Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2008, 13:13

autor: Vercetti

Cryptic Studios pracuje nad nową grą

Jeszcze w ubiegłym roku zanosiło się na to, że firma Cryptic Studios niebawem zakończy swoją przygodę z branżą elektronicznej rozrywki i nie zaskoczy nas już żadnym projektem z gatunku MMO. Nic z tego – w lutym amerykański zespół zaanonsował oficjalnie Champions Online, a ostatnio na witrynie spółki pojawił się zegar, który odmierza czas, jaki dzieli nas od ujawnienia nowego tytułu autorów City of

Jeszcze w ubiegłym roku zanosiło się na to, że firma Cryptic Studios niebawem zakończy swoją przygodę z branżą elektronicznej rozrywki i nie zaskoczy nas już żadnym projektem z gatunku MMO. Nic z tego – w lutym amerykański zespół zaanonsował oficjalnie Champions Online, a ostatnio na witrynie spółki pojawił się zegar, który odmierza czas, jaki dzieli nas od ujawnienia nowego tytułu autorów City of Heroes.

Cryptic Studios pracuje nad nową grą - ilustracja #1

Zgodnie z internetowym odliczaniem informacja o produkcie nadejdzie dokładnie 28 lipca, a – sądząc po tle czasomierza – zapowiedź będzie dotyczyła gry umiejscowionej w kosmicznym uniwersum. Zdaniem specjalistów analizujących grafikę istnieją przesłanki, by sądzić, że utrzymywane w tajemnicy dzieło to Star Trek Online, do którego prawa Cryptic Studios odziedziczyło prawdopodobnie po zlikwidowanym zespole Perpetual Entertainment.

Atmosferę podgrzewa fakt, że termin zaanonsowania nowego tytułu zbiegnie się z ostatnim dniem imprezy Comic-Con. Będzie to więc idealna okazja, by podzielić się ze światem wieścią o ambitnym przedsięwzięciu, opartym w dodatku na licencji kultowego serialu science fiction. Póki co są to jednak czyste spekulacje i niekoniecznie muszą się potwierdzić – odpowiedź na pytanie o to, co dzieje się w laboratoriach Cryptica, poznamy za nieco ponad 44 doby.