Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 czerwca 2008

Microsoft ujawnia line-up na E3

Vercetti, 13 czerwca 2008, 20:47

Choć tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo nie będą cieszyły się raczej takim zainteresowaniem jak jeszcze przed kilkoma laty, nie znaczy to, że w dniach 15-17 lipca w Los Angeles nie będzie ciekawie. Koncern Microsoft ujawnił właśnie listę produktów, które zaprezentuje widzom na swoim stoisku w słynnej hali Convention Center.

Capcom podaje terminy premier filmów Onimusha i Clock Tower

Vercetti, 13 czerwca 2008, 17:38

Już od kilku lat nie możemy doczekać się momentu, kiedy survival horror Clock Tower oraz seria Onimusha trafią na srebrny ekran. Najwyraźniej aby coś się w tej sprawie wyjaśniło, trzeba było czekać aż na 25 rocznicę istnienia firmy Capcom, wydawcy obu tytułów. W ramach obchodów swoich urodzin przedsiębiorstwo ujawniło przybliżone daty kinowych debiutów zapowiedzianych niegdyś obrazów.

Metal Gear Solid 4 podbija Japonię

Vercetti, 13 czerwca 2008, 16:40

Magiczny dotyk Hideo Kojimy podziałał – czwarta odsłona serii Metal Gear Solid od wczorajszej premiery rozchodzi się niczym świeże bułeczki. Jak donosi forum NeoGAF, w samej tylko Japonii MGS 4 przełamał już barierę 300 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Okrrrutny konkurs - Szerokiej drogi!
Okrrrutny konkurs - Szerokiej drogi!

Redakcja GRYOnline.pl, 13 czerwca 2008, 14:46

Pete Hines z Bethesdy jako jedno z podstawowych źródeł inspiracji przy tworzeniu Fallouta 3 wymienia Drogę Cormaca McCarthy’ego. Mówi również, że książkę tę powinien przeczytać każdy fan Fallouta.

Europejska premiera Unreal Tournament III na X360 odbędzie się 4 lipca
Europejska premiera Unreal Tournament III na X360 odbędzie się 4 lipca

vampire, 13 czerwca 2008, 14:30

Wczoraj pisaliśmy o wyznaczonej na 7 lipca amerykańskiej dacie premiery Unreal Tournament III w wersji na Xboksa 360. Nieco później firma Midway potwierdziła, że w Europie ukaże się ona nieco wcześniej, czyli jak poprzednio zapowiadano 4 lipca. Wyjaśniła się także zawartość zapowiadanego przez twórców dodatkowego materiału związanego z Gears of War 2.

EA Sports obiecuje lepsze gry

Vercetti, 13 czerwca 2008, 14:18

EA Sports jak mało który deweloper na świecie, narażone jest na zarzuty o wtórność i coraz niższą jakość produkowanych gier. Mając na uwadze, że kolejne części serii FIFA, NBA czy NHL w ostatnich latach nie zawsze spełniały pokładane w nich nadzieje, szef firmy, Peter Moore obiecuje, że niebawem sytuacja ulegnie znacznej poprawie i sportówki z logiem Elektroników znowu powrócą do łask.

Cryptic Studios pracuje nad nową grą

Vercetti, 13 czerwca 2008, 13:13

Jeszcze w ubiegłym roku zanosiło się na to, że firma Cryptic Studios niebawem zakończy swoją przygodę z branżą elektronicznej rozrywki i nie zaskoczy nas już żadnym projektem z gatunku MMO. Nic z tego – w lutym amerykański zespół zaanonsował oficjalnie Champions Online, a ostatnio na witrynie spółki pojawił się zegar, który odmierza czas, jaki dzieli nas od ujawnienia nowego tytułu autorów City of

Premiera 2 Days To Vegas w wersji na PS3 opóźni się
Premiera 2 Days To Vegas w wersji na PS3 opóźni się

Przemysław Zamęcki, 13 czerwca 2008, 12:52

W styczniu tego roku dowiedzieliśmy się, że przygotowywana przez studio Steel Monkeys gra 2 Days To Vegas pojawi się również na konsolach obecnej generacji: Xboksie 360 i PlayStation 3. Z najnowszych wieści wynika jednak, że posiadaczom maszyny Sony na zapowiadany jako pogromca serii GTA program przyjdzie poczekać nieco dłużej.

Poznaliśmy datę premiery specjalnej edycji DS Lite poświęconej Guitar Hero: On Tour
Poznaliśmy datę premiery specjalnej edycji DS Lite poświęconej Guitar Hero: On Tour

vampire, 13 czerwca 2008, 12:20

Poznaliśmy datę premiery specjalnej edycji konsoli Nintendo DS Lite, która będzie sprzedawana wraz z grą Guitar Hero: On Tour. Zestaw trafi do sklepów w dniu premiery programu, czyli 22 czerwca bieżącego roku. Na początek będzie sprzedawany on wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Borderlands wykorzystywać będzie biblioteki DirectX 10
Borderlands wykorzystywać będzie biblioteki DirectX 10

Przemysław Zamęcki, 13 czerwca 2008, 12:10

Serwis PC Gamer Hardware przeprowadził wywiad z Corrinne Yu, szefem działu technologicznego w firmie Gearbox Software, producenta gry Borderlands.

Wersja beta remake'u Street Fightera II od 25 czerwca
Wersja beta remake'u Street Fightera II od 25 czerwca

Przemysław Zamęcki, 13 czerwca 2008, 11:07

Wczoraj informowaliśmy Was, że osoby, które zdecydują się na zakup za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade gry Wolf of the Battlefield: Commando 3 otrzymają również dostęp do darmowej wersji beta Super Street Fighter II Turbo HD. Propozycja studia Capcom nadal jest aktualna, jednakże na wielkie testowanie będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Prace nad grą Top Spin 3 zakończone
Prace nad grą Top Spin 3 zakończone

vampire, 13 czerwca 2008, 11:01

Konsolowych miłośników tenisa zapewne zainteresuje fakt, iż wczoraj firma 2K Sports poinformowała o zakończeniu prac nad Top Spin 3. Europejską premierę gry zaplanowano na 20 czerwca. W Stanach Zjednoczonych produkt ukaże się cztery dni później. Do sklepów trafią równocześnie wszystkie edycje, na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii i Nintendo DS.

Wyniki sprzedaży konsol i gier w USA - maj 2008

vampire, 13 czerwca 2008, 10:40

Firma NPD Group opublikowała specjalny raport, w którym podsumowała sprzedaż konsol oraz gier na nie przeznaczonych w Stanach Zjednoczonych. Tym razem Amerykanie wzięli pod uwagę miesiąc maj.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 13 czerwca 2008, 09:36

Dzisiejsze „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to: aktualizacja PS Store, City Interactive na Wyspach, naukowcy badają wpływ kolorów na rozgrywkę sieciową, nowa przygodówka autora Dark Fall, sieciowy boks, pajęcze modelki i arcadowa klasyka w Europie.