Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2008, 09:49

Call of Duty: World at War z niecodziennymi dodatkami

Nadciągają dodatki do Call of Duty: World at War. Nie będą to jednak tradycyjne rozszerzenia, do których przyzwyczaiła nas m.in. poprzednia odsłona cyklu, Call of Duty: Modern Warfare.

Nadciągają dodatki do Call of Duty: World at War. Nie będą to jednak tradycyjne rozszerzenia, do których przyzwyczaiła nas m.in. poprzednia odsłona cyklu, Call of Duty: Modern Warfare. Z informacji ujawnionych przez Daniela Suareza, głównego producenta gry, wynika, że DLC do World at War będzie czymś wyjątkowym, wyróżniającym się na tle innych publikacji tego rodzaju.

Call of Duty: World at War z niecodziennymi dodatkami - ilustracja #1

Pewnym jest, że dodatków będzie więcej aniżeli tylko jeden, jak to było w przypadku Modern Warfare (w skład Variety Map Pack weszły cztery nowe mapy do rozgrywki multiplayer). „Chcielibyśmy wydać – a przynajmniej taką mamy nadzieję – dwa lub trzy rozszerzenia ”, powiedział Suarez w wywiadzie telefonicznym udzielonym dla serwisu MTV Multiplayer. Dodał przy tym, że z większą ilością oficjalnych informacji na ich temat powinniśmy się zapoznać na początku przyszłego roku.

Już teraz pewnym jest jednak, że dodatki nie będą oferować tradycyjnej zawartości. Możemy zatem oczekiwać, że nie będą to jedynie nowe mapy do trybu wieloosobowego, bądź też kolejne rodzaje broni. Być może twórcy zaserwują nam coś, co zostanie utrzymane w klimacie trybu Nazi Zombies (obrona podniszczonej twierdzy przed następującymi falami zombiaków), który święci triumfy wśród miłośników najnowszej odsłony Call of Duty. Trzeba przyznać, że Treyarch ma talent do tego typu zabawy. Rozszerzenia ukażą się w sprzedaży w przyszłym roku. Otrzymają je zapewne posiadacze konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3, choć niewykluczone, że skorzystają z nich również użytkownicy pecetów. Dodatkowe informacje na ich temat poznamy już wkrótce.

Na koniec chcielibyśmy zauważyć, że Call of Duty: World at War zostało docenione nie tylko przez krytyków, którzy jak dotąd przyznali grze noty w granicach 85-87% (za serwisem Metacritic.com), ale także graczy. Według nieoficjalnych danych dostarczonych przez portal VG Chartz, grę w wersjach na Xboxa 360 i PlayStation 3 nabyły już ponad 3 miliony graczy. Produkcja ma co prawda niewielkie szanse na powtórzenie wyniku Modern Warfare (konsolowe edycje sprzedały się w liczbie ponad 10 milionów), lecz już teraz możemy stwierdzić, że odniosła sukces.