Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2007, 15:37

autor: Vercetti

Cryptic Studios zamyka forum i bloga

Przed miesiącem w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby firma Cryptic Studios miała zawiesić prace nad grą MMO Marvel Universe Online, dedykowaną posiadaczom komputerów osobistych i konsol X360. Choć spekulacje o rzekomym anulowaniu projektu nie zostały wówczas potwierdzone, przez moment oczy branżowych specjalistów skupiły się na deweloperach z Kalifornii. Wygląda na to, że dzisiaj będzie podobn

Przed miesiącem w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby firma Cryptic Studios miała zawiesić prace nad grą MMO Marvel Universe Online, dedykowaną posiadaczom komputerów osobistych i konsol X360. Choć spekulacje o rzekomym anulowaniu projektu nie zostały dotąd potwierdzone, przez moment oczy branżowych specjalistów skupiły się na deweloperach z Kalifornii. Wygląda na to, że dzisiaj będzie podobnie.

Wszystko za sprawą decyzji, jaką szefostwo Cryptica podjęło w związku z prowadzonym przez siebie forum oraz blogiem. Programiści postanowili zamknąć oba ośrodki kontaktów z klientami, tłumacząc to koniecznością zaangażowania wszystkich sił w tworzenie gier, których debiut zaplanowany został na przyszły rok.

Jakkolwiek powyższy powód może wydawać się w miarę logiczny, nie sposób uciec od domysłów w kwestii tego, czy za likwidacją witryn stoją jeszcze jakieś przyczyny. Specjaliści biorący powyższe posunięcie za zwiastun rychłego upadku Cryptica muszą wiedzieć, że firma nie przejawia obecnie symptomów złej kondycji, gdyż pomimo sprzedania praw do serii City of Heroes, nadal chce się rozwijać i obecnie poszukuje aż 17 nowych pracowników. Być może wycofanie się ekipy z obsługi forum i internetowego pamiętnika świadczy więc istotnie o jej chęci do skoncentrowania się na nowych celach.