Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 grudnia 2008

Naukowcy wykorzystali gry do badania snu

Hed, 7 grudnia 2008, 14:54

W sieci pojawił się artykuł podsumowujący kolejne badania naukowe poświęcone roli snu w naszym życiu i jego wpływowi na ludzkie zdolności. Według naukowców, jednym z nieznanych wcześniej aspektów snu jest fakt, że pomaga on zapamiętać nowe rzeczy. Co ciekawe, do sprawdzenia tych kwestii badacze postanowili wykorzystać gry elektronicznie, a konkretnie Unreal Tournament i Quake III.

Square Enix wyda japońskie gry RPG w Europie
Square Enix wyda japońskie gry RPG w Europie

Hed, 7 grudnia 2008, 13:13

Firma Square Enix, według ostatnich informacji, postanowiła zająć się wydaniem w Europie kilku tytułów na platformy Sony i przenośną konsolę Nintendo DS, należących do niezbyt popularnego u nas gatunku japońskich gier RPG. Pomimo pozornie niewielkiego zainteresowania tymi tytułami, zawsze znajdzie się wielu zagorzałych miłośników gatunku, którzy nie są zbyt często raczeni europejskimi wydaniami.

Meteos Wars od środy w ofercie Xbox Live Arcade
Meteos Wars od środy w ofercie Xbox Live Arcade

Jiker, 7 grudnia 2008, 12:33

Już w tę środę do grona produkcji dostępnych w ramach Xbox Live Arcade dołączy najnowsza gra studia Q Entertainment – Meteos Wars. Dzieło kultowego producenta o nazwisku Tetsuya Mizoguchi, twórcy m.in. REZ-a, Space Channel 5, czy też cyklu Lumines, będzie można nabyć za równowartość 800 punktów.

Sega uruchamia portal dla casuali

Jiker, 7 grudnia 2008, 12:17

Japońska firma Sega uruchomiła portal dla casuali, czyli graczy, którzy od gier oczekują nieco mniej niż ich hardcore’owi koledzy i koleżanki. Serwis PlaySega.co.uk umożliwia przetestowanie kilkudziesięciu zróżnicowanych gier stworzonych w technologii Flash – m.in. pozycje logiczne, zręcznościowe, sportowe oraz takie, w których głównym bohaterem jest Sonic i jego świat.

Walka z AIDS także przy pomocy gier

Jiker, 7 grudnia 2008, 12:00

O AIDS i żniwie, jakie zbiera ta choroba, nie jesteśmy w stanie powiedzieć zbyt wiele nowego i odkrywczego. Pewnym jest jednak, że powinniśmy toczyć z nią nieustanną walkę. Możemy prowadzić ją na wielu płaszczyznach. Warner Bros. Interactive Entertainment udowadnia, że również za pomocą gier komputerowych.

GTA IV: The Lost and Damned zostanie zaprezentowane na Spike Video Game Awards
GTA IV: The Lost and Damned zostanie zaprezentowane na Spike Video Game Awards

Hed, 7 grudnia 2008, 10:31

Podczas gdy pecetowi miłośnicy Grand Theft Auto IV na samą myśl o tej grze trzęsą się ze złości (z powodu licznych kontrowersji z nią związanych), konsolowi użytkownicy pogrywają w najlepsze, oczekując na nadchodzący dodatek DLC The Lost and Damned. Tymczasem, według niedawnych doniesień, jego premierową odsłonę ujrzeć będzie można na tegorocznym rozdaniu nagród Spike Video Game Awards.