Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2008, 13:55

Atari kupiło twórców Star Trek Online

Zachodni wydawca naszego rodzimego Wiedźmina może pochwalić się nowym nabytkiem - za ponad 50 milinów dolarów (w gotówce i akcjach) Atari/Infogrames stało się właścicielem Cryptic Studios.

Zachodni wydawca naszego rodzimego Wiedźmina może pochwalić się nowym nabytkiem - za ponad 50 milinów dolarów (w gotówce i akcjach) Atari/Infogrames stało się właścicielem Cryptic Studios.

W ciągu ostatnich lat Cryptic stworzyło dwa całkiem udane online’owe światy w grach City of Heroes i City of Villains, dzięki czemu zarobiło ponad 100 milionów dolarów dla swojego ówczesnego właściciela – firmy NCsoft. Dzisiaj dowiadujemy się, że studio ma nowego właściciela oraz że pracuje nad trzema tytułami. O dwóch wiadomo już od jakiegoś czasu – pierwszym jest zapowiedziany na przyszły rok Champions Online. Ma to być rozwinięcie idei poprzednich gier studia – gigantyczny świat (całe galaktyki), złożony sposób kreacji własnego herosa i rewelacyjna mechanika rozgrywki bazująca na zakupionym od Hero Games systemie RPG Champions. Drugim tytułem jest mający zadebiutować w 2010 roku Star Trek Online, który swym bogatym wszechświatem i (miejmy nadzieję) wysoką jakością wykonania jest w stanie przyciągnąć tysiące trekkiesów i dać zarobić twórcom kolejne dziesiątki milionów dolarów. Po raz pierwszy słyszymy natomiast o trzeciej grze, mającej pojawić się w 2011 roku. Czym będzie ów tajemniczy projekt – na razie nie wiadomo (może zostanie wskrzeszony Marvel MMO?).

Obydwie strony wydają się być bardzo zadowolone z dokonanej transakcji. Szef Atari/Infogrames, David Gardner, powiedział: „Jestem pod wrażeniem narzędzi i technologii, które stworzył Cryptic celem mniej kosztownego budowania gier MMO.” Podobno dzięki temu Atari będzie mogło teraz wydawać średnio dwa razy mniej pieniędzy na tworzenie kolejnych gier online, bowiem już zostało zapowiedziane, że technologia z Cryptic Studios zostanie zaadaptowana do innych tytułów, a także do zasilania portalu atari.com. Wszystkie zapowiedziane gry mają się pojawić na pecetach, X360 i (prawdopodobnie) PS3. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Atari kupiło twórców Star Trek Online - ilustracja #1