Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka City of Villains (PC)

City of Villains PC

Pierwszy oficjalny add-on do wydanej w kwietniu 2004 roku gry „City of Heroes” (MMOcRPG), w której gracz wcielał się w jednego z superbohaterów zamieszkujących fikcyjne Paragon City. Podstawowa cecha dodatku, to wprowadzenie do gry tytułowych złoczyńców.

RPG | zagraj za darmo | PvP | PvE | superbohaterowie | MMO

PC Windows
Okładka City of Villains (PC)

producent: Cryptic Studios

wydawca: NCsoft

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2005

4listopada2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tytuł ten jest ideowym rozszerzeniem wydanej w kwietniu 2004 roku gry City of Heroes (MMOcRPG), w której gracz wcielał się w jednego z superbohaterów zamieszkujących fikcyjne Paragon City. Jego podstawowa cecha to wprowadzenie do gry tytułowych złoczyńców. Oprócz tego, względem City of Heroes, autorzy dodali do zabawy wiele nowych elementów, jakich brakowało w City of Heroes.

Na początku gry możemy więc zamiast postaci pozytywnego bohatera stworzyć wymarzonego złoczyńcę. Autorzy zadbali przy tym o odpowiednio dopasowany system kreacji bohaterów negatywnych, tak aby gracze na jeszcze większą niż dotychczas skalę mogli dostosować wygląd, zachowanie i moce postaci do własnych upodobań. Z racji tego, iż mamy do czynienia z postaciami o wyjątkowo złych charakterach, tak przygotowano nowe umiejętności, by dodatkowo uwypuklić ich negatywne cechy.

Gracze w dalszym ciągu przemierzają ulice Paragon City z tą różnicą, iż zamiast wykonywać dobre uczynki posuwają się do niecnych czynów. Co więcej, mogą się oni łączyć w mniej lub bardziej zorganizowane gangi (w każdym z nich obowiązuje specyficzna hierarchia), a nawet tworzyć własne kryjówki i ukryte bazy, z których będą przeprowadzali ataki czy zajmowali się produkcją kolejnych narzędzi zagłady. Muszą przy tym uważać na tutejszych bohaterów i stróżów prawa (również graczy), którzy za wszelką cenę będą starali się pokrzyżować ich plany.

Oprawa wizualna gry nie doczekała się żadnych istotnych innowacji. Gra nie wprowadza do engine’u City of Heroes żadnych poważniejszych usprawnień.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI City of Villains

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe City of Villains

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP
NCsoft zamyka MMO City of Heroes oraz zajmujące się grą studio deweloperskie
NCsoft zamyka MMO City of Heroes oraz zajmujące się grą studio deweloperskie

wiadomość1 września 2012

Firma NCsoft zdecydowała się ostatecznie zamknąć wszystkie serwery MMO City of Heroes. Jednocześnie do końca tego roku całkowicie zlikwidowane zostanie amerykańskie studio Paragon, które od 2007 roku pracowało na rozwojem gry.

City of Heroes Freedom - komiksowa gra MMO dostępna za darmo
City of Heroes Freedom - komiksowa gra MMO dostępna za darmo

wiadomość28 września 2011

Gra MMO City of Heroes zmieniła model płatności na stanowiący połączenie darmowej rozgrywki z możliwością uzyskania specjalnych korzyści dla osób kontynuujących opłacanie abonamentu.

Przegląd gier MMO (02/04/2010)
Przegląd gier MMO (02/04/2010)

wiadomość2 kwietnia 2010

Po raz kolejny witam i zapraszam do Przeglądu MMO. Jak pisałem w poprzednim wydaniu, będzie dzisiaj trochę o piersiach, stanowiących tradycyjną internetową metodę wzbudzania ciekawości. I to od nich pozwolę sobie zacząć.

NCsoft o finansach i sprzedaży Aion: Tower of Eternity
NCsoft o finansach i sprzedaży Aion: Tower of Eternity

wiadomość7 listopada 2009

Rynek MMO wyjątkowo nie doczekał się w tym roku zbyt wielu poważnych premier. Tak naprawdę na myśl przychodzi tu jedynie Aion: Tower of Eternity od firmy NCsoft. Produkcja, ogłoszona jeszcze we wrześniu największym debiutem MMO 2009 roku, faktycznie spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem ze strony miłośników tego rodzaju rozrywki.

Atari kupiło twórców Star Trek Online
Atari kupiło twórców Star Trek Online

wiadomość9 grudnia 2008

Zachodni wydawca naszego rodzimego Wiedźmina może pochwalić się nowym nabytkiem - za ponad 50 milinów dolarów (w gotówce i akcjach) Atari/Infogrames stało się właścicielem Cryptic Studios.