Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 czerwca 2008

Na Unreal Tournament 4 poczekamy jeszcze kilka lat

vampire, 9 czerwca 2008, 14:27

Już wcześniej było wiadomo, że studio Epic Games od kilku lat pracuje nad kolejną edycją swojego autorskiego silnika - Unreal Engine 4. Przygotowywany jest on z myślą o kolejnej generacji konsol, a więc następcach Xboxa 360, PlayStation 3 oraz Wii, jeżeli ta dysponować będzie odpowiednimi parametrami. Na PeCety trafi on w późniejszym czasie.

Premiery gier w Polsce (2-8 czerwca 2008)
Premiery gier w Polsce (2-8 czerwca 2008)

Vercetti, 9 czerwca 2008, 14:25

Sześć tytułów trafiło w ubiegłym tygodniu do sprzedaży na terenie naszego kraju. Wśród nich pojawiło się m.in. długo oczekiwane Enemy Territory: Quake Wars na konsole oraz wypatrywany przez właścicieli Xboksów 360 Ninja Gaiden II. Next-genowe pozycje zostały wsparte czterema produkcjami przeznaczonymi na pecety.

Brytyjski magazyn ujawnia pierwsze informacje dotyczące Call of Duty 5: World at War

Przemysław Zamęcki, 9 czerwca 2008, 13:57

Jak do tej pory piąta część serii Call of Duty pozostawała dla nas wielką niewiadomą. W Internecie pojawiały się pogłoski, że autorami piątki będzie ekipa Treyarch, że tym razem posmakujemy walk z Japończykami, w końcu, że gra korzystać będzie z tego samego silnika co Call of Duty 4: Modern Warfare. Wygląda na to, że wszystkie te plotki znalazły jednak swoje potwierdzenie.

Ujawniamy
Ujawniamy "Wyprawę na Games Convention"!

Redakcja GRYOnline.pl, 9 czerwca 2008, 12:55

Przedostatni tydzień sierpnia bieżącego roku będzie stać pod znakiem targów gier o nazwie Games Convention, które tradycyjnie zostaną zorganizowane w niemieckim Lipsku. Z tej okazji dla wszystkich zarejestrowanych czytelników GRY-OnLine przygotowaliśmy naprawdę wyjątkową niespodziankę - „Wyprawę na Games Convention”.

Plotki na temat Rock Band 2
Plotki na temat Rock Band 2

Przemysław Zamęcki, 9 czerwca 2008, 12:37

Rock Band zaledwie kilka tygodni temu zawitał do Europy, a tymczasem Harmonix opracowuje już jego następcę, co zresztą w związku z odniesionym sukcesem było do przewidzenia. W tym celu firma zleciła przeprowadzenie badań marketingowych.

Alone in the Dark gotowe!
Alone in the Dark gotowe!

Vercetti, 9 czerwca 2008, 12:35

Edward Carnby jest już gotowy, by rozpocząć śledztwo w nowojorskim Central Parku. Zgodnie z informacjami, jakie podał dzisiaj koncern Atari, survival horror Alone in the Dark z paranormalnym detektywem w roli głównej otrzymał właśnie adnotację „gold”, co oznacza, że grupa Eden Studios sfinalizowała jego produkcję i po wizycie w tłoczni gra trafi do europejskich sklepów.

Specjalna europejska edycja PSP poświęcona Crisis Core: Final Fantasy VII
Specjalna europejska edycja PSP poświęcona Crisis Core: Final Fantasy VII

vampire, 9 czerwca 2008, 12:18

Już niedługo, bo 20 czerwca, odbędzie się europejska premiera Crisis Core, prequela Final Fantasy VII przeznaczonego na przenośną konsolę Sony. W tym samym czasie na Stary Kontynent trafi także specjalne kolekcjonerskie wydanie PSP Lite nawiązujące do produkcji studia Square Enix.

LucasArts potwierdza zwolnienia pracowników. Koniec z własnymi projektami?

Vercetti, 9 czerwca 2008, 11:35

Piątkowe doniesienia okazały się prawdą – przynajmniej, jeśli chodzi o wypowiedzenia, jakie otrzymali w ubiegłym tygodniu niektórzy z pracowników LucasArts. Amerykańska firma potwierdziła, że ograniczyła ostatnio liczbę zatrudnionych osób, a cięcia kadrowe dotknęły wszystkich szczebli spółki. Tym niemniej – według jej przedstawiciela – zmiany nie odbiły się na żadnej z tworzonych obecnie gier.

Historia serii Metal Gear. Część druga - Za Żelazną Kurtyną
Historia serii Metal Gear. Część druga - Za Żelazną Kurtyną

Przemysław Zamęcki, 9 czerwca 2008, 10:54

Poprzedni odcinek zakończyłem stwierdzeniem, że na wyjaśnienie kim jest postać skrywająca się pod pseudonimem Big Boss przyjdzie jeszcze czas. Ten czas nadszedł właśnie teraz, ale aby w miarę jasno wyjaśnić czytelnikom kolejność zdarzeń, zaczniemy nie od początku, ale od samego końca. Choć i tak staram się pomijać wszelkie sprawy drugoplanowe, to jednak bez spoilerów się nie obejdzie. Tak więc lojalnie przed nimi ostrzegam.

Pierwszy epizod Strong Bad's Cool Game for Attractive People dopiero w lipcu
Pierwszy epizod Strong Bad's Cool Game for Attractive People dopiero w lipcu

vampire, 9 czerwca 2008, 10:38

Jak poinformował Brett Tosti, producent za studia Telltale Games, na pierwszy epizod najnowszej przygodówki, wzorowanej na popularnej internetowej kreskówce - Homestar Runner autorstwa Mike’a i Matta Chapmanów, przyjdzie nam poczekać jeszcze miesiąc. Dodał również, że zarówno wersja na komputery jak i Wii ukazać się mają w tym samym czasie.

Brothers in Arms: Double Time w sierpniu
Brothers in Arms: Double Time w sierpniu

vampire, 9 czerwca 2008, 09:28

Wygląda na to, że w końcu wielokrotnie przekładany shooter przeznaczony na konsolę Wii - Brothers in Arms: Double Time - jednak ujrzy światło dzienne. Jak powiedział producent ze studia Gearbox, Stephen Palmer, gra jest już ukończona i trafi do sprzedaży w tym samym czasie co Hell's Highway, czyli w Europie powinna ukazać się 29 sierpnia.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 czerwca 2008)

Jiker, 9 czerwca 2008, 09:24

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejski debiut dema Ninja Gaiden II, wirtualne wybory do Białego Domu, restrukturyzacja w Disney’u, data europejskiej premiery Yakuza 2. Życzymy miłej lektury.