2008, 11:32

W poprzednim odcinku odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jak wyglądały pierwsze lata obecności serii na rynku i czy ktokolwiek miał szanse jej zagrozić. Odpowiedź okazała się prosta – w obliczu potęgi EA Sports nie miał szans żaden z producentów, a FIFA 98 i FIFA 99 stały się już absolutnie i niepodważalnie najlepszymi piłkami kopanymi na rynku.

Garść nieoficjalnych doniesień na temat Portal 2
Garść nieoficjalnych doniesień na temat Portal 2

fsm, 10 czerwca 2008, 10:51

Serwis Kotaku został poinformowany przez życzliwego donosiciela o nadchodzącym castingu na podkładanie głosu postaci w grze Portal 2. Przy okazji na jaw wyszło kilka interesujących faktów związanych z tą produkcją.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (1 - 7 czerwca)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (1 - 7 czerwca)

Przemysław Zamęcki, 10 czerwca 2008, 10:50

Najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 1 a 7 czerwca.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 10 czerwca 2008, 10:12

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Atari ćwiczy nasze umysły, Ready at Dawn żegna się z PSP, konkursowe zmagania w Warhawku i Combat Mission, demo Quake Wars, nowości na XBLA, oraz najnowsze uaktualnienie do Burnout Paradise. Życzymy przyjemnej lektury.

Storm of Zehir - nowy dodatek do Neverwinter Nights 2 zapowiedziany

vampire, 10 czerwca 2008, 09:58

Jak możemy przeczytać w hiszpańskim serwisie Neverwinteros studio Obsidian Entertainment pracuje nad kolejnym oficjalnym rozszerzeniem do osadzonego w świecie Forgotten Realms RPGa - Neverwinter Nights 2. Ten opatrzony podtytułem Storm of Zehir wprowadzi naprawdę ogromne zmiany w grze – przede wszystkim nawiązywał będzie do starych klasyków firmy Interplay.

Kolejne szczegóły na temat Halo Wars

fsm, 10 czerwca 2008, 09:28

Najnowszy numer magazynu GamePro ujawnia garść szczegółów na temat nadchodzącej na Xboxa 360 strategii czasu rzeczywistego – Halo Wars.

Komentarz George'a Broussarda w sprawie gameplay'a z Duke Nukem Forever

fsm, 10 czerwca 2008, 08:58

George Broussard postanowił zareagować na forumowe komentarze dotyczące pierwszego odcinka programu Jace Hall Show, w którym zostało pokazane jak prowadzący gra w DNF.

2K Games zapowiada Civilization IV: Colonization
2K Games zapowiada Civilization IV: Colonization

Przemysław Zamęcki, 10 czerwca 2008, 08:37

Jeszcze jesienią tego roku pecetowcy będą mieli okazję zagrać w kolejną część słynnego cyklu Sida Meiera. Firma 2K Games zapowiedziała bowiem, że w produkcji znajduje się damodzielny dodatek do gry Civilization IV o podtytule Colonization.

Pierwsze kadry z Call of Duty 5: World at War
Pierwsze kadry z Call of Duty 5: World at War

vampire, 10 czerwca 2008, 08:17

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych oficjalnych informacjach dotyczących kolejnej części jednej z najlepszych serii FPSów - Call of Duty 5: World at War. Pochodziły one z brytyjskiego magazynu gamesTM. Kilka godzin temu w czeskim serwisie Recenzeher pojawiły się skany pochodzące ze wspomnianego pisma. Co prawda ich jakość pozostawia sporo do życzenia, jednak z tego co możemy na nich zobaczyć wynika, że gra prezentuje się naprawdę bardzo dobrze.

EMPiK - Top Lista - tydzień 23 (10/06/08)

Przemysław Zamęcki, 10 czerwca 2008, 08:00

Oto kolejne notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 2 a 8 czerwca i zostały zebrane w 117 salonach sieci.