Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 grudnia 2008

Valve ujawnia wyniki sprzedaży swoich gier
Valve ujawnia wyniki sprzedaży swoich gier

Ramsik, 3 grudnia 2008, 22:26

Mało jest firm, które jeszcze się nie potknęły, a jeśli nawet to zrobiły, to raczej nikt im tego nie pamięta. Valve, chyba najsłynniejszy niezależny developer, z pewnością zalicza się do tej wąskiej grupy. Jesteście ciekawi, ile pudełek z grami sprzedała ta firma podczas swojej dziesięcioletniej egzystencji na rynku? Dobrze się składa, bo ojcowie Half-Life’a postanowili ujawnić te informacje.

Nowe przygody Riddicka kontynuacją, a nie rozszerzeniem
Nowe przygody Riddicka kontynuacją, a nie rozszerzeniem

Hed, 3 grudnia 2008, 20:32

Znamy nowe informacje dotyczące oczekiwanego projektu o przygodach Riddicka, postaci wykreowanej w dwóch filmach fantastycznych (Pitch Black, Kroniki Riddicka). Dotąd nie byliśmy pewni czy nowe dzieło Starbreeze będzie tylko odtworzeniem pomysłów znanych z pierwowzoru, czy też pełnoprawną kontynuacją. Dzisiejsze doniesienia mówią wyraźnie: Assault on Dark Athena to więcej niż tylko remake.

Królewska 57 - odc. 27 - Grand Theft Kart

, 3 grudnia 2008, 19:00

Nintendo powinno w końcu dorosnąć. Dotychczasowi bohaterowie mogą nie wstrzymać w bezpośredniej konfrontacji ze współczesnymi gwiazdami przemysłu gier.

Poradnik: Bully: Scholarship Edition

Redakcja GRYOnline.pl, 3 grudnia 2008, 18:17

„Witam w poradniku poświęconym Bully: Scholarship Edition. Powstał on w oparciu o angielską wersję programu i jest kompleksowym przewodnikiem po grze."

Majesty 2 zmierza na X360
Majesty 2 zmierza na X360

Filip „fsm” Grabski, 3 grudnia 2008, 13:45

Chętnych do zostania wirtualnymi władcami ci u nas dostatek. Z tego też powodu wszelkiego rodzaju strategie nigdy nie wymrą, a czasem nawet warto wskrzesić jakieś zapomniany, choć niegdyś popularny tytuł. Tak stanie się z grą Majesty stworzoną w 2000 roku przez Cyberlore Studios.

GTA IV PC wymaga rakiety i SP3
GTA IV PC wymaga rakiety i SP3

Hed, 3 grudnia 2008, 12:39

Na forach internetowych, także i u nas, pojawia się wiele wypowiedzi graczy o sporych wymaganiach sprzętowych najnowszej produkcji Rockstara. Grand Theft Auto IV dostępne jest od kilkudziesięciu godzin, jednak już teraz wiemy, ze wersja pecetowa nie została zbyt dobrze zoptymalizowana, a najlepszą grafikę zobaczą tylko posiadacze prawdziwych rakiet. Jak wyjaśnia to producent?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 grudnia 2008)

Jiker, 3 grudnia 2008, 12:14

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: łatka do Far Cry 2, promocja na Good Old Games, Nintendo bez patentu na nazwę Wii Remote, premiera nowego oprogramowania do PlayStation 3, łączenie serwerów Age of Conan jeszcze przed świętami i inne. Życzymy miłej lektury.

Nowe screeny z The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
Nowe screeny z The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Jiker, 3 grudnia 2008, 11:13

Atari zamieściło w Internecie zestaw kilku nowych zrzutów ekranowych z gry The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, najnowszej produkcji szwedzkiego studia Starbreeze AB. Dzieło, będące swoistym rozszerzeniem i kontynuacją strzelaniny The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay wydanej w 2004 roku na konsolę Xbox i komputery osobiste, prezentuje się dobrze, choć widać odciśnięte na oprawie piętno wynikające z problemów, jakie targały nowymi przygodami Riddicka przez cały bieżący rok.

Powstaje Mytheon - nowa gra twórców Star Wars: Empire At War
Powstaje Mytheon - nowa gra twórców Star Wars: Empire At War

vampire, 3 grudnia 2008, 10:25

Pod koniec przyszłego roku powinniśmy otrzymać nietypową sieciówkę będącą połączeniem gry akcji, strategii i RPG, zatytułowaną Mytheon. Jak powiedział założyciel i szef wydawcy True Games Interactive, Jeff Lujan, obecnie na rynku nie ma produkcji podobnej do tego bez wątpienia ambitnego projektu, który składa się w zasadzie z kilku różnych gier.

SCi zmieni nazwę na Eidos
SCi zmieni nazwę na Eidos

Hed, 3 grudnia 2008, 10:15

Zostaliśmy poinformowani, że znana w branży firma SCi planuje używać nazwy Eidos, wydając wszystkie przyszłe projekty właśnie pod tym szyldem. Wiąże się to prawdopodobnie z kłopotami finansowymi tego przedsiębiorstwa na rynku oraz z większą rozpoznawalnością tej drugiej marki. Ekipa z Eidos znana jest przede wszystkim z takich tytułów jak popularna seria Tomb Raider.

Call of Duty: World at War z niecodziennymi dodatkami
Call of Duty: World at War z niecodziennymi dodatkami

Jiker, 3 grudnia 2008, 09:49

Nadciągają dodatki do Call of Duty: World at War. Nie będą to jednak tradycyjne rozszerzenia, do których przyzwyczaiła nas m.in. poprzednia odsłona cyklu, Call of Duty: Modern Warfare.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (16 -22 listopada)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (16 -22 listopada)

Przemysław Zamęcki, 3 grudnia 2008, 09:10

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 16 do 22 listopada. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Wieści z konferencji Atari - planowany powrót Baldur’s Gate'a i Test Drive Unlimited
Wieści z konferencji Atari - planowany powrót Baldur’s Gate'a i Test Drive Unlimited

aRusher, 3 grudnia 2008, 08:20

Odbywająca się wczoraj w Londynie konferencja prasowa Atari obfituje w różnej maści wiadomości, dotyczące planów tej znanej firmy. Do tej pory dowiedzieliśmy się o europejskim debiucie Tekkena 6 i powrocie Ghostbusters – teraz przed Wami kilka kolejnych nowinek.