Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka City of Villains (PC)
OkładkaCity of Villains (PC)

City of Villains PC

Pierwszy oficjalny add-on do wydanej w kwietniu 2004 roku gry „City of Heroes” (MMOcRPG), w której gracz wcielał się w jednego z superbohaterów zamieszkujących fikcyjne Paragon City. Podstawowa cecha dodatku, to wprowadzenie do gry tytułowych złoczyńców.

RPG | zagraj za darmo | PvP | PvE | superbohaterowie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City of Villains Premiera PC

31października2005

pudełko PL

4listopada2005

producent: Cryptic Studios wydawca: NCsoft wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tytuł ten jest ideowym rozszerzeniem wydanej w kwietniu 2004 roku gry City of Heroes (MMOcRPG), w której gracz wcielał się w jednego z superbohaterów zamieszkujących fikcyjne Paragon City. Jego podstawowa cecha to wprowadzenie do gry tytułowych złoczyńców. Oprócz tego, względem City of Heroes, autorzy dodali do zabawy wiele nowych elementów, jakich brakowało w City of Heroes.

Na początku gry możemy więc zamiast postaci pozytywnego bohatera stworzyć wymarzonego złoczyńcę. Autorzy zadbali przy tym o odpowiednio dopasowany system kreacji bohaterów negatywnych, tak aby gracze na jeszcze większą niż dotychczas skalę mogli dostosować wygląd, zachowanie i moce postaci do własnych upodobań. Z racji tego, iż mamy do czynienia z postaciami o wyjątkowo złych charakterach, tak przygotowano nowe umiejętności, by dodatkowo uwypuklić ich negatywne cechy.

Gracze w dalszym ciągu przemierzają ulice Paragon City z tą różnicą, iż zamiast wykonywać dobre uczynki posuwają się do niecnych czynów. Co więcej, mogą się oni łączyć w mniej lub bardziej zorganizowane gangi (w każdym z nich obowiązuje specyficzna hierarchia), a nawet tworzyć własne kryjówki i ukryte bazy, z których będą przeprowadzali ataki czy zajmowali się produkcją kolejnych narzędzi zagłady. Muszą przy tym uważać na tutejszych bohaterów i stróżów prawa (również graczy), którzy za wszelką cenę będą starali się pokrzyżować ich plany.

Oprawa wizualna gry nie doczekała się żadnych istotnych innowacji. Gra nie wprowadza do engine’u City of Heroes żadnych poważniejszych usprawnień.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

City of Villains cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI City of Villains

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

City of Villains Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP