Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2008, 09:58

autor: vampire

Storm of Zehir - nowy dodatek do Neverwinter Nights 2 zapowiedziany

Jak możemy przeczytać w hiszpańskim serwisie Neverwinteros studio Obsidian Entertainment pracuje nad kolejnym oficjalnym rozszerzeniem do osadzonego w świecie Forgotten Realms RPGa - Neverwinter Nights 2. Ten opatrzony podtytułem Storm of Zehir wprowadzi naprawdę ogromne zmiany w grze – przede wszystkim nawiązywał będzie do starych klasyków firmy Interplay.

Jak możemy przeczytać w hiszpańskim serwisie Neverwinteros, studio Obsidian Entertainment pracuje nad kolejnym oficjalnym rozszerzeniem do osadzonego w świecie Forgotten Realms RPGa - Neverwinter Nights 2. Dodatek ten, opatrzony podtytułem Storm of Zehir, wprowadzi naprawdę ogromne zmiany w grze – przede wszystkim nawiązywał będzie do starych klasyków firmy Interplay, czyli serii Baldur’s Gate oraz Icewind Dale. Otrzymamy więc możliwość dowolnej eksploracji świata oraz stworzenia i dostosowania drużyny do własnych potrzeb.

Fabularnie gra nawiązywać będzie czwartej edycji systemu Dungeon & Dragons, jej akcja toczyć się będzie po wydarzeniach znanych z kampanii Neverwinter Nights 2. Jak się okazuje pokonanie Króla Cieni to dopiero początek długiej drogi do ustabilizowania sytuacji na Wybrzeżu Mieczy. Oczywiście, organizacje kupieckie szybko wykorzystały powojenne zamieszanie, dzięki któremu szybko powiększają swoje wpływy. W tych właśnie niespokojnych czasach do akcji wkracza nasza drużyna, która może zarówno przyłączyć się do kupców i razem z nimi stworzyć wielkie imperium, lub zadbać jedynie o własną kieszeń poprzez rabowanie karawan, a następnie sprzedaż towarów na czarnym rynku. W dodatku, gdzieś w tle ciągle działać będzie frakcja wężoludzi Yuan-Ti.

Przy tym, pole naszych działań nie będzie sztucznie ograniczone - będziemy mogli swobodnie przemierzyć Wybrzeże Mieczy oraz Chultański Półwysep. Świat gry będzie żył własnym życiem, a jego sytuacja ekonomiczna ma zmieniać się na bieżąco, w zależności od dokonanych przez nas wyborów. Wprowadzone zostaną też nowe czary, rasy i klasy postaci.

Kolejnym znanym z Baldur’s Gate’a, wspomnianym wcześniej, elementem będzie możliwość pełnego dostosowania swojej drużyny. Tylko od nas ma zależeć, jakie cechy, umiejętności i klasy będą posiadali jej członkowie. Warto dobrze przemyśleć te aspekty, zwłaszcza, że potyczki maja być teraz trudniejsze, a praca zespołowa będzie dodatkowo premiowana. Powrócą także znane z Wrót Baldura rozmowy pomiędzy członkami drużyny.

Wszystko to zapowiada się bardzo obiecująco. Wielka szkoda, że według zapowiedzi Obsidianu Storm of Zehir dostarczy jedynie około 15 godzin zabawy.